26 marca 2022 roku chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XXVII Złazie Turystycznym „Wiosna w lesie”. Początkiem naszej wędrówki był plac przy szkole we Włoszakowicach. Parę minut po 10.00 wyruszyliśmy znanym szlakiem w kierunku leśniczówki na Koczurach. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała piechurom z klasy I, II, III, IV, VII. Na miejscu czekały już na nas stanowiska z konkurencjami. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności. W naszej grupie znalazło się wielu zwycięzców. Byli to: kl.I – Bartosz Ławecki, Klasa II – Nadia Gurbada, Nikola Gurbada, Vanessa Biedrzyńska, Nikola Koźlik, kl.III – Dominik Maćkowiak, kl.VII – Kacper Poloszyk . W międzyczasie można było zjeść grillowaną kiełbasę i napić się ciepłej herbatki. Niektórzy zwiedzali teren rekreacyjny przy leśniczówce, podziwiali żyjące tam zwierzęta lub grali w piłkę. W miarę upływu czas zmieniała się pogoda, ale deszcz nie zdążył pokrzyżować nam planów. W bardzo dobrych nastrojach żegnaliśmy się z naszymi wychowawcami i wróciliśmy do domów. Opiekunami podczas wiosennej pieszej wyprawy byli: Iwona Grygiel, Magdalena Drobnik, Agnieszka Szymaniak i Wioletta Zając.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

14 marca 2022 r. w naszej Szkole odbył się po raz pierwszy „Memoriał Matematyczny” poświęcony pamięci wspaniałej i wieloletniej nauczycielki matematyki naszej Szkoły Pani Edyty Ordon-Grobeckiej. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III.

Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki oraz wdrażanie do samodzielnego działania. Zadania matematyczne o różnym stopniu trudności zostały przygotowane przez wychowawczynie klas I – III Panie: Magdalenę Drobnik, Wiolettę Zając i Magdalenę Miś z uwzględnieniem norm programowych obowiązujących w danej klasie. Na rozwiązanie zadań matematycznych uczniowie mieli 45 minut.

17 marca 2022 roku 31 uczniów z klas młodszych przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu matematycznego „LEON”. Naszą szkołę reprezentowało: 14 uczniów z klasy III, 10 z klasy II i 7 z klasy I. Konkurs miał formę testu składającego się z pytań otwartych i zamkniętych. Każde zadanie mogło mieć jedną, dwie lub nawet kilka poprawnych odpowiedzi.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w przeciągu trzech miesięcy. Każde dziecko, które wzięło udział w konkursie otrzyma dyplom uczestnictwa, laureaci I – X miejsca dyplomy laureata, a uczniowie, którzy zajmą I – III miejsca otrzymają dodatkowo nagrody książkowe. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników konkursu i życzymy powodzenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Początek marca przynosi piękne święto. Mowa oczywiście o Dniu Kobiet obchodzonym 8 marca. Wtedy to każda kobieta, czy duża, czy mała czuje się wyjątkowo. Również w naszej szkole ten dzień przebiegł w uroczystym, pełnym radości i niespodzianek nastroju. Chłopacy z każdej klasy stanęli na wysokości zadania obdarowując swoje koleżanki oraz panie drobnymi upominkami. Były piękne życzenia, tradycyjne Sto Lat, a także laurki. Niewątpliwie ten dzień zapisze się na długo w naszej pamięci.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

W tym roku Dzień Kobiet świętowano aż cztery dni. Gdzie się tak działo? Takim miejscem była szkolna biblioteka, która z okazji święta wszystkich przedstawicielek tzw. płci pięknej zaprosiła wszystkich uczniów naszej szkoły do zabawy. Polegała ona na wypożyczeniu w dniach od 7 do 10 marca dowolnej książki, która nie jest lekturą szkolną, a która w tytule ma postać żeńska – mogło to być jakieś imię kobiece, słowo „dziewczyna”, „dziewczynka” itp. Wypożyczenie książki było równoznaczne z wzięciem udziału w losowaniu nagród.

Finał zabawy nastąpił 17 marca. Wtedy w obecności całej społeczności szkolnej wylosowano pięcioro czytelników, którzy otrzymali nagrody książkowe. Byli to: Igor Poniży, Nadia Jędroszkowiak, Gabriela Dudziak, Alicja Lorych, Vanessa Poloszyk.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu ekscytujących chwil z książkami.

W marcu księgozbiór szkolnej biblioteki został wzbogacony o niemal pięćdziesiąt pozycji. Oprócz tego, że powiększył się zbiór lektur dla klas I-III, przybyły interesujące nowości czytelnicze dla uczniów w każdej kategorii wiekowej. Na młodszych czytelników czekają między innymi dalsze losy osławionych skarpetek spod pióra Justyny Bednarek, książki przybliżające postacie Marii Skłodowskiej – Curie i Juliana Tuwima, książki pomagające uwierzyć w siebie i radzić sobie z nieraz trudnymi uczuciami czy utwory z ciekawymi przygodami zwierząt, między innymi próbującymi rozwikłać zagadkę zniknięcia Kapelusza Pani Wrony.

   W minionym miesiącu z inicjatywy pedagoga szkolnego została  przeprowadzona w naszej szkole zbiórka karmy dla zwierząt. Uczniowie  wykazali się niezwykłą wrażliwością  oraz wspaniałą organizacją. Szybko zebrali bardzo dużą ilość przysmaków dla podopiecznych grupy „Boszkowskie koty” oraz  „Przygarnij łapę”. Dary, dzięki uprzejmości pana Tomasza Raszewskiego  zostały przewiezione  do wolontariuszy, którzy zajmują się w tych placówkach bezdomnymi kotami i psami.

Czytanie ze zrozumieniem to podstawowa umiejętność, którą uczniowie klas młodszych powinni nabyć na koniec pierwszego etapu kształcenia. Bardzo ważne jest więc systematyczne wdrażanie uczniów do codziennego czytania.

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
                                                        ksiądz Jan Twardowski

Z przykrością informujemy, że w czwartek 26 marca (w wieku zaledwie 46 lat) zmarła Edyta Katarzyna Ordon-Grobecka – nauczycielka szkoły w Bukówcu Górnym.

