Aktualności

Informujemy, że szkolna strona internetowa zmieniła swój adres. Oficjalna strona to https://sp-bukowiecgorny.pl/

Obecna strona zostanie zamknięta za kilka tygodni.

Dziękujemy wszystkim którzy tworzyli tą stronę internetową.

Ponieważ nasza szkoła przystąpiła do projektu Akademia Pszczoły Bohatera zorganizowaliśmy Dzień Pszczoły. Uczniowie przyszli ubrani tego dnia w kolorze żółtym. Każdy otrzymał ulotkę o programie, naturalny sok oraz suszone owoce. Mimo zimowej aury za oknem, w naszej szkole było tego dnia bardzo wiosenne.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

W czwartek, 23 listopada Szkoła Podstawowa nr 3 w Obornikach gościła wyjątkowych gości. W murach szkoły odbyło się wojewódzkie, uroczyste rozpoczęcie ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademii Pszczoły Bohatera pod patronatem Fundacji Pszczoła Bohater i Ministerstwa Edukacji i Nauki. Do programu zakwalifikowało się 15 szkół z województwa wielkopolskiego. Wśród nich znajduje się nasza szkoła. Program skierowany jest do najmłodszych uczniów, którzy w najbliższym czasie zostaną zaznajomieni z życiem pszczół. Szkoła otrzymała na ten cel m.in. ul edukacyjny i maskę pszczelarza.

W ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa pieszych na terenie Gminy Włoszakowice poprzez wyznaczenie 2 przejść dla pieszych oraz doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej” nasza szkoła otrzymała mobilne miasteczko rowerowe dofinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W tym roku wyjątkowo rok szkolny rozpoczęliśmy nie 1, a 4 września. O godzinie 8.00 uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się na WDK aby zacząć nowy rok szkolny 2023/2024. Rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego, następnie Pan Dyrektor Daniel Piasecki powitał wszystkich zebranych, a szczególnie siedemnaścioro pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają edukację w naszej szkole. Następnie wręczył kwiaty i nagrodę pani Wioletcie Zając z okazji jubileuszu 25 lat pracy. Uczniowie klasy I złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez Pana Dyrektora , po czym otrzymali legitymacje szkolne oraz upominki od Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego. W dalszej kolejności przedstawiono wychowawców poszczególnych klas, a potem uczniowie udali się na lekcje wychowawcze do sal. O godzinie 9.30 udaliśmy się do kościoła na mszę św. Po mszy oddaliśmy hołd pomordowanym w czasie wojen , zapalając znicze pod tablicami z nazwiskami poległych bukówczan.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

125 uczniów bukowieckiej szkoły zakończyło 23 czerwca rok szkolny 2022/2023. Wszyscy uczniowie uzyskali promocję do klasy programowo wyższej lub świadectwo ukończenia szkoły. Nikt nie powtarza klasy, nie ma też egzaminów poprawkowych.

23 czerwca o 9 rano na Sali WDK zebrali się uczniowie klas I-III wraz z rodzicami. Pan Dyrektor przywitał wszystkich zebranych, następnie przeczytał list od Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg. Kolejnym, ale tak naprawdę najważniejszym punktem, było wręczanie świadectw z wyróżnieniem. W klasie I takich świadectw był 8, w II 8, a w III 10 . Następnie została wręczona nagroda za 100 % frekwencję . Otrzymał ja uczeń klasy I Oliwier Marcinkowski. W kolejnej części apelu wręczono Certyfikat „Dobrze czytam” oraz Certyfikat „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Na koniec wręczono nagrody laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Leon”. Po apelu uczniowie wraz z wychowawczyniami udali się do klas, gdzie rozdano resztę świadectw.

W piątek 5 maja klasa IV wraz z opiekunami: wychowawczynią panią Hanią Owsianną oraz panią Karoliną Kowalczyk-Praiss pojechała na wycieczkę do Bydgoszczy. O 6.30 wyruszyliśmy w trasę. Droga minęła wszystkim dość szybko.

Pierwszym punktem było Muzeum Mydła i Historii Brudu. Wizytę rozpoczęliśmy od zrobienia własnych mydełek, które zabraliśmy do domu. Każdy mógł wybrać zapach swojego mydła, kolor oraz dodatki. Po warsztatach pani przewodnik opowiedziała nam mnóstwo ciekawostek dotyczących higieny w różnych czasach. Na nas największe wrażenie zrobiły te, które dotyczyły okresów, w których się nie myto się w ogóle.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 353 gości oraz 0 użytkowników.