Aktualności

Recytowano wiersze Haliny Poświatowskiej...

            24 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie odbył się półfinał Międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego o Laur Haliny Poświatowskiej. Udział w nim wzięły także reprezentantki Szkoły Podstawowej im. ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym: Rita Skorupińska z klasy VII oraz Karolina Cukierska, Nadia Lipowa i Zofia Marcinek z klasy II gimnazjum.

            Zadaniem uczestników - około 120 osób -  było wyrecytowanie fragmentu twórczości  Haliny Poświatowskiej do dwóch minut. Jury brało pod uwagę dobór repertuaru, stopień trudności prezentowanego utworu, jego interpretację, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.  Zwycięzcy półfinału w kategoriach wiekowych dla szkół podstawowych, dla szkół gimnazjalnych oraz dla szkół ponadgimnazjalnych kwalifikowali się do finału, który odbywał się tydzień później w Świebodzinie.

            Uczennicom naszej szkoły nie udało się znaleźć w gronie finalistów, ale godnie reprezentowały naszą szkołę, pięknie recytując wiersze Haliny Poświatowskiej. Należą im się za to gratulacje. Ich postawa zasługuje na uznanie -  reprezentują coraz mniej liczną grupę uczniów chcących rozwijać posiadane talenty.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.