Aktualności

Wykorzystanie stacji lutowniczej na lekcji techniki.

Na zajęciach z informatyki uczniowie klasy V poznają program do robienia aplikacji na telefon. Wykonali "Magiczne lustro".

Zajęcia kuchenne - obiad.

ycznia odbył się kolejny finał WOŚP pod hasłem „ Chcemy wygrać

z sepsą!  Gramy dla wszystkich - małych i dużych". Tym razem zebrane fundusze będą przekazane na  zakup dla szpitali urządzeń pozwalających na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowego i skutecznego leczenia antybiotykami. 

Nasza szkoła tradycyjnie przyłączyła  się do tej ogólnopolskiej kwesty. W dość zimny i momentami śnieżny niedzielny poranek sześć wolontariuszek naszej szkoły zbierało datki do puszek. Mieszkańcy Bukówca,  jak zwykle nie pozostali obojętni na tę akcję i otwarli swoje serca, a także portfele. Zuzanna, Gabriela, Wiktoria, Alicja, Dobrochna i Maja zebrały łącznie 2748, 1 zł.

Dziękujemy bukówczanom za ich gest, a naszym wolontariuszkom gratulujemy prawidłowej postawy.

Do zobaczenia za rok!

W trosce o bezpieczeństwo uczniów z klas młodszych w czasie nadchodzących ferii zimowych, 25 stycznia 2023 roku zorganizowane zostało spotkanie z funkcjonariuszem z Posterunku Policji we Włoszakowicach sierżantem Maciejem Ratajczakiem. Podczas prezentacji multimedialnej odbyła się pogadanka na temat zagrożeń mogących pojawić się w czasie ferii. Najwięcej czasu poświęcono omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych, jak również innych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy prawidłowo zachować się pozostając w domu, na drodze, w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych, na wyjeździe w górach. Przypomnieli sobie ważne numery telefonów alarmowych oraz zasady postępowania podczas wzywania odpowiednich służb. Dzieci z zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Na zakończenie uczniowie mieli czas na zadawanie pytań panu policjantowi. Dzieci podziękowały drobnymi upominkami za ciekawą lekcję. Nie obyło się bez wykonania pamiątkowych zdjęć. Funkcjonariusz zakończył spotkanie życząc wszystkim bezpiecznych i udanych ferii.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dzień 24 stycznia 2023 roku zapisze się w pamięci ośmiorga uczniów klas II i III, gdyż właśnie tego dnia przystąpili do swojego pierwszego egzaminu, który sprawdzał umiejętność pięknego, płynnego czytania i co najważniejsze, czytania ze zrozumieniem. Uczniowie doskonale poradzili sobie z przygotowanym wcześniej tekstem oraz zupełnie nowym, przygotowanym przez polonistkę.

Komisja oceniająca umiejętności czytelnicze uczniów w składzie: dyrektor szkoły pan Daniel Piasecki, polonistka pani Anna Grochowczak oraz wychowawczyni klasy II pani Wioletta Zając oraz pani Magdalena Drobnik, wychowawczyni klasy III, po przesłuchaniu uczestników stwierdziła, iż wszyscy pozytywnie zaliczyli egzamin.

Miłosz Dudek, Anna Maćkowiak, Nina Ratajszczak, Stanisław Skrzypczak, Klaudia Czapczyńska, Maja Obiegała, Pola Owsianna i Zofia Szymaniak, odbiorą certyfikat Dobrze czytam w obecności wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły podczas uroczystego apelu na zakończenie roku szkolnego.

Dnia 15 grudnia odświętnie ubrani pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Miś udali się do szkolnej biblioteki, aby wziąć udział w pasowaniu na czytelnika, które jest oficjalnym przyjęciem uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie bibliotekarka p. Agnieszka Mierzyńska przekazała uczniom informacje jak należy dbać o książki, jak je szanować, czego nie wolno robić czytając książkę, dlaczego warto czytać książki. Pani Agnieszka przybliżyła również uczniom zasady jakie obowiązują w szkolnej bibliotece i co najważniejsze zachęciła najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Po tak ważnym wprowadzeniu na uczniów czekały zmagania zagadkowe, które były ukryte w szkole. Pierwszoklasiści wyśmienicie poradzili sobie z zadaniami. Wykazali się znajomością znanych im dziecięcych baśni i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby korzystać z biblioteki. Następnie uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wszystkich próśb książki i obiecali że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki młodego czytelnika. Po przyrzeczeniu zastępczyni pana dyrektora p. Anna Grochowczak ogromnym piórem przystąpiła do uroczystego pasowanie każdego pierwszaka na czytelnika. Od tego momentu uczniowie klasy 1 oficjalnie stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

