Aktualności

2 kwietnia 2017 roku odbył się już po raz 32 Bieg Sokoła. Tradycyjnie rozgrywany na dystansach 1km, 2km, 5km i koronnym dystansie 15km wiodącym przez trzy miejscowości naszej gminy. Na każdym z tych dystansów pojawili się przedstawiciele ZS w Bukówcu Górnym.

Pani, pani gospodyni - te słowa od wieków śpiewane na wiosnę w Bukówcu, w tym roku zabrzmiały wyjątkowo w sobotę 25 marca. Stało się tak, gdyż następnego dnia mieliśmy okazję promować Bukówiec, nowe lotko, klekoty, gwarę oraz nasze tańce i muzykę na Targach Edukacyjnych w Poznaniu. Szkolny Zespół Regionalny oraz Kabaret Dziura zostali tam zaproszeni  przez Fundację PATRIA, by przez trzy godziny prezentować na targowej scenie naszą kulturę i obyczaje.

W dniu 23 marca 2017 roku przeprowadzono szkolny konkurs j. angielskiego. Tym razem konkurs był skierowany do uczniów szkoły podstawowej i sprawdzał wiadomości uczniów z zakresu słownictwa, gramatyki, rozumienia funkcji językowych oraz wiedzy o kulturze i obyczajach krajów anglojęzycznych. Każdy z 13 uczniów uczestników konkursu pisał test, który następnie był sprawdzany przez nauczyciela języka angielskiego. Uczniowie prezentowali różny poziom wiedzy i umiejętności językowych, głównie w zależności od swojego wieku. Po sprawdzeniu wszystkich prac okazało się, iż laureatami tegorocznego konkursu zostali:

      23 marca 2017 roku uczniowie klas II i III ze szkół z terenu gminy Włoszakowice brali udział w gminnych zawodach sportowych. Każda szkoła wytypowała z poszczególnych klas po 4 dziewczynki i 4 chłopców oraz 2 osoby rezerwowe. Naszą szkołę reprezentowały klasy : II i III b w następujących składach: Alicja Lorych, Wiktoria Maciejewska, Kaja Majorek, Dobrochna Marcinek, Maja Skromna, Eryk Malepszak, Filip Samol, Szymon Dworczak, Marek Sieracki i Dawid Kiciński oraz Jagoda Grześkowiak, Oliwia Spławska, Julia Majorek,  Oliwia Tajchert, Malwina Poniży, Kacper Czapczyński, Bartosz Kiciński, Mateusz Sieracki, Łukasz Piosik i Jakub Lorych. Klasy wcześniej przygotowywały się na zawody sportowe pod okiem  swoich opiekunów i trenerów, pana Łukasza Koniecznego i pani Wioletty Zając.

© 2015 ZS Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie ProGrupa.com.

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.