Aktualności

Tegoroczny rok szkolny nie należał do najłatwiejszych. Naznaczony był jeszcze całą jesień i zimę przez pandemią covid-19. Wiele zaplanowanych uroczystości i wyjazdów nie mogło się odbyć. Co rusz jakaś klasa musiała się udać na kwarantannę. Potem na przełomie roku nauczanie zdalne. W końcu jednak zaczęliśmy wracać do normalności. I tak oto minął kolejny rok szkolny, najszybciej chyba dla ósmoklasistów.

24 czerwca o 8 rana na Sali WDK zebrali się uczniowie klas I-III. Nie zabrakło też dumnych ze swych pociech rodziców. Pan Dyrektor przywitał wszystkich zebranych i rozpoczął wręczanie świadectw z wyróżnieniem. W klasie I takich świadectw był 9, w II 12, a w III 11. Następnie zostały wręczone nagrody za 100 % frekwencję . Otrzymali je: z klasy II Igor Miś oraz k z klasy III Laura Bajonczak. Kolejnym punktem apelu było wręczenie Certyfikatu „Dobrze czytam” oraz Certyfikatu „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Na koniec wręczono nagrody laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Leon”. Po apelu uczniowie wraz z wychowawczyniami udały się do klas, gdzie rozdano resztę świadectw.

Szkolna biblioteka pod koniec kwietnia ogłosiła konkurs plastyczny pt. Mój ulubiony bohater książkowy, adresowany do uczniów klas I-III, którego celem było kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci, rozwijanie możliwości twórczych, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promocja literatury dziecięcej. Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice, przedstawiającej ulubionego bohatera książkowego.

Rozwiązanie konkursu nastąpiło miesiąc później. Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością i talentem plastycznym, przysparzając tym niemały problem jury konkursu. Wszyscy otrzymali nagrody książkowe w zależności od osiągniętego wyniku, a dodatkowym wyróżnieniem jest wystawa prac konkursowych, które można podziwiać na salce w głównym budynku szkoły.

Oto wyniki:

I miejsce:

Anna Maćkowiak kl.1

Wojciech Szulc kl. 1

Krzysztof Świętkowiak kl.2

Marcel Maćkowiak kl.3

II miejsce:

Franciszek Grygiel kl.1

Nadia Gurbada kl. 2

Laura Bajonczak klasa 3

III miejsce:

Zofia Konieczna kl.3

Dominik Maćkowiak kl.3

Zachęcamy do udziału w konkursach i zabawach literackich, które szkolna biblioteka ogłosi w nowym roku szkolnym.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Marcel Maćkowiak uczeń klasy III naszej szkoły otrzymał dyplom za zajęcie I miejsca w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci, pod hasłem ,,Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Patronat honorowy nad Konkursem sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa wiejskiego. Należało wykonać dwuwymiarową pracę plastyczną w formacie A3 w dowolnej technice, obrazującą sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom osób pracujących i przebywających w gospodarstwie rolnym. Praca plastyczna Marcela wyróżniła się spośród innych prac pomysłowością, kreatywnością i starannością. Nie zabrakło w niej także aktywności twórczej, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik plastycznych oraz prawidłowego zagospodarowania przestrzeni.

Marcelowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,

Za to, że wskazujesz drogę w mroku,

Za to, że dni moje tęczą malujesz,

Dziś, Mamo, z głębi serca Ci dziękuję!”

DZIEŃ MAMY W KLASIE III

Dzień Mamy to szczególne święto, które honoruje wszystkie Mamy. Stanowi wyraz szacunku oraz miłości.

Dzień 3 czerwca na długo zostanie w pamięci uczniów klasy III, ich Mam oraz wychowawczyni. Tego dnia na zaproszenie dzieci do Centrum Kultury Folkloru w Bukówcu Górnym przybyli niezwykli goście, a mianowicie elegancko ubrane Mamusie, które z niecierpliwością czekały na ten cudowny i wyjątkowy dzień. Swoją wizytą zaszczycił nas również Dyrektor szkoły Pan Daniel Piasecki.

Do tego wyjątkowego dnia trzecioklasiści przygotowywali się długo. Było trochę stresu i tremy ale nie potrzebnie bo dzieci poradziły sobie bardzo dobrze. Dały z siebie wszystko i z ogromnym zaangażowaniem pochwaliły się zgromadzonym gościom swoim talentem recytatorskim, wokalnym i tanecznym.

Na początku uroczystości wychowawczyni p. Magdalena Miś powitała serdecznie zgromadzonych gości i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia pt. „ Jak mama tatę poznała”, gdzie w role wcieli się uczniowie. Była to długa historia, która rozpoczęła się jeszcze jak mama i tata byli małymi dziećmi i wozili ich w wózeczkach i nic o sobie nie wiedzieli. Poznali się w przedszkolu, gdzie od samego początku nie przepadali za sobą. Po etapie przedszkolnym przyszła szkoła podstawowa, a potem spotkali się również w tym samym liceum. Upłynęło trochę czasu, ich drogi się rozeszły ale nie na długo. Znowu się spotkali i zrozumieli, że są dla siebie przeznaczeni. Co było potem nie trudno się domyśleć. Ślub ze sobą wzięli no i mieli dzieci….