6 grudnia w czerwonej szkole był dniem, w którym zdecydowanie królował kolor czerwony. Wszystko za sprawą mikołajek, uczniów i ich wychowawczyń, którzy w tym dniu przyszli poubierani w mikołajkowe czapki i ubrania w tymże kolorze.  Dzieci w klasie I ubierały choinkę, słuchały bajek czytanych przez nauczyciela, ozdabiały pierniki, wyturlały za pomocą kostki Św. Mikołaja. W klasie II  było dekorowanie bombek i zawieszanie na choince, opis Mikołaja w formie ustnej i pisemnej, a na wf ćwiczenia przy świątecznych piosenkach.  Dzieci szukały również słodyczy. Natomiast w klasie III choinka ubrana w piątek,   6 grudnia  rozbłysnęła kolorowymi światełkami. Uczniowie redagowali opis Świętego Mikołaja, a następnie go narysowali. Sprawdzali swoje wiadomości na stronie Wordwall, śpiewali piosenki, zajadali się pierniczkami oraz nagrali mikołajkowe życzenia dla kolegi, który rozchorował się i nie mógł uczestniczyć w tym wesołym dniu. To był bardzo miły dzień.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

W czwartek 17 listopada klasy III i IV wraz z opiekunkami: panią Magdaleną Drobnik, Karoliną Kowalczyk oraz Hanną Owsianną wybrały się do Gniezna i Biskupina. Wycieczka była współfinansowana z projektu „Poznaj Polskę”. Kwota dotacji wyniosła prawie 5000 zł. Rodzice dopłacali niecałe 1300 zł.

Rankiem, o godzinie 6.15, wyruszyliśmy autokarem do Gniezna. Już o 8.45 rozpoczęliśmy zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego. Misją Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie jest przybliżanie współczesnym pokoleniom i zachowanie dla przyszłych świadectw dziedzictwa kultury oraz historii okresu początków Państwa Polskiego i późniejszych losów regionu będącego kolebką naszej państwowości. Zaczęliśmy się od lekcji muzealnej pt. „Jak żyli ludzie 1000 lat temu”. Edukator pokazywał nam repliki przedmiotów wytwarzanych i używanych przez ludzi na początku istnienia naszego państwa. Były tam m.in. lniane ubrania, ozdoby, broń, ceramika. Oprócz tego, że z ciekawością słuchaliśmy wykładu, to na końcu lekcji dzieci mogły przymierzyć ubrania, zmielić ziarna na mąkę przy pomocy żaren. Chłopców najbardziej zainteresowały drewniane tarcze, miecze, kolczugi i włócznie. Potem wraz z przewodnikiem zaczęliśmy zwiedzać wystawy tematyczne. Pierwsza nosiła tytuł  "Początki państwa polskiego" Na wystawie mogliśmy obejrzeć  ponad 500 eksponatów z całej Polski. Była tam między innymi rekonstrukcję drewnianego wału grodu w Gnieźnie z lat 40. X w., zabytki archeologiczne dotyczące wierzeń i życia codziennego w czasach pierwszych Piastów, księgi, dokumenty, pieczęcie i bulle, elementy wyposażenia średniowiecznych wojów, insygnia władzy biskupiej, detale architektoniczne oraz drobne przedmioty codziennego użytku. Uzupełnieniem wystawy była przedstawiona na osi czasu genealogia dynastii Piastów i znaczących faktów z historii okresu ich panowania oraz film prezentujący najważniejsze wydarzenia z okresu panowania Mieszka I i Bolesława I Chrobrego, oczami współczesnych im kronikarzy.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 555 gości oraz 0 użytkowników.