Edyta Ordon-Grobecka urodziła się 12 lutego 1974 roku w Kaliszu. Pracę w naszej szkole rozpoczęła 1 września 1998 roku.

Czy wiesz, że w Bukówcu Górnym mieszkają aktualne Mistrzynie Polski? Czy wiesz, że były uczestniczkami Mistrzostw Europy 2019 i wywalczyły nominacje na Mistrzostwa Świata?

Propozycja ćwiczeń na czas zamkniętej szkoły

W Sobotę 29 lutego w Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich zgromadziły się osoby, które są związane ze sportem w naszej gminie. Wieczór ten na długo zapadnie w naszej pamięci, bowiem Gala Sportu podsumowująca Plebiscyt Sportowy Gminy Włoszakowice dostarczyła nam wielu wspaniałych wrażeń.

Dziś, już po raz trzeci, odwiedził nas pan Krzysztof Hubert, Mistrz Świata w Akrobatyce. To niezwykły człowiek o wielkim sercu i umiejętnościach, którymi się z nami po raz kolejny dzieli.

W miesiącu marcu 2019 r. odbył się w konkurs języka angielskiego p.t. „ Like a Chatterbox".

W chłodny, wietrzny i nieprzyjemny wtorkowy poranek bardzo liczna reprezentacja naszej szkoły wraz z opiekunami p. Łukaszem Stachowiakiem i dyrektorem p. Danielem Piaseckim we własnej osobie wybrała się do Pawłowic aby wziąć udział w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Choć, jak to mówią nie ma złej pogody do biegania, jest tylko złe ubranie warunki tego dnia były naprawdę wymagające... ale dla wszystkich równe.

W dniach 16-20 marca piętnaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w obozie językowym "Euroweek - Szkoła Liderów". W programie tym nasza szkoła wzięła udział już po raz szósty. Tym razem przebywaliśmy w miejscowości Różanka w Kotlinie Kłodzkiej. Naszymi opiekunami byli jak zwykle niezastąpiony, nauczyciel języka angielskiego, p.Łukasz Stachowiak oraz nie mniej świetny p.Adam Skorupiński - tata Rity.

W konkursie plastycznym zorganizowanym przez opiekuna SKO – Grażynę Rolla udział wzięli uczniowie klas I ,II , IV , Va , Vb , VI  i VII.

Celem konkursu było propagowanie przez uczniów członkostwa w SKO Banku Spółdzielczego , jako działania służącego wyrabianiu pozytywnych postaw niezbędnych w dorosłym życiu jak i wskazanie oszczędzania jako jednego ze sposobów spełniania marzeń.

Zwycięstwem naszego ucznia – Kamila Kaczmarka, zakończył się Gminny Konkurs Wiedzy Sportowej. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w  Krzycku Wielkim a nagrody ufundowała Gmina Włoszakowice.

mł. asp. Piotr Górny
tel. 786-936-189
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dzień 12 marca 2019 roku pozostanie w pamięci uczniów klasy I i II, jako dzień sportowych zmagań, gdyż właśnie w tym dniu odbyły się Mistrzostwa Gminy Włoszakowice klas I – III.  Przygotowania do nich trwały już od początku roku szkolnego, ponieważ uczniowie na zajęciach wychowania fizycznego doskonalili umiejętność poprawnego wykonywania konkurencji sportowych, szybkość i precyzję.

7 marca podczas Gali Sportu, która odbyła się w sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach podsumowano wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca, młodzieżowca, trenera, drużynę i działacza sportowego. Gala miała bardzo uroczystą oprawę a prowadzący ją kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji p. Arkadiusz Szymczak doskonale, z pełnym profesjonalizmem a jednocześnie zabawnie potrafił utrzymać zgromadzoną publiczność w napięciu podczas ogłaszania wyników w poszczególnych kategoriach. W międzyczasie sporą dawkę rockowej muzyki dostarczył nam zespół muzyczny Bedrock Blues.

„CZYTANIE KSIĄŻEK TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA, JAKĄ SOBIE LUDZKOŚĆ WYMYŚLIŁA”

Wisława Szymborska

5 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się kolejny raz Konkurs Pięknego Czytania „CZYTAJ Z RADOŚCIĄ, SŁUCHAJ  Z PRZYJEMNOŚCIĄ”.

Uczniowie i rodzice naszej szkoły wybrali się 3 marca na wycieczkę do Poznania. Okazją był mecz przyjaźni rozgrywany w ramach 24 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Arką Gdynia.

1 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły Dominik Martynów i Rita Skorupińska wzięli udział w konkursie historycznym dotyczącym podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej.

Dnia 01.03.2019r. klasa VII wraz z opiekunką panią Iwoną Grygiel wybrała się na koncert ku czci Karola Kurpińskiego w 234. rocznicę urodzin. Koncert odbył się  na Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury oraz Towarzystwo Muzyczne im. Karola Kurpińskiego.

W ostatnim czasie z inicjatywy szkolnego muzyka p. Anny Grochowczak oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Łukasza Stachowiaka uczniowie mogą w innowacyjny sposób spędzać czas podczas przerwy między lekcjami z pożytkiem dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Kolejny odcinek z serii: CO TU SIĘ WYRABIA :)

Dziś pod nadzorem MASTER SZEFA pana Łukasza powstał SKUBANIEC ;)

Trzy występy w ciągu tygodnia - to dość sporo... Pierwszy z nich mieliśmy w Muzeum  Regionalnym we Wschowie w niedzielę 18 marca. Była to lekcja muzealna dla dzieci ze Wschowy. Podczas lekcji uczyliśmy jak zrobić Nowe Lotko, jak się chodzi z Nowym Lotkiem i oczywiście nauczyliśmy wszystkich (również rodziców , którzy przyszli z dziećmi ) nowolotkowej  piosenki. 

Nasza szkoła przyłączyła się do szlachetnej akcji pomocy dziewczynkom Ninie i Madzi z Belęcina (k. Wolsztyna) cierpiących na genetyczną, nieuleczalną chorobę - Miastenię. Akcję zainicjowały studentki pedagogiki PWSZ w Lesznie, z naszą absolwentką Martą Drobnik na czele. Akcja miała na celu zbieranie chusteczek, które są niezbędne do codziennej pielęgnacji dziewczynek.