W dniu 15 czerwca tuż po godzinie 10.00 do „czerwonej szkoły” zajechała na sygnale świetlnym karetka pogotowia, a w niej niecodzienni gości, a mianowicie ratownicy medyczni z Włoszakowic. Celem wizyty było zapoznanie uczniów ze specyfiką zawodu ratownika medycznego.

Ratownicy medyczni pan Karol Wilczak oraz pan Marcin Adamczewski na samym początku spotkania przybliżyli uczniom klas I-III na czym polega praca ratownika medycznego oraz jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech, tętno. Dzieci dowiedziały się także jakie symbole obowiązują na karetce, kto wchodzi w jej skład i ile jest karetek w naszym rejonie oraz wiele innych ciekawostek. Uczniowie utrwalili sobie numery alarmowe, na które należy dzwonić w razie wypadku oraz jakie informacje powinno się podać w danej sytuacji. Po części teoretycznej dzieci mogły wcielić się w role ratownika medycznego sprawdzając w jaki sposób działa stetoskop i ciśnieniomierz.

W ubiegły wtorek, 31 maja 2022 roku uczniowie klasy II wybrali się do biblioteki na lekcję. Po przywitaniu, pani bibliotekarka Agnieszka Mierzyńska przypomniała uczniom godziny otwarcia biblioteki oraz zasady zachowania w niej. Następnie po zajęciu miejsc przy stolikach, rozpoczęła się lekcja biblioteczna. Tematem przewodnim była historia powstawania książek. Pani bibliotekarka zwróciła uwagę uczniów na to, na czym pisano i jak pisano. Pokazywała jak wyglądał papirus, zwoje, a także stare księgi. Uczniowie klasy II dowiedzieli się również o katalogu podręcznym biblioteki i poznali różne rodzaje słowników.

Na koniec drugoklasiści mieli możliwość wypożyczenia sobie książek oraz dziękując pani bibliotekarce, stanęli do wspólnego zdjęcia. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Koniec roku szkolnego to czas wycieczek klasowych. Ten długo wyczekiwany dzień dla klasy II i III miał miejsce w czwartek 9 czerwca, kiedy to uczniowie wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd z Bukówca zaplanowano na godzinę 7.30. Bukówiec pożegnał nas piękną słoneczną pogodą. Za Żmigrodem jednak pojawiły się ciemne chmury i zaczęła się ulewa. Trochę nas to zasmuciło, jednak mimo obaw o pogodę, Wrocław przywitał nas ciepłem i słońcem. Pierwszym punktem wycieczki był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Można tam było zobaczyć cudne kwiaty, krzewy , drzewa i inne rośliny. Ponadto teren ten jest urozmaicony o małe dróżki, kamyki, schodki, kładki, dlatego uczniowie z zaciekawieniem oglądali to piękne miejsce spacerując i czytając umieszczone tam informacje. Kolejnym punktem i chyba najbardziej wyczekiwanym było odwiedzenie wrocławskiego zoo. Zajęło ono najwięcej czasu. Jednak warto było na chwilę zatrzymać się i obejrzeć zwierzęta znane tylko z książek, czy filmów przyrodniczych.

Lekka atletyka - Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski - rzut IIOstatni tydzień obfitował w zawody lekkoatletyczne i sukcesy reprezentantów naszej szkoły.

We wtorek 7.06 nasi chłopcy z klasy III i IV wzięli dziś udział w Mistrzostwach Rejonu leszczyńskiego (powiaty: leszczyński, kościański, rawicki, wolsztyński i miasto Leszno) w 3-boju LA i to z jakim skutkiem !!!. W składzie: Dawid Golczak, Adam Kazubski, Nikodem Kaźmierczak, Marcel Maćkowiak i Hubert Sterna zdobyli brązowy medal w klasyfikacji drużynowej pobijając wiele rekordów życiowych oraz rekord szkoły. Wisienką na torcie było 3 miejsce Nikodema w biegu na 60m (9.75s.) i 4 miejsce Marcela w skoku w dal (4.15m).

Z kolei we czwartek 9.06 reprezentanci naszej szkoły z klas VI i VII wzięli udział w Mistrzostwach Gminy Włoszakowice w 4-boju LA, których byliśmy jednocześnie współorganizatorami. Wystawiliśmy zarówno drużynę dziewczyn, jak i chłopców. Rywalizacja dziewczyn była bardzo zacięta i wyrównana, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich startów.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 978 gości oraz 0 użytkowników.