Aktualności

11 listopada - apel

Dnia 10 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypadła 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności, po 123 latach zaborów. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie delegacja uczniów udała się pod znajdujące się  w naszej wsi tablice upamiętniające mieszkańców Bukówca Górnego, poległych w walce o wolność ojczyzny, by zapalić znicze.

Program artystyczny został  przygotowany przez uczniów klasy III gimnazjum i wychowawczynię panią Iwonę Grygiel.

Scenariusz przedstawienia przybliżył losy naszego kraju, począwszy od zaborów, kiedy Polska zniknęła z mapy świata a skończywszy na roku 1918, kiedy Polska odzyskała niepodległość. Nie zabrakło również recytacji wierszy o tematyce patriotycznej. Chór szkolny oraz uczennice klasy trzeciej i siódmej śpiewały pieśni wojskowe i patriotyczne, które poruszyły serca wszystkich słuchaczy. A wszystko to wśród przepięknej dekoracji nawiązującej do tamtych czasów oraz podkreślającej nasze symbole narodowe.

Po części artystycznej głos zabrał dyrektor szkoły pan Daniel Piasecki, który przypomniał najważniejsze wydarzenia historyczne prowadzące do wolności naszej ojczyzny. Pan dyrektor nawiązał też do wydarzeń, które były bardzo ważne dla Bukówca Górnego – strajku dzieci w „czerwonej” szkole w obronie języka polskiego oraz Powstania Wielkopolskiego.

Pieśni na apel zostały przygotowane przez Chór Szkolny pod kierownictwem pani Anny Grochowczak. Oprawę muzyczną i nagłośnienie do apelu przygotował pan Dariusz Wandolski.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.