Dnia 22 marca w Krzycku Wielkim odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Sporcie. Naszą szkołę reprezentowały: Rita Skorupińska, Maria Samol Aldona Kot, Maria Martynów, Patrycja Kaźmierczak, Oliwia Spławska.

W czwartek 22 marca uczniowie klasy I i III wraz z opiekunkami W. Zając, M. Zając oraz M. Drobnik  wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie, aby obejrzeć spektakl Kuba i Buba czyli savoir – vivre dla dzieci w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

We wtorek, 20 marca 2018 roku uczniowie klas pierwszych i trzecich z terenu gminy Włoszakowice spotkali się na hali sportowo – środowiskowej. Uczniowie z klas trzecich przyjechali ze szkół z: Dłużyny, Jezierzyc Kościelnych, Włoszakowic i Bukówca Górnego. Wśród zawodników klas pierwszych w zawodach brali udział uczniowie z 5 szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu o naszym Nowym Lotku: TVP 3, wtorek, godz. 17.40 w cyklu „Widziane po drodze”.

w imieniu Szkolnego Zespołu Regionalnego

Zofia Dragan

Dziś w szkolnej kuchni pod okiem Masterszefa pana Łukasza pieczemy pyszną BABECZKĘ ;)

Dnia 8 marca na włoszakowickiej hali odbyły się Gminne Halowe Zawody w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie szkoły z naszej gminy, wystawiając reprezentacje chłopców i dziewcząt. Nasza szkoła również wzięła udział w zawodach i mimo, iż na co dzień nie mamy okazji grać w piłkę halową, to obie nasze drużyny bardzo dzielnie walczyły o jak najlepszy wynik.

14 marca 2018r. uczniowie ze szkół z Dłużyny, Jezierzyc Kościelnych, Krzycka Wielkiego, Włoszakowic i z Bukówca Górnego oraz podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy im. W Kenkla zebrali się na hali sportowo – środowiskowej we Włoszakowicach. Celem spotkania było wzięcie udziału w  Gminnym Przeglądzie Teatralnym zatytułowanym „Ekologia w naszej gminie”.

Dnia 13 marca 2018 roku grupa 5 uczniów z naszej szkoły udała się do  Dłużyny na pierwszy międzyszkolny konkurs „Mistrz Klawiatury”. Konkurs ten polegał na przepisaniu dwóch tekstów w jak najkrótszym czasie przy jednoczesnym popełnieniu jak najmniejszej liczby błędów. Za każdy dodatkowy błąd uczestnikowi dodawane były 3 sekundy. Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Nowe lotko to stary, piękny zwyczaj,  zachowany w bardzo nielicznych miejscowościach.  Szkolny Zespół Regionalny tradycyjnie  chodził z nowym lotkiem w niedzielę 11 marca, czyli w czwartą niedzielę Wielkiego Postu.

Do Opola pojechaliśmy w ramach obchodów Roku Prawd Polaków spod Znaku Rodła (ustanowionego uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dn. 7 grudnia 2017). Pojechaliśmy na obchody opolskie, jednak już poprzedniego dnia, w niedzielę 5 marca, uroczystości odbywały się we Wrocławiu.

...a właściwie małej części Zespołu, bo było nas tylko 10 osób. Wystąpiliśmy na wernisażu nowej wystawy „Świadkowie minionych pokoleń”. Jest to wystawa archeologiczno-etnograficzna przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Ziemi Wschowskiej, która prezentowana będzie od 28 lutego do 30 marca 2018 r.  Na wystawę wiele eksponatów Muzeum wschowskie wypożyczyło z bukówieckiej Izby Regionalnej.  Jest to nie lada zaszczyt dla nas, że nasze zbiory okazały się tak interesujące, iż znalazły się na profesjonalnej wystawie w znanym muzeum.

Dnia 27 lutego 2018 roku uczniowie klasy I udali się do biblioteki publicznej, aby uczestniczyć w niecodziennej uroczystości. W tym oto dniu nastąpiło  pasowanie  na czytelników. Na początku tej miłej uroczystości bibliotekarka pani Grażyna Haase przywitała dzieci oraz przybyłych gości: sekretarz Gminy panią Monikę Klemenską  oraz bibliotekarkę panią Urszulę Hałupka.

Pani, pani gospodyni - te słowa od wieków śpiewane na wiosnę w Bukówcu, w tym roku zabrzmiały wyjątkowo w sobotę 25 marca. Stało się tak, gdyż następnego dnia mieliśmy okazję promować Bukówiec, nowe lotko, klekoty, gwarę oraz nasze tańce i muzykę na Targach Edukacyjnych w Poznaniu. Szkolny Zespół Regionalny oraz Kabaret Dziura zostali tam zaproszeni  przez Fundację PATRIA, by przez trzy godziny prezentować na targowej scenie naszą kulturę i obyczaje.

W dniu 23 marca 2017 roku przeprowadzono szkolny konkurs j. angielskiego. Tym razem konkurs był skierowany do uczniów szkoły podstawowej i sprawdzał wiadomości uczniów z zakresu słownictwa, gramatyki, rozumienia funkcji językowych oraz wiedzy o kulturze i obyczajach krajów anglojęzycznych. Każdy z 13 uczniów uczestników konkursu pisał test, który następnie był sprawdzany przez nauczyciela języka angielskiego. Uczniowie prezentowali różny poziom wiedzy i umiejętności językowych, głównie w zależności od swojego wieku. Po sprawdzeniu wszystkich prac okazało się, iż laureatami tegorocznego konkursu zostali:

      23 marca 2017 roku uczniowie klas II i III ze szkół z terenu gminy Włoszakowice brali udział w gminnych zawodach sportowych. Każda szkoła wytypowała z poszczególnych klas po 4 dziewczynki i 4 chłopców oraz 2 osoby rezerwowe. Naszą szkołę reprezentowały klasy : II i III b w następujących składach: Alicja Lorych, Wiktoria Maciejewska, Kaja Majorek, Dobrochna Marcinek, Maja Skromna, Eryk Malepszak, Filip Samol, Szymon Dworczak, Marek Sieracki i Dawid Kiciński oraz Jagoda Grześkowiak, Oliwia Spławska, Julia Majorek,  Oliwia Tajchert, Malwina Poniży, Kacper Czapczyński, Bartosz Kiciński, Mateusz Sieracki, Łukasz Piosik i Jakub Lorych. Klasy wcześniej przygotowywały się na zawody sportowe pod okiem  swoich opiekunów i trenerów, pana Łukasza Koniecznego i pani Wioletty Zając.

