Aktualności

Udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

Od 2001 roku w Polsce istnieje kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”. Mobilizuje ona do aktywnej promocji czytelnictwa tysiące ochotników kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. Również w naszej bibliotece stała się ona stałym wydarzeniem. Poprzez akcję „Cała Polska czyta dzieciom” próbujemy rozbudzić zainteresowania czytelnicze najmłodszych oraz kształtować poczucie szacunku dla książek.

Klasa II SP 8 czerwca 2017r. brała udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, natomiast klasy III a i III b odwiedziły bibliotekę 22 czerwca. Pani bibliotekarka Grażyna Haase przeczytała drugoklasistom opowieści ze zbioru Tig Thomas pt. „Bajki na cały rok”. Dzieci usłyszały między innymi: „Jak wybrać sobie żonę”, „Potwór z północy”, „Słowik”, „Prostak Szymek w Londynie”. Trzecioklasiści wysłuchali opowiadań Grażyny Bąkiewicz pt. „Piastowskie orły. 10 opowiadań z czasów Piastów”.

Spotkania z książką odbyły się w miłej i  radosnej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy pani bibliotekarce Grażynie Haase.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.