Aktualności

Podsumowanie sezonu lekkoatletycznego

7 czerwca wybraliśmy się na ostatnie zawody długiego sezonu lekkoatletycznego. Były to zawody najwyższego szczebla we współzawodnictwie szkolnym czyli Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce. Awans na te zawody zdobyły trzy nasze złote medalistki mistrzostw powiatu czyli Karolina Cukierska (200m ppł.), Zosia Marcinek (300m) oraz Estera Śliwa (1000m).

Nasze zawodniczki stanęły na wysokości zadania, dzielnie i bez respektu walcząc z najlepszymi zawodniczkami z całego województwa. Najlepiej z tej rywalizacji wyszła Karolina, która zajęła wysokie 16 miejsce, Estera uplasowała się na 32 a Zosia na 36 pozycji w Wielkopolsce, co zważywszy, że były najmłodsze w całej stawce zawodniczek można uznać za bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Zawody odbywały się na stadionie „Olimpia” w Poznaniu gdzie dotarliśmy dzięki uprzejmości p. Pawła Marcinka za co mu serdecznie dziękujemy.

Sezon lekkoatletyczny dobiegł końca. Był rekordowy pod każdym względem. Nasi reprezentanci zdobyli 15 medali mistrzostw powiatu (5 złotych, 5 srebrnych, 5 brązowych), wystartowali w 9 zawodach od rangi gminnej do wojewódzkiej, pobili 8 rekordów szkoły, „dorobiliśmy się też nowych kurtek, kolców oraz modernizacji skoczni w dal. Rekordowa była też frekwencja na zajęciach lekkoatletycznych, która nigdy nie spadła poniżej 20 osób... za co bardzo wszystkim dziękuję i mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym utrzymamy tą dobrą tendencję. Pozostał tylko jeszcze jeden aspekt sportowej rywalizacji w naszej szkole, czyli rozstrzygnięcie konkursu na najlepszego sportowca roku... ale na to trzeba będzie poczekać do 23 czerwca.

Odwiedza nas 1448 gości oraz 0 użytkowników.