       Uczniowie szkół z terenu gminy Włoszakowice w terminie od 24.11.2016 r. do 15.03.2017 r. mogli wziąć udział w konkursie ekologicznym pt. „Zbieram puszki – chronię środowisko”. Konkurs organizowany był przez Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. we Włoszakowicach, Nadleśnictwo Włoszakowice i PGO Dominik Zając.

W dniu 11 marca 2017 roku Kaja Szenk i Sandra Marcinek wzięły udział w Mistrzostwach Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej, które odbyły się w Rawiczu. Kaja i Sandra po bardzo dobrym strzelaniu zajęły odpowiednio 13 i 21 miejsca.

17.03.2017r. wraz z moją klasą , w ramach lekcji języka polskiego, wybraliśmy się do Teatru Miejskiego w Lesznie. Mieliśmy przyjemność oglądać sztukę „ Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Piotra Grabowskiego. Za scenografię odpowiedzialna była Aleksandra Szembruch, kostiumy przygotowała Bożena Karska, a charakteryzacją i fryzurami zajęła się Ewa Wiączek.

6 marca do naszej szkoły zawitał niecodzienny gość, był nim biskup Grzegorz Balcerek. Wizyta Jego Ekscelencji związana była z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania uczniom klasy III gimnazjum.

UWAGA !!!

Uczniowie chcący wziąć udział w tegorocznym Biegu Sokoła muszą dokonać samodzielnie rejestracji na stronie www.biegsokola.com (zakładka "zgłoszenia").

Podczas rejestracji należy uzupełnić w formularzu dane osoby startującej.

7 marca 2017r. odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej dla klas gimnazjalnych. Turniej rozgrywany był na hali sportowej we Włoszakowicach.

            W piątek,  3.03.2017 r., klasa I gimnazjum miała okazję spróbować swoich sił w strzelectwie w ramach  Gminnych Zawodów Strzeleckich o puchar wójta Stanisława Waligóry. Spotkanie zostało zorganizowane przez Bractwo Kurkowe im. św. Huberta we Włoszakowicach, GOSiR  Włoszakowice oraz Rejonową Organizację LOK z Leszna. W tym roku naszą szkołę reprezentowało szesnaścioro uczniów klasy I gimnazjum.

W dniach 4-5 marca br. Szkolny Zespół Regionalny przebywał na zaproszenie Rodziny Rodła we Wrocławiu. Rodzina Rodła to organizacja historyczno – edukacyjna przypominająca tradycje Związku Polaków w Niemczech z okresu międzywojennego XX wieku. Działa pod patronatem Stowarzyszenia Oświaty i Wychowania we Wrocławiu, jej prezesem i założycielem jest p. Tadeusz Szczyrbak.

Jak można zachęcić dzieci do czytania książek? Jak można uwrażliwić uczniów na piękno słowa? W jaki sposób można przybliżyć im literaturę właśnie do nich adresowaną? Nasza szkoła rokrocznie organizuje różnego rodzaju konkursy czytelnicze, a tegoroczna edycja Konkursu Pięknego Czytania "Czytam z radością, słucham z przyjemnością", który na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza, odbyła się 28 lutego 2017 r.

W środę 23 marca przyjechały do nas dzieci ze szkoły Podstawowej w Śmiglu, by wziąć udział w lekcji regionalnej prezentowanej przez Szkolny Zespół Regionalny.  Ta lekcja nastawiona była przede wszystkim na prezentację  zwyczajów wiosennych i wielkanocnych.  

W dniu 22 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszej rundzie Szkolnej Ligi Strzeleckiej rejonu leszczyńskiego LOK w Lesznie. Sparingi te są już stałym elementem naszego kalendarza imprez sportowych.

W niedzielę palmową 20 marca pojechaliśmy na występ  do Osiecznej. Przywitały nas liczne, kolorowe plakaty o Jarmarku Wielkanocnym, czyli imprezie na której mieliśmy występować . Bardzo nam się podobały, gdyż jedna trzecią plakatu zajmowało bardzo ładne nasze zdjęcie z nowymi lotkami...

...

18 marca do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach, Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego oraz Rejonowej Organizacji LOK z Leszna, aby rozdać dyplomy i puchary, które zdobyli uczniowie klasy I gimnazjum z naszej szkoły na III Gminnym Turnieju Strzeleckim pierwszych klas gimnazjów.

16 marca 2016 r. odbył się wyjazd uczniów klasy trzeciej gimnazjum do kina. Opiekunem grupy była p. Agnieszka Sobecka. Naszym punktem docelowym był film „Historia Roja”, polski dramat wojenny w reżyserii Jerzego Zalewskiego.

16 marca 2016r. uczniowie klas młodszych obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Kubuś Puchatek” w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie. Teatrzyk wystawiany był przez aktorów z wrocławskiej grupy Pan Teatr.  Cała przygoda  rozpoczyna się od spotkania Kubusia Puchatka i Prosiaczka, którzy wybierają się na urodzinowe przyjęcie do Kłapouchego.

                Jak zawsze  8 marca każda kobieta obchodziła swoje święto. Klasa II gimnazjum także postanowiła to uczcić. Dwa dni później uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią, p. Edytą Ordon-Grobecką oraz  p. Zofią Dragan wybrali się do leszczyńskiego kina Cinema 3D. Każdy miał wybór - czy udać się na zabawny i przepełniony radosną atmosferą film animowany „Zwierzogród”, który ostatecznie obejrzała znaczna część drugoklasistów, czy jednak zobaczyć na ekranie kinowym poważny,  ukazujący historię Żołnierzy Wyklętych polski dramat wojenny pt.  „Historia Roja, czyli w ziemi słychać lepiej”.

