Aktualności

Wyjazd na Krzyżowiec

04 października  2017r.  15 - osobowa delegacja  uczniów z naszej szkoły z opiekunką Wiolettą Zając brała udział w gminnym podsumowaniu akcji Sprzątania Świata. Oprócz nas na Krzyżowiec przybyli reprezentanci  wszystkich szkół z terenu naszej gminy oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Włoszakowic. Tegorocznej akcji Sprzątania Świata przyświecało hasło „Nie ma śmieci – są surowce”.

Przywitania wszystkich przybyłych dokonali panowie: Krzysztof Kaczmarek z Gminnego Zakładu Komunalnego z Włoszakowic oraz Marek Wąsowicz z Nadleśnictwa z Włoszakowic. Podany został cel naszej wizyty oraz rozdano teczki z zadaniami do wykonania. Później kolejne grupy ruszyły w teren z mapą. Każda drużyna składająca się ze zróżnicowanej wiekowo grupy uczniów miała do pokonania 8 stacji. Zadania dotyczyły przede wszystkim tematyki związanej z lasem, łowiectwem, segregacją śmieci, ale było też zadanie dla poetów i wierszokletów. Z wszystkimi stacjami uczniowie z Bukówca Górnego poradzili sobie całkiem nieźle. W rezultacie uplasowali się na III miejscu, za grupą z Włoszakowic i Krzycka Wielkiego. Wszystkim dopisywała dobra zabawa i jesienna pogoda w pięknym otoczeniu lasu.

Dla wszystkich uczestników przygotowano miłą niespodziankę, smażenie kiełbasek przy ognisku. Na zakończenie dokonano podsumowania imprezy. Każda grupa otrzymała nagrody rzeczowe w postaci drobnych upominków dla uczestników. Organizatorami akcji byli: Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. we Włoszakowicach, Nadleśnictwo Włoszakowice oraz Firma Usługowo – Handlowa Dominik Zając.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 143 gości oraz 0 użytkowników.