Aktualności

Młodzieżowe Mistrzostwa Leszczyńskiego Rejonu LOK w strzelectwie sportowym 2018

W czwartek 14 czerwca na poligonie wojskowym w Wyciążkowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Leszczyńskiego Rejonu Ligi Obrony Kraju w strzelectwie sportowym.

W zawodach wystartowało 11 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i średnie Miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego. Zgodnie z regulaminem zawodów każdy zawodnik drużyny szkolnej, a także opiekun musiał zaliczyć strzelanie z karabinu pneumatycznego i karabinu sportowego (po 20 strzałów).

Kaja Szenk, Sandra Marcinek, Maria Martynów i Kacper Stępczak, czyli reprezentanci naszej szkoły wraz z opiekunem- Dariuszem Wandolskim popisali się swoimi strzeleckimi umiejętnościami. W kategorii szkół podstawowych z karabinu sportowego najlepiej strzelała Kaja Szenk, a zaraz po niej uplasowała się Sandra Marcinek, natomiast w strzelaniu z karabinu pneumatycznego najlepsza okazała się być Sandra Marcinek, drugie miejsce zajęła zwyciężczyni poprzedniej konkurencji, czyli Kaja Szenk.

Klasyfikację dwuboju strzeleckiego wygrała Kaja Szenk, przed Sandrą Marcinek. Opiekun grupy- Dariusz Wandolski również miał okazję stanąć na podium; zajął II miejsce w dwuboju strzeleckim opiekunów. Ostatecznie nasza grupa zajęła I miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych.

Najlepiej strzelającą młodzież wyróżniono medalami, dyplomami i upominkami.

Kolejne strzelania w ramach Szkolnej Ligi Strzeleckiej odbędą się już w nowym roku szkolnym.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 287 gości oraz 0 użytkowników.