Dnia 10 marca 2016 r. na Hali Sportowo - Środowiskowej we Włoszakowicach odbyły się Gminne Zawody Sportowe klas I – III. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły składające się z uczniów klasy I, II a i III. Dodać należy, że drużyna składała się z 4 dziewczynek i 4 chłopców, a także dwóch rezerwowych.

W dniu 10 marca 2016 roku przeprowadzono szkolny konkurs j. angielskiego. Tym razem konkurs był skierowany do uczniów gimnazjum i sprawdzał umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Każdy z uczniów losował zestaw różnorodnych pytań, na które musiał następnie odpowiedzieć przed komisją konkursową, która obradowała w składzie: p. M. Drobnik, p. A Sobecka, p. A. Szymaniak i p. Łukasz Stachowiak.

„Pani, pani gospodyni, nowe lotko stoi w siyni” - te słowa piosenki zabrzmiały minionej niedzieli w Bukówcu kilkaset razy. Chociaż od rana pogoda była nieco deszczowa, Szkolny Zespół Regionalny dziarsko ruszył na wieś by - jak wielowiekowa tradycja każe - przynosić do domów wiosnę i  pomyślność. 

Dnia 26 lutego reprezentacja chłopców naszej szkoły brała udział w gminnym turnieju siatkówki. Na zawody stawiły się, oprócz Bukówieckiej drużyny, Krzycko Wielkie oraz Włoszakowice. Grano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów.

Na finał dziewiętnastej edycji Konkursu zjechało 22 uczestników z różnych stron Wielkopolski: ze Stęszewa, Każmierza, Krobi, Święciechowy i Bukówca. Przedstawili solo lub w duetach piętnaście tekstów w naszej gwarze wielkopolskiej napisanych  przez Magdalenę Andrzejewską, Barbarę Bawer, Zofię Dragan, Mariana Bartkowiaka i Juliusza Kubla. Świetnym prezentacjom dzieci i młodzieży - wiek uczestników to 8 do `16 lat -  towarzyszyła kapela podwórkowa EKA z Gostynia.  Konkurs obejrzała rekordowa ilość widzów: bukówiecka sala wypełniona była do samego końca. Również widzowie zjechali z różnych stron Wielkopolski. Było też wielu zacnych gości, wśród nich wicestarosta powiatu leszczyńskiego Robert Kasperczak, sekretarz Gminy Włoszakowice Monika Klemenska, dyrektor WLGD Maciej Tomaszewski, prezes firmy Werner Kenkel  Halina Florek, sołtys Tadeusz Malepszy. Naukowcy z Pracowni Dialektologii Polskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, m.in. dr Justyna Perkowska i dr Błażej Osowski.

    „Na co dzień”, a może „nacodzień”? „Siedmioipółletnia” czy „siedmio i pół letnia”? Samochód marki „Volkswagen” czy „volkswagen”? To tylko część rozterek, jakie w miniony piątek mogło mieć czternaścioro gimnazjalistów. Dowodzą one że, parafrazując słowa Adama Mickiewicza, polska pisownia „nie jest nauką łatwą ani małą”; należy tym wyraźniej podkreślić więc fakt, że są wśród uczniów gimnazjów osoby, którym nie jest obojętne, w jaki sposób: za pomocą jakich liter i znaków interpunkcyjnych pisać.

            19 marca 2015 dla klasy I gimnazjum zapowiadał się dość zwyczajnie, ale w rzeczywistości taki nie był. Po kilkuminutowej przerwie zadzwonił dzwonek na lekcję. Pierwszoklasiści właśnie zaczynali  lekcję wychowania fizycznego. W czasie, kiedy wszystkie klasy czekały na nauczycieli, do najmłodszych uczniów gimnazjum podszedł pan Dariusz Wandolski i poinformował o tym, że najbliższe dwie lekcje wychowania fizycznego będą inne od pozostałych, ponieważ  odbędą się na strzelnicy we Włoszakowicach.

W czwartek 19 marca 2015 roku drużyny: z  klasy Ia wraz z wychowawczynią Magdaleną Drobnik oraz z klasy III  z wychowawczynią Wiolettą Zając uczestniczyły w Gminnych Zawodach Sportowych klas I – III szkoły podstawowej. Zawody te odbywały się na Hali Sportowej we Włoszakowicach.

Dopiero co stroiliśmy choinki, a tu już trzeba było stroić nowe lotka... Czas płynie szybko, to już czwarta niedziela postu, a jak czwarta niedziela - to nowe lotko. Szkolny Zespół Regionalny jak co roku „obkolędował” cały Bukówiec. Same no we lotka wykonali uczniowie klasy IV i V na lekcjach plastyki, bo każde dziecko w Bukówcu chce umieć zrobić papierowy księżyc i „stużki”...

...

12 marca 2015r. 80 – osobowa grupa uczniów klas młodszych wraz ze swoimi opiekunami wybrała się do Leszna na spektakl „Cztery łapy”. W Miejskim Ośrodku Kultury obejrzeli przedstawienie teatralne oparte na motywach lektury "Puc, Bursztyn i goście" J.Grabowskiego.

W dniu 5 marca 2015 roku przeprowadzono szkolny konkurs j. angielskiego. Do udziału w konkursie zgłosiło się 11 uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, którzy rozwiązywali test sprawdzający wiedzę i umiejętności językowe oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych z zakresu materiału szkoły podstawowej. Uczniowie prezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom.

Po raz kolejny wyjechaliśmy do Leszna na przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza. 20 marca 2014 r. obejrzeliśmy „Zaczarowany świat braci Grimm”. Spektakl opowiadał o trójce rodzeństwa, które za pomocą czarów zostało przeniesione do baśniowego lasu.

            20 marca 2014 r. chętni uczniowie z klas: IV, V i VI szkoły podstawowej wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie na spektakl teatralny „Przygody Tomka Sawyera”, będący adaptacją tej lubianej i chętnie przez dzieci czytanej lektury. Przedstawienie przygotował Teatr Edukacji Narodowej im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

    Ostatnio zaczęłam się zastanawiać i obserwować zachowanie ludzi wobec siebie. Zainteresowała mnie reakcja niektórych ludzi na inne osoby. Dzisiejsza młodzież ma odmienne poglądy na różne tematy. Nie każdy się z sobą zgadza i powoduje to konflikty.

