Aktualności

Od Mistrzostw Gminy do Mistrzostw Wielkopolski

Pracowity tydzień zaliczyli lekkoatleci z naszej szkoły. W poniedziałek wybraliśmy się do sąsiadów zza miedzy, na Mistrzostwa Gminy w biegach przełajowych, które jak co roku dobywają się w Dłużynie. Po wcześniejszych sukcesach, nasi reprezentanci byli wymieniani w gronie faworytów do triumfu w klasyfikacji drużynowej mistrzostw ... i znów było pięknie, znów były fantastyczne emocje, przełamywanie własnych słabości, zacięta rywalizacja... i zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.

Gratulacje należą się całej 30 osobowej reprezentacji, bo każdy dołożył cegiełkę do tego sukcesu. Warto jednak wyróżnić tych, którzy stanęli na podium. Klasą dla siebie były dziewczęta (rocznik 2007 i młodsze), które zdominowały bieg zajmując: 1 miejsce - Oliwia Spławska, 2 miejsce - Jagoda Grześkowiak, 3 miejsce - Nikola Sobierajska i 6 miejsce (utalentowana debiutantka) Wiktoria Maciejewska. W tej samej kategorii w biegu chłopców błysnął Mateusz Sieracki zajmując 2 miejsce. Nieobecną z powodu kontuzji Aldonę Kot, godnie zastąpiła Marysia Samol, która zdobyła wicemistrzostwo Gminy. Dwa medale zdobyli nasi najstarsi zawodnicy. Estera Śliwa nie dała szans rywalkom na dystansie 2000m, a Błażej Kot zameldował się drugi na mecie w kategorii chłopców. Wysokie lokaty wszystkich zawodników sprawiły, że bez cienia wątpliwości triumfowaliśmy w klasyfikacji drużynowej.

Z kolei w czwartek złote medalistki mistrzostw powiatu w sztafetowych biegach przełajowych, pojechały do Poznania by tam rywalizować w wojewódzkim czempionacie. Nasze reprezentantki rywalizowały z mistrzyniami poszczególnych powiatów całego województwa, w sumie na starcie stanęły 43 drużyny. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych nasze dziewczęta nie straciły ducha walki, walcząc ramię w ramię z najlepszymi. Ostatecznie zajęły znakomite 18 miejsce, ustępując jedynie drużynom reprezentującym duże, miejskie szkoły z Poznania, Kalisza, Piły, Konina czy Jarocina. W "nagrodę" Rada Rodziców zafundowała dziewczętom "wizytę" w McDonaldzie. Dziękujemy również p. Magdalenie Spławskiej za sprawowanie opieki nad dziewczynami i obsługę fotograficzną.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.