Aktualności

Mistrzostwa Gminy w Biegach Przełajowych 2018

Mistrzostwa Gminy w Biegach Przełajowych 2018

W piękny, słoneczny, październikowy poniedziałek wybraliśmy się ponad 30 osobowa ekipą na Mistrzostwa Gminy w Biegach przełajowych, które od lat odbywają się w pobliskiej Dłużynie. Mistrzostwa były rozgrywane w 4 kategoriach wiekowych, z podziałem na chłopców i dziewczęta. Prowadzona była też klasyfikacja drużynowa, osobno dla dzieci (rocznik 2006 i młodsi) i dla młodzieży (rocznik 2005-2003).

Nasi zawodnicy wypadli fantastycznie. Już w pierwszym biegu (dziewcząt z rocznika 2008 i młodszych) na najniższym stopniu podium stanęła Nikola Sobierajska. Podobnie jak przed rokiem, podwójne „pudło” zaliczyły dziewczęta z klasy Vb. Wygrała Oliwia Spławska, a tuz za nią linie mety przekroczyła Jagoda Grześkowiak. W klasyfikacji siódmo- i ósmoklasistek bezkonkurencyjna okazała się Aldona Kot a na 3 miejscu dobiegła Marysia Samol. Podobny dublet ustrzelili panowie z 3g. tu swoją dominację potwierdził Błażej Kot, a trzeci był Mikołaj Małecki. Nasze zaprawione w lekkoatletycznych bojach trzeciogimnazjalistki również stanęły na podium. Srebrny medal zdobyła Karolina Cukierska, a brąz przypadł w udziale Zosi Marcinek. Niestety w tym biegu bolesnej kontuzji doznała nasza etatowa medalistka Estera Śliwa, której życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Pomimo, świetnych indywidualnych wyników to postawa wszystkich zawodników złożyła się na końcowy sukces drużynowy. Nasi młodsi reprezentanci w klasyfikacji drużynowej mistrzostw zajęli 2 miejsce, ustępując zaledwie o 7 punktów świetnie dysponowanym gospodarzom. Z kolei młodzież z klas 7, 8 i 3g nie miała sobie równych, zdecydowanie zwyciężając w klasyfikacji drużynowej.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 499 gości oraz 0 użytkowników.