     Dnia 6 marca odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas gimnazjalnych. Uczestnicy konkursu zostali wyłonieni podczas eliminacji klasowych. Podobnie jak w roku ubiegłym konkurs został przeprowadzony w najtrudniejszej, ustnej formie. Uczniowie musieli odpowiadać po angielsku na różnorodne pytania z zakresu materiału przerabianego na lekcjach.

6 marca 2014r. uczniowie klasy II szkoły podstawowej wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. W czasie wędrówki dzieci odnajdywały oznaki nadchodzącej wiosny.

    O tym, że dobrze czytają mogli się przekonać uczniowie klasy lll , którzy 3 marca 2014 roku przystąpili do egzaminu i zdobyli Certyfikat "Dobrze czytam".

    W Wielki Wtorek odwiedzili nas uczniowie poznańskiej szkoły podstawowej na Krzesinach. Prawie 50 uczniów klas pierwszych  bawiło się na całego poznając  bukówieckie zwyczaje, tańce, gwarę.  Szkolny Zespół Regionalny rokrocznie daje takie lekcje dla uczniów z naszego regionu, ostatnio również z Poznania. 

W środę tuż przed świętami Wielkanocnymi do naszej szkoły przybyły dwa wielkanocne zające. Każdego roku przynoszą ze sobą słodkości, by obdarować nimi uczniów oraz nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

   Tytuł ten bynajmniej nie jest przesadzony. W weekend 23 – 24 marca Szkolny Zespół Regionalny dał… 5 półgodzinnych występów. Każdy koncert pokazywał zwyczaje wiosenne i wielkanocne (nowe lotko, lotanie z klekotami) oraz śpiewki i tańce bukówieckie.
   23 marca dwukrotnie występowaliśmy w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie na Jarmarku Wielkanocnym. Podobnie dwa pierwsze występy następnego dnia.  Na imprezach w Szreniawie występujemy dość często – no ale gdy jest ciepło! Większość stoisk (a jest ich zwykle 100 – 120!) oraz scena koncertowa są na dworze. Mieliśmy spore obawy, kto będzie chciał siedzieć pół godziny na zaśnieżonym placu i oglądać  występy. No i zdziwiliśmy się. W niedzielę organizatorzy musieli dostawiać krzesła, bo istniejąca widownia okazała się za mała, a i tak sporo ludzi stało. Nie brakowało braw i chętnych do udziału w wyścigach z klekotami, które proponowaliśmy widowni „ku rozgrzewce”. 

Wiosennie, ale mroźnie...

    Tegoroczny dzień wiosny z pewnością bardzo długo pozostanie w naszej pamięci. Ujemna temperatura i śnieg – tak właśnie wyglądała pogoda tego dnia. Nasza szkoła jednakże, z radością i uśmiechem tuż po trzeciej godzinie lekcyjnej rozpoczęła obchody pożegnania srogiej zimy i powitania upragnionej wiosny.

Powoli tradycją w naszej szkole staje się udział uczniów w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tegorocznymi uczestnikami byli Rafał Lórych ( kl. VI SP), Monika Fliger ( kl. III gim) i Magda Poprawska ( kl. III gim). Pierwsze eliminacje gminne odbyły się w Zespole Szkół w Krzycku Wielkim, gdzie spotkali się przedstawiciele każdej szkoły z gminy.

W zakładce DOKUMENTY SZKOŁY została opublikowana Uchwała nr 11/2012/2013 Rady Pedagogicznej z 11.02.213 r.
Uchwała ta zmienia zasady dotyczące przynoszenia przez uczniów do szkoły różnego rodzaju multimediów.

Uczniów i rodziców prosimy o zapoznanie się z treścią tej uchwały.

    Umiejętność posługiwania się Językiem Obcym, choć niezwykle trudna, jest we współczesnym świecie bardzo przydatna, żeby nie powiedzieć nieodzowna. Nie chodzi tu bowiem tylko o samą umiejętność porozumiewania się z ludźmi innych narodowości, znając Języki Obce mamy również znacznie większą szansę zdobycia dobrze płatnej, satysfakcjonującej pracy. Mając powyższe na uwadze, reprezentacja naszej szkoły z chęcią postanowiła wziąć udział w „Dniu Języków Obcych” zorganizowanych przez ZSO we Włoszakowicach i sprawdzeniu swoich umiejętności językowych i nie tylko.

    W dniu 13 marca 2013 roku przeprowadzono szkolny konkurs j. angielskiego. Do udziału w konkursie zgłosiło się 15 gimnazjalistów, z których każdy musiał odpowiedzieć ustnie na 5 pytań o różnym stopniu trudności z zakresu materiału klas I-III gimnazjum. W sumie można było zdobyć 15 punktów. Poziom najlepszych uczniów był bardzo wyrównany, a różnice między poszczególnymi miejscami wynosiły niekiedy tylko  pół punktu. Po dogłębnej analizie wypowiedzi uczniów przeprowadzonej wyłoniono następujących laureatów:

    W czwartą niedziele Wielkiego Postu, jak to w Bukówcu od wieków bywa, wyruszyło na wieś kolorowe nowe lotko.  W tym roku widać je było z daleka, bo… na tle białego śniegu.
    Szkolny Zespół Regionalny, nie zważając na śnieg pod stopami i ten lecący z nieba, ruszył z Wielkiego Końca. Zawiózł nas tam – jak co roku p. Kaziu Samelczak. Bardzo mu za to dziękujemy. Jest to duże ułatwienie (nie musimy iść na Wielki Koniec i z powrotem), no i szliśmy z wiatrem.

    Z okazji Święta Zakochanych, Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole konkurs na wiersz miłosny. Polegał on na napisaniu własnego wiersza o tematyce miłosnej, który będzie miał co najmniej 8 wersów. Ogółem wpłynęły trzy wiersze. Autorów dzieliła dość duża różnica wieku, więc jury postanowiły nagrodzić trzy pierwsze miejsca równorzędnie. Poetom – amatorom gratulujemy, a poniżej przedstawiamy ich utwory.

