Aktualności

W czwartek 29.09 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Tym razem obowiązywała formuła 6x800m. Jak co roku wystawiliśmy reprezentację naszej szkoły. Na linii startu w każdej kategorii stanęła rekordowa ilość drużyn, więc rywalizacja była niezwykle zacięta. Najpierw do boju przystąpiły dziewczyny. Trudno było odmówić im walecznej postawy bo do mety przybiegały naprawdę zmęczone, jednak młody wiek większości zawodniczek oraz braki treningowe wystarczyły na 9 miejsce pośród 14 drużyn. Z dużą nadzieją czekaliśmy na start chłopaków. Dla niektórych z nich, mimo że są dopiero w IV klasie były to już czwarte mistrzostwa. Do tej pory zamykali stawkę, dziś jednak pokazali, że długotrwały trening przynosi zamierzone efekty. W doborowej stawce 14 drużyn z całego powiatu zajęli II miejsce, zdobywając srebrne medale. Skład tej drużyny tworzyli: Artem Matarzhuk, Emanuel Apolinarski, Adam Kazubski, Tobiasz Dudek, Marcel Maćkowiak oraz Nikodem Kaźmierczak.

24 września 52 – osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w XXII rajdzie pieszym. Trasa rajdu miała początek we Włoszakowicach, przebiegała przez Ujazdowo, by zakończyć przemarsz w Boszkowie. Na miejscu czekały na nas różne atrakcje. Uczniowie brali udział w konkurencjach sprawnościowych i w konkursie krajoznawczym pod hasłem „Polska moja mała ojczyzna”. Nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca. Byli to: Zuzia Lipowa i Nicol Wojciech z kl.1, Franek Apolinarski, Martyna Marszałek i Michalina Cichoszewska z kl.2, Vanessa Biedrzyńska i Nadia Gurbada z kl.3, Dawid Golczak z kl.4 oraz Wiktoria Krawczyk z kl.8. Wszyscy otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe. Bardzo ucieszył nas fakt, że po raz kolejny nasza szkoła zdobyła puchar dla „Najliczniejszej drużyny na XXII rajdzie kolarsko – pieszym Pożegnanie lata”. Każdy uczestnik imprezy mógł skosztować pysznej grochówki. Słoneczna aura sprawiła, że rajd okazał się ciekawą przygodą i autentycznym pożegnaniem lata. W rajdzie brali udział uczniowie z klasy: I, II, III, IV, VIII. Opiekunami byli: Magdalena Drobnik, Magdalena Miś, Łukasz Stachowiak i Wioletta Zając.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dnia 21 września 2022 r. uczniów klasy I naszej szkoły odwiedzili policjanci z pobliskiego Posterunku Policji z Włoszakowic. Panowie asp. Dariusz Mikołajczak oraz sierż. Maciej Ratajczak przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat bezpieczeństwa. Rozmawiali na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę. Policjanci zapoznali uczniów z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do szkoły. Wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Funkcjonariusze zwrócili także uwagę jak ważne jest bezpieczne podróżowanie samochodem oraz posiadanie elementów odblaskowych na drodze, szczególnie teraz gdy zbliża się okres jesienny. Uświadomili, że to właśnie dzięki odblaskom zwiększa się widoczność pieszego na drodze, i że każdy uczeń powinien posiadać element odblaskowy.

1 września przywitał nas słoneczną, choć lekko chłodną pogodą. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczęło się o godzinie 8.00 od mszy świętej, podczas której ksiądz proboszcz poświęcił pierwszoklasistom tornistry. W związku z remontem Sali WDK apel odbył się na świeżym powietrzu. Pan Dyrektor przywitał rodziców, nauczycieli i uczniów. Kwiatami przywitaliśmy gościa – nowego proboszcza naszej parafii, ks . Macieja Jankowiaka. Pan Dyrektor przedstawił kilka komunikatów. W naszej szkole w tym roku naukę rozpoczęło 126 uczniów, w tym 18 w klasie pierwszej. Dyrektor Daniel Piasecki pasował pierwszoklasistów na uczniów, a następnie uczniowie powtórzyli po swojej wychowawczyni pani Magdalenie Miś tekst ślubowania. Każdy pierwszoklasista otrzymał legitymację szkolną, Dyplom pasowania na ucznia oraz upominki od Samorządu Uczniowskiego oraz od Rady Rodziców. Po apelu uczniowie z wychowawcami udali się na lekcje wychowawcze do klas. Pełni radości i optymizmu rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/23.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Tegoroczny rok szkolny nie należał do najłatwiejszych. Naznaczony był jeszcze całą jesień i zimę przez pandemią covid-19. Wiele zaplanowanych uroczystości i wyjazdów nie mogło się odbyć. Co rusz jakaś klasa musiała się udać na kwarantannę. Potem na przełomie roku nauczanie zdalne. W końcu jednak zaczęliśmy wracać do normalności. I tak oto minął kolejny rok szkolny, najszybciej chyba dla ósmoklasistów.

24 czerwca o 8 rana na Sali WDK zebrali się uczniowie klas I-III. Nie zabrakło też dumnych ze swych pociech rodziców. Pan Dyrektor przywitał wszystkich zebranych i rozpoczął wręczanie świadectw z wyróżnieniem. W klasie I takich świadectw był 9, w II 12, a w III 11. Następnie zostały wręczone nagrody za 100 % frekwencję . Otrzymali je: z klasy II Igor Miś oraz k z klasy III Laura Bajonczak. Kolejnym punktem apelu było wręczenie Certyfikatu „Dobrze czytam” oraz Certyfikatu „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Na koniec wręczono nagrody laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Leon”. Po apelu uczniowie wraz z wychowawczyniami udały się do klas, gdzie rozdano resztę świadectw.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 908 gości oraz 0 użytkowników.