W czwartek, 23 listopada Szkoła Podstawowa nr 3 w Obornikach gościła wyjątkowych gości. W murach szkoły odbyło się wojewódzkie, uroczyste rozpoczęcie ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademii Pszczoły Bohatera pod patronatem Fundacji Pszczoła Bohater i Ministerstwa Edukacji i Nauki. Do programu zakwalifikowało się 15 szkół z województwa wielkopolskiego. Wśród nich znajduje się nasza szkoła. Program skierowany jest do najmłodszych uczniów, którzy w najbliższym czasie zostaną zaznajomieni z życiem pszczół. Szkoła otrzymała na ten cel m.in. ul edukacyjny i maskę pszczelarza.

W ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa pieszych na terenie Gminy Włoszakowice poprzez wyznaczenie 2 przejść dla pieszych oraz doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej” nasza szkoła otrzymała mobilne miasteczko rowerowe dofinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Zajęcia kuchenne:

Klasa VI i kolejne zajęcia kuchenne. Tortille smakowały wszystkim.

Zajęcia świetlicowe: "Jesień"

Zajęcia informatyczne: "Nasza pierwsza gra"

Zajęcia kuchenne:

Klasa VI przygotowała dzisiaj dwa dania: bagietki zapiekane z mozzarellą i pomidorem oraz coś na słodko - szyszki.

Zajęcia świetlicowe: "Pudełka na przybory szkolne"

Zajęcia informatyczne: "Druk 3D - bloki startowe"

Zajęcia kuchenne: "Kanapki"

Zajęcia świetlicowe: "Malowanie na folii"

Zajęcia informatyczne: "Pierwszy wydruk 3D"

W czwartek 17 listopada klasy III i IV wraz z opiekunkami: panią Magdaleną Drobnik, Karoliną Kowalczyk oraz Hanną Owsianną wybrały się do Gniezna i Biskupina. Wycieczka była współfinansowana z projektu „Poznaj Polskę”. Kwota dotacji wyniosła prawie 5000 zł. Rodzice dopłacali niecałe 1300 zł.

Rankiem, o godzinie 6.15, wyruszyliśmy autokarem do Gniezna. Już o 8.45 rozpoczęliśmy zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego. Misją Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie jest przybliżanie współczesnym pokoleniom i zachowanie dla przyszłych świadectw dziedzictwa kultury oraz historii okresu początków Państwa Polskiego i późniejszych losów regionu będącego kolebką naszej państwowości. Zaczęliśmy się od lekcji muzealnej pt. „Jak żyli ludzie 1000 lat temu”. Edukator pokazywał nam repliki przedmiotów wytwarzanych i używanych przez ludzi na początku istnienia naszego państwa. Były tam m.in. lniane ubrania, ozdoby, broń, ceramika. Oprócz tego, że z ciekawością słuchaliśmy wykładu, to na końcu lekcji dzieci mogły przymierzyć ubrania, zmielić ziarna na mąkę przy pomocy żaren. Chłopców najbardziej zainteresowały drewniane tarcze, miecze, kolczugi i włócznie. Potem wraz z przewodnikiem zaczęliśmy zwiedzać wystawy tematyczne. Pierwsza nosiła tytuł  "Początki państwa polskiego" Na wystawie mogliśmy obejrzeć  ponad 500 eksponatów z całej Polski. Była tam między innymi rekonstrukcję drewnianego wału grodu w Gnieźnie z lat 40. X w., zabytki archeologiczne dotyczące wierzeń i życia codziennego w czasach pierwszych Piastów, księgi, dokumenty, pieczęcie i bulle, elementy wyposażenia średniowiecznych wojów, insygnia władzy biskupiej, detale architektoniczne oraz drobne przedmioty codziennego użytku. Uzupełnieniem wystawy była przedstawiona na osi czasu genealogia dynastii Piastów i znaczących faktów z historii okresu ich panowania oraz film prezentujący najważniejsze wydarzenia z okresu panowania Mieszka I i Bolesława I Chrobrego, oczami współczesnych im kronikarzy.

