Aktualności

Rekordowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce

9 maja 2012 kilkunastoosobowa reprezentacja naszego gimnazjum wybrała się na stadion lekkoatletyczny w Lesznie gdzie odbyły sie mistrzostwa naszego powiatu w lekkiej atletyce. Nasi lekkoatleci odnotowali najlepszy występ w historii startów uczniów z Bukówca Górnego w tej imprezie. W sumie zdobyliśmy aż 6 medali w tym 3 złote, srebrny i 2 brązowe poprawionych zostało też 6 rekordów szkoły.

Tradycyjnie zaczęli płotkarze w osobach Joanny Sobczak i Eryka Poniżego, którzy bronili wywalczonych przed rokiem tytułów mistrzowskich. Również i tym razem wystąpili w roli faworytów – Asia zdobyła brązowy medal natomiast Eryk potwierdził swój prymat w tej konkurencji ponownie zdobywając złoto. Dodajmy że oboje poprawili rekordy szkoły na dystansie 300 m ppł.

Na kolejne medale nie czekaliśmy długo ponieważ bardzo udany debiut zaliczyła Sandra Hanusek w rzucie oszczepem, która po trzech spalonych próbach w ostatniej posłała oszczep na odległość prawie 21m dzięki czemu zdobyła srebrny medal poprawiając jednocześnie rekord szkoły, który należał do tej pory do Martyny Marcinkowskiej zdobywczyni 5 miejsca w tej konkurencji.

„Czarnym koniem” zawodów okazał się Michał Gbór, który najpierw zdobył złoto, nie dając żadnych szans rywalom, na dystansie 300m a później walnie przyczynił się do zdobycia złotego medalu, po fascynującym pojedynku z chłopakami z Dłużyny, w sztafecie szwedzkiej(100m-200m-300m-400m), w której wraz Michałem (300m) startowali Michał Paul (100m) Eryk Woźniak (200m) i Eryk Poniży (400m).Zarówno na dystansie 300m, jak i w sztafecie szwedzkiej poprawione zostały wieloletnie rekordy szkoły. Do pokaźnej kolekcji medali brązowy krążek, po rewelacyjnie taktycznie rozegranym biegu na 2000m, dorzucił Dawid Marcinek,

Warto zwrócić uwagę występy pozostałych zawodników, którzy mimo że nie zdobyli medali plasowali się na bardzo wysokich pozycjach pobijając rekordy szkoły. Byli to Paulina Motuzna – 4 miejsce i rekord szkoły w skoku w dal, Oktawia Kowalczyk – 5 miejsce w biegu na dystansie 1000m, czy sztafeta szwedzka dziewcząt która ukończyła rywalizację na 4 miejscu.

Tydzień po mistrzostwach powiatu odbyły się zawody rejonowe. Medaliści mistrzostw powiatu leszczyńskiego, rawickiego, kościańskiego, gostyńskiego i wolsztyńskiego walczyli o awans do finału wielkopolskiego Gimnazjady w lekkiej atletyce. Niestety nie wszyscy nasi medaliści mogli wziąć udział w tych zawodach gdyż część z nich przebywała w tym czasie na klasowej wycieczce. Wśród reprezentujących naszą szkołę znaleźli się Sandra Hanusek (oszczep), Michał Gbór (300m), Eryk Poniży (300m ppł) oraz Szymon Błaszkowski i Eryk Woźniak w sztafecie szwedzkiej. Sandra w rzucie oszczepem tym razem rzuciła poniżej 20 m i zajęła 10 miejsce, dużego pecha miał Eryk Poniży, który mimo pobicia rekordu życiowego zajął 4 miejsce i nie udało zakwalifikować do finału wojewódzkiego, sztafeta szwedzka uplasowała się na wysokim 5 miejscu. Rewelacyjnie pobiegł Michał Gbór, który po raz kolejny poprawił swój rekord życiowy (i rekord szkoły) i zajmując 2 miejsce zapewnił sobie miejsce w finale wojewódzkim w swojej konkurencji, który odbył się 29.05.2012r. w Lesznie. Na tych zawodach Michałowi przystało się ścigać z najlepszymi z najlepszych  z województwa wielkopolskiego, którzy na co dzień trenują biegi średniodystansowe. W tej doborowej stawce biegaczy Michał zajął ostatecznie 16 miejsce. Michał był jedynym reprezentantem naszej Gminy w finale Wojewódzkim Gimnazjady i jednym z niewielu z powiatu leszczyńskiego, zatem osiągnięty przez niego wynik należy traktować w kategoriach bardzo dużego sukcesu. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za sportową postawę i życzymy dalszych sukcesów.

Odwiedza nas 566 gości oraz 0 użytkowników.