    W piątkowym wydaniu gazety regionalnej ABC z dnia 30 marca 2012 ukazał się artykuł o UKS "Sokolik" autorstwa pana Jacka Kuika. Zapraszamy do lektury :)

"- Tej, ty mi musisz łoddać 100 złoty!
- Jak,  musze...
- Musisz, bo jo jes winny Pietrowi sto  złotych!
- Pietr może poczekać!
- Pietr ni może poczekać, bo jegu dułsi Tołofil
- Tołofil tyż poczeko.
- Tołofil ni z piernika nie poczeko bo jest winiyn Błynisiewi.
- Błyniś tyż może płoczekać. Chocioż nie, Błyniś ni może czekać.
- Czymu?
- Bo ón jes winiyn mi, a jo ni mogę czekać. Ale suchej, tyj żeś pożyczół mi,  Jo Błynisiewi, Błyniś Tołofilewi, Tołofil Pietrewi, ,  Pietr ci...  Tak bóło, nie? Nik tych bejmów nie wydoł,  bo kożdyn pożyczół drugiymu, nie? I nikt ich ni mo! Tej, to dzie  jes ta stłówa?
- Nu właśnie, dzie? To... co robić?
- Nie wiym jak tyj, ale jo byde udawoł Greka i poczekum, oż mi dadzóm który miliard ołro...”

    23 marca 2012r. uczniowie klas I – III udali się na przedstawienie teatralne do Leszna. Tam dzieci obejrzały bajkę pt. „Czerwony Kapturek”.

    Tegoroczne eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbyły się 19 marca w Zespole Szkół w Bukówcu Górnym. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali: Magdalena Poprawska kl. II g., Eryk Woźniak kl. III g., Eryk Poniży kl. III g. oraz Rafał Lórych kl. V SP.

 

 22 marca, klasa VI na lekcji plastyki robiła tradycyjnego pająka – oczywiście takiego ze słomy. Była to niegdyś ozdoba domów bukówieckich wykonywana właśnie przed Wielkanocą.  Dziś kupujemy kolorowe kwiaty, jajka, zajączki, kurczaczki, ale wówczas gospodyni sama musiała wykonać ozdoby, z tego co miała..

 

"Pani. Pani gospodyni
Nowe Lotko stoi w siyni
Zielóny gaj, koszyczek jaj!"

Jak co roku w czwartą niedzielę Wielkiego Postu (18.03) po Bukówcu chodziło nowe lotko.

 15 marca 2012r. uczniowie klasy III wybrali się do miejscowej Stacji Uzdatniania Wody. Niewielu z nas zastanawia się na co dzień jak odbywa się i na czym polega pobór , oczyszczanie i uzdatnianie wody. Odkręcamy kran i leci woda. Problem pojawia się wtedy, kiedy wody nie ma. Zakłóca to całkowicie rytm funkcjonowania gospodarstw, instytucji czy zakładów produkcyjnych.

 

 

10 marca 2012r. uczniowie klasy III szkoły podstawowej brali udział w gminnych zawodach sportowych klas I – III. Zawody odbywały się w nowo otwartej Hali Sportowo – Środowiskowej we Włoszakowicach.

Image    Dzień wiosny, podczas którego przypada dzień wagarowicza jest zazwyczaj bardzo przyjemnym, pełnym niespodzianek dniem. W naszej szkole przygotowaliśmy się do niego już od kilku tygodni, ze względu na to, że miał się odbyć konkurs na najpiękniejszą, wykonaną z materiałów ekologicznych marzannę, symbol odchodzącej zimy oraz najładniej wykonaną wesołą piosenkę.

Image    Tradycją stało się już, że w pierwszą niedzielę kwietnia do Bukówca Górnego zjeżdżają się biegacze z całej Polski, a nawet spoza jej granic, aby przebiec trasę „Biegu Sokoła”, odbywającego się w tym roku po raz 26.

Image    Popołudnie dnia 24 lutego upłynęło uczniom naszej szkoły na miłej zabawie, bo właśnie tego dnia odbyła się dyskoteka WALENTYNOWO - KARNAWAŁOWA.

Image    Do naszej szkoły jak co roku zawitał rozdający pyszne smakołyki Wielkanocny Zajączek, na którego z niecierpliwością czekał każdy uczeń. Zajączek zwiedzał po kolei każdą klasę poczynając od tych najmłodszych czyli I,  II, III szkoły podstawowej. Na twarzach najmłodszych uczniów widniał uśmiech i nutka strachu, gdy oczekiwany gość wszedł do ich klasy.

    Chemia i fizyka są powszechnie określane jako nauki ścisłe. Już samo słowo „ ścisłe” jest dla wielu uczniów pierwszą barierą do poznania i polubienia tych trudnych, lecz niewątpliwie ciekawych dziedzin.

    Dnia 11.01.2010r został ogłoszony w naszej szkole konkurs organizowany przez Towarzystwo Gimnastyczne ,,SOKÓŁ”. W tym roku wyglądał on nieco inaczej niż w poprzednich latach, ponieważ prace plastyczne nie dotyczyły samego Biegu Sokoła, lecz działalności Towarzystwa.

Image                Tym razem na Konkurs zjechało 22 uczestników z Krobi, Stęszewa i Bukówca. Płci obojga (choć z przewaga dziewczyn), wiek od 10 do 16 lat, teksty jak zwykle ... o wszystkim, chociaż niektóre tytuły dawały do myślenia, jak chociażby „Made in China to du nos ruina”.  Z tekstów można się było dowiedzieć nie lada mądrości, a więc jak się nie dać reklamie, czy cebulki tulipanów są dobre na przeziębienie, kim była święta Katyjdra, czy też jak sobie wychować męża tak, by nas woził niczym wzorowy szofer. Mieliśmy też okazję poznać kandydata na prezydenta i zobaczyć jego kampanię wyborczą. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchano, a potem nagrodzono gromkimi brawami Anię Zając, która przepięknie opowiedziała jak to bóło z poczóntkiym świata.

