Aktualności

Grad medali na Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce

15 maja na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu leszczyńskiego w „Królowej Sportu” czyli Lekkiej Atletyce. Wybrała się na nie również, silna ekipa sportowców z Gimnazjum w Bukówcu Górnym.     Występy naszych lekkoatletów przerosły najśmielsze oczekiwania. Z piętnastoosobowej drużyny dwanaście osób przyjechało z medalami, które zdobyli w ośmiu konkurencjach.

Złote medale zawisły na szyjach Sandry Hanusek w rzucie oszczepem, Michała Paula na 300m ppł. oraz sztafety szwedzkiej (100m+200m+300m+400m) chłopców w składzie E.Lipowy, J.Grzesiecki, M. Dudzik i M.Paul.

Srebrne medale zdobyli Jakub Grzesiecki na 300m i Dawid Marcinek na dystansie 2000m.

Brązowe medale dorzuciły dziewczyny: Luiza Kowalczyk na 300m ppł., Patrycja Śliwa na 1000m oraz sztafeta szwedzka dziewczyn w składzie (O.Kowalczyk, P.Motuzna,  A.Buchert,  L.Kowalczyk). Wisienką na torcie okazały się 4 nowe rekordy szkoły dziewcząt: Luizy na 300m ppł. Oktawii na 300m, Sandry w rzucie oszczepem i sztafety szwedzkiej.
    Tegoroczny występ naszych zawodników okazał się rekordowy pod względem ilości zdobytych medali. W klasyfikacji medalowej mistrzostw zajęliśmy 1 miejsce w Gminie i 3 miejsce w Powiecie.
    10 dni później medaliści wybrali się na zawody rejonowe gdzie rywalizują ze sobą najlepsi lekkoatleci z 6 powiatów, gdzie również pokazali się z bardzo dobrej strony. Wprawdzie nie wywalczyli miejsca na podium ale plasowali się w czołówce zawodników w swoich konkurencjach zajmując odpowiednio: A. Buchert (100m ppł) – 4 miejsce, S. Hanusek (oszczep) – 4 miejsce, M. Dudzik (110m ppł.) 4 miejsce (dodajmy, że po upadku na jednym z płotków), M. Paul (300m ppł.) – 4 miejsce, P. Śliwa (1000m) – 6 miejsce, L.Kowalczyk (300m ppł.) – 7 miejsce, J.Grzesiecki (300m) – 8 miejsce i D.Marcinek (2000m) – 12 miejsce. Dodatkowo Sandra i Luiza pobiły własne rekordy szkoły w swoich konkurencjach.