Aktualności

Pasowanie na czytelnika Biblioteki Publicznej w Bukówcu Górnym.

Dnia 27 lutego 2018 roku uczniowie klasy I udali się do biblioteki publicznej, aby uczestniczyć w niecodziennej uroczystości. W tym oto dniu nastąpiło  pasowanie  na czytelników. Na początku tej miłej uroczystości bibliotekarka pani Grażyna Haase przywitała dzieci oraz przybyłych gości: sekretarz Gminy panią Monikę Klemenską  oraz bibliotekarkę panią Urszulę Hałupka.

Zanim nastąpiło pasowanie pani Haase przedstawiła pierwszakom zasady zachowania się w bibliotece oraz prośbę książki zachęcającą dzieci do właściwego postępowania  z nią.  Po tej części nastąpił punkt kulminacyjny, a mianowicie złożenie przysięgi i pasowanie. Przejęci, świeżo pasowani czytelnicy, usłyszeli kilka słów od przybyłych gości, a następnie po otrzymaniu  upominków sami podziękowali kwiatkami. Po części oficjalnej nastąpiła luźniejsza atmosfera, a uczniowie mogli zwiedzić bibliotekę oraz pooglądać i poczytać książki przeznaczone dla  ich grupy wiekowej.

Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a dzieci zadeklarowały chęć założenia kart bibliotecznych i korzystania z zasobów biblioteki.     

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 820 gości oraz 0 użytkowników.