Image    23 marca odwiedziło naszą szkołę prawie 100 przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Lesznie. Przyjechali na lekcję regionalną przygotowaną przez nasz Szkolny Zespół Regionalny. Przez godzinę dzieci oglądały (i nie tylko oglądały) bukówieckie tańce, śpiewy, dudziarzy, a przede wszystkim zwyczaje związane z wiosną i Wielkanocą czyli nowe lotko i lotanie z klekotami.

...

    Dnia 10 marca 2010 odbył się  gminny etap Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Uczniowie ze szkół naszej gminy zjechali się do ZS w Jezierzycach Kościelnych, gdzie skonfrontowali swoją wiedze na temat pożarnictwa. Bukówiecką szkołę reprezentowali: Eryk Woźniak z klasy I gimnazjum oraz Magdalena Poprawska z klasy VI SP.

Image    Chociaż pogoda mało wiosenna, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu nowe lotka wyruszyły na Bukówiec.  „Pani, Pani gospodyni, nowe lotko stoi w siyni” rozbrzmiewało na Wielkim i Małym Końcu. 

Image    Dnia 5 marca 2010r. uczniowie z klas I – III byli na wyjeździe w Lesznie, gdzie obejrzeli przedstawienie pt. „ Wesoła Szkoła” wystawione przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

    W dniu 5 marca uczniowie z naszej szkoły  wraz z opiekunami; panią Anną Grochowczak oraz z panią Hanną Owsianną pojechali do teatru. Przedstawienie odbyło się w Wyższej Szkole Humanistycznej  w Lesznie, a przygotowane było przez aktorów  z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza  z Krakowa. Spektakl nosił tytuł „Teatralne ABC”.

Image    4 marca  2010 roku klasa I brała udział w gminnych zawodach sportowych klas I- III, które odbyły się w Krzycku Wielkim. Uczniowie naszej klasy rywalizowali z dziećmi z Dłużyny, Krzycka Wielkiego i Włoszakowic.

    Na godzinie wychowawczej 2 marca wszyscy uczniowie z naszego gimnazjum spotkali się z przedstawicielką BS Włoszakowice z panią Pauliną Janurą oraz z podinspektorem panem Markiem Wodawskim, który prowadzi sprawy oświaty, ochrony zdrowia i promocji naszej gminy.

Image    Po klasowych eliminacjach, dnia 2.03.2010 r. odbył się w naszej szkole V konkurs pt.: ,,Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością”. W konkursie  udział wzięło dziesięcioro uczniów.

   

 

Image    Miłą niespodzianką dla uczniów było zorganizowanie przez panią dyrektor Zofię Dragan i panią  Annę Grochowczak wyjazdu na fortepianowy recital chopinowski w 200 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Odbył się on 28 lutego w Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach. Wystąpił Andrij Łuniow, student IV roku Narodowej Akademii Muzycznej w Kijowie. Andrij Łuniow jest laureatem wielu nagród na międzynarodowych festiwalach i konkursach pianistycznych. Ma w swym dorobku płytę z nagraniami utworów Chopina, Szymanowskiego i Liszta. Koncertował na Ukrainie, w Niemczech, we Włoszech oraz wielokrotnie w Polsce.

   We wtorek 31 marca rodzice uczniów klasy V przeprowadzili zbiórkę złomu. Wcześniej przygotowaliśmy i rozwiesiliśmy ogłoszenia z prośbą do mieszkańców Bukówca o wystawienie przed domy niepotrzebnego złomu.

Image,,W murowanej piwnicy tańcowali zbójnicy…” tak zabrzmiał początek lekcji regionalnej prowadzonej przez kapelę góralską ,,TORKA” z Cieszyna.

Odbył się 29 marca na bukowieckiej sali i jak wieść gminna niesie, pomimo że  „trzynasty” należał do tych najlepszych i to pod każdym względem. Jurorzy chwalili wysoki poziom wykonawczy wszystkich 25  uczestników, uczestnicy miłą atmosferę i nagrody, a publiczność … wszystko. 

ImageStare zdjęcie, na nim 23 małych chłopców z drewnianymi karabinami… Ktoś ma miecz, ktoś miskę na głowie (wygląda prawie jak chełm). Jest i drewniany kulomiot,  jest i sztandar z białym orłem i napisem „Niech żyje Polska”. Zaintrygowało mnie od razu gdy zobaczyłam je prawie 10 lat temu. Wiedziałam, że nierozłącznie wiąże się z rodziną Grzesieckich i że zrobił je znany bukówiecki fotograf Tomasz Szulc swym własnoręcznie wykonanym aparatem. Potem o zdjęciu jakoś zapomniałam, wróciło do mnie wraz z wydaniem naszej nowej, bukówieckiej książki.

ImageW dniach  1-3 marca w Bukówcu gościła ekipa Telewizji Poznań nagrywająca program dla Telewizji Polonia. Były to niezwykle pracowite dni. Ekipa zjawiła się w sobotę o godzinie 11.00. Wraz  z sołtysem p. Tadeuszem Malepszym i z dyrektorem szkoły Zofią Dragan raz jeszcze przedyskutowano wcześniej ustalony program i spenetrowano miejsca w których miałyby odbyć się nagrania. Nagrania rozpoczęto  w godzinach popołudniowych od pieczenia chleba  u Danki i Bonifacego Głuszaków. Gdy ciasto rosło ekipa telewizyjna spacerowała po wsi. Mariusz Kwaśniewski (znany z prezentacji pogody na TV Poznań) wypytywał Zofię Dragan o niezwykłą magię naszej wsi (tak to można najogólniej ująć).
Zapraszamy do obejrzenia materiału w Poniedziałek Wielkanocny o 8.00 i po Teleskopie ok. 18.15 na TVP Poznań i TVP INFO. 

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks. Teodora Kurpisza

w Bukówcu Górnym

ul. Powstańców Wlkp. 114
64 -140 Włoszakowice
woj. wielkopolskie

T: +48 65 5 372 207
F: +48 65 5 372 207
E: bukzs@wp.pl

Najczęściej oglądane

Odwiedza nas 277 gości oraz 0 użytkowników.