Aktualności

Dzień Patrona 2017

            4 grudnia 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym obchodziła ważne święto - Dzień Patrona. To szczególny dzień w kalendarzu szkolnych uroczystości, różniący się od pozostałych dni nauki.

            Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną przez ks. Marka Kanteckiego w kościele parafialnym. Po niej wszyscy udali się na salę WDK, gdzie uczniowie klasy VII  przy wsparciu uczennic z klasy VI przypomnieli sylwetkę tej niezwykłej osoby, która swoje życie poświęciła służbie Bogu i bliźnim, o co współcześnie niezwykle trudno. Ten szczególny dzień został przypieczętowany koncertem muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Romana Maciejewskiego z Leszna.

            Dzień poświęcony księdzu Kurpiszowi jest ważny w czasach, kiedy szczególnie potrzeba moralnych kompasów wyznaczających właściwą drogę postępowania. Jednym z takich kompasów jest niezaprzeczalnie patron naszej szkoły. Niech słowa, które zostały w tym dniu wypowiedziane, uczyniły z nas lepszych ludzi.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.