Dnia 18 listopada uczniowie klasy I i II naszej szkoły wraz z wychowawczyniami p. Wiolettą Zająć, p. Magdaleną Miś oraz opiekunkami p. E. Poloch, W. Kaźmierczak, A. Grygiel, M. Skrzypczak uczestniczyli w wyciecze po Wielkopolsce w ramach programu „Poznaj Polskę” finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Pierwszy punktem naszej wycieczki było Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od lekcji muzealnych. Klasa I uczestniczyła w lekcji „Od buraka do lizaka”, której celem było pokazanie uczniom procesu pozyskiwania cukru z buraków cukrowych. Dzieci poznały cały proces technologiczny począwszy od samego zbioru buraka poprzez jego przetwórstwo i przygotowanie produktu finalnego. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć jak z prostych składników można zrobić lizaki, a potem samodzielnie je ozdobić i skosztować. Podczas warsztatów została również poruszona kwestia zagrożeń dla zdrowia, jakie niesie ze sobą nadmierne spożywanie słodyczy.

Natomiast klasa II uczestniczyła w lekcji „ Od rośliny do tkaniny”. Po obejrzeniu krótkiego filmu edukacyjnego uczniowie zaznajomieni zostali z kolejnymi etapami powstawania nici i materiałów lnianych. Poznali na czym polegała obróbka lnu. Każdy miał okazję popracować na międlicy, cierlicy i kołowrotku. Wszyscy wypróbowali też jak dawniej tkano włókna na krośnie.

10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali hymn państwowy. Dodatkowym akcentem patriotycznym były kotyliony, które uczniowie klas I – III samodzielnie wykonali i przyczepili do swoich strojów galowych.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VIII, którzy wcielili się w różne postacie historyczne . O przyczynach upadku Polski opowiadał szlachcic, o próbach odzyskania niepodległości u boku Napoleona, o powstaniach : listopadowym i styczniowym opowiadali powstańcy, a żołnierz Legionów Piłsudskiego przybliżył czasy I wojny światowej i sam dzień 11 listopada. Tym wszystkim postaciom przysłuchiwał się niepokorny uczeń, który miał napisać referat o odzyskaniu niepodległości. Scenki były przeplatane piosenkami. Maja Dudek zaśpiewała utwór „Przybyli ułani pod okienko”, Kaja Majorek wykonała piosenkę „Piechota” , a Marta Jakubowska „Rozkwitają pąki białych róż” oraz „Jest takie miejsce”. Mamy nadzieję, że apel ten przybliżył wszystkim odbiorcom czasy sprzed 104 lat.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

W tym roku szkolnym, ze względu na  panującą pandemię i obecność kilku klas na kwarantannie, nie udało się zorganizować uroczystego apelu z okazji  11 listopada – Święta Niepodległości. Mimo tego, uczniowie klasy VIII b wspólnie z wychowawczynią, przygotowali  przedstawienie o tematyce niepodległościowej pt. „Ławeczka”.

   Główną bohaterką jest uczennica, która za niewłaściwe zachowanie na lekcji historii ma napisać referat o odzyskaniu przez Polskę wolności.  Znudzona i niezadowolona udaje się na przechadzkę do parku. Tam spotyka się z niezwykłymi przechodniami. Najpierw dosiada się do niej pani Szlachcic, która opowiada jej o przyczynach upadku Polski. 

Dwa tygodnie temu uczestniczyliśmy w uroczystości pasowania na czytelnika w bibliotece szkolnej, a 22.11.2021 roku skorzystaliśmy z zaproszenia do Filii Bibliotecznej w Bukówcu Górnym. Uroczystość została przygotowana przez panią bibliotekarkę Natalię Malanowską. W obecności dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej we Włoszakowicach pani Eweliny Skopińskiej uczniowie złożyli ślubowanie, a potem nastąpiło pasowanie pierwszoklasistów na czytelników Biblioteki Publicznej.

W dniu 18.11.2021 roku klasy 8b oraz 8a wraz z wychowawcami wybrały się do leszczyńskiego kina na film pt. ,,Żałuję”. By zrozumieć przesłanie filmu, musimy zadać sobie następujące pytanie : Co doprowadza do tak wielu tragedii wśród teraźniejszej młodzieży ? Używki? Samotność ? Odmienność?. Lecz czy aby na pewno ? Główny bohater filmu ,,Żałuję” wcale nie uciekał się do używek, choć w szkolnych murach zamiast zdobywać wiedzę oraz czuć się bezpiecznie, jak w swoim drugim domu, przeżywał istne piekło na ziemi.

W dniu 18.11.2021 roku klasy 8b oraz 8a wraz z wychowawcami wybrały się do leszczyńskiego kina na film pt. ,,Żałuję”. By zrozumieć przesłanie filmu, musimy zadać sobie następujące pytanie : Co doprowadza do tak wielu tragedii wśród teraźniejszej młodzieży ? Używki? Samotność ? Odmienność?. Lecz czy aby na pewno ? Główny bohater filmu ,,Żałuję” wcale nie uciekał się do używek, choć w szkolnych murach zamiast zdobywać wiedzę oraz czuć się bezpiecznie, jak w swoim drugim domu, przeżywał istne piekło na ziemi. Pewnie już każdy zdążył się domyślić, że był on ofiarą przemocy oraz obiektem kpin w szkolę.  Jego oprawcami nie byli tylko ci uczniowie którzy go bili, poniżali czy gnębili - wcale nie, stali się nimi także nauczyciele i inni rówieśnicy, którzy spoglądając na to nie zrobili nic. Gdy patrzymy na ludzką krzywdę i nic z tym nie robimy, stajemy się współwinni. Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo i każdy bez wyjątku jest jego odbiciem. Młodzi ludzie, którzy krzywdą swoich rówieśników nie tylko fizycznie, ale także psychicznie, zasługują na najwyższą karę. Gdy rzucimy kamień nie można go już zatrzymać, tak samo jest z słowami - nie można ich cofnąć. Niektóre niosą ze sobą straszliwe konsekwencje, za które trzeba zapłacić najwyższą cenę. Ten film nie tylko wzruszył mnie i moich rówieśników, lecz także uświadomił nam jak niewiele trzeba, by uniknąć tragedii, a także że trzeba jeszcze mniej by ją wywołać.

W dniu 18.11.2021 roku klasy 8b oraz 8a wraz z wychowawcami wybrały się do leszczyńskiego kina na film pt. ,,Żałuję”. By zrozumieć przesłanie filmu, musimy zadać sobie następujące pytanie : Co doprowadza do tak wielu tragedii wśród teraźniejszej młodzieży ? Używki? Samotność ? Odmienność?. Lecz czy aby na pewno ? Główny bohater filmu ,,Żałuję” wcale nie uciekał się do używek, choć w szkolnych murach zamiast zdobywać wiedzę oraz czuć się bezpiecznie, jak w swoim drugim domu, przeżywał istne piekło na ziemi. Pewnie już każdy zdążył się domyślić, że był on ofiarą przemocy oraz obiektem kpin w szkolę.  Jego oprawcami nie byli tylko ci uczniowie którzy go bili, poniżali czy gnębili - wcale nie, stali się nimi także nauczyciele i inni rówieśnicy, którzy spoglądając na to nie zrobili nic. Gdy patrzymy na ludzką krzywdę i nic z tym nie robimy, stajemy się współwinni. Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo i każdy bez wyjątku jest jego odbiciem. Młodzi ludzie, którzy krzywdą swoich rówieśników nie tylko fizycznie, ale także psychicznie, zasługują na najwyższą karę. Gdy rzucimy kamień nie można go już zatrzymać, tak samo jest z słowami - nie można ich cofnąć. Niektóre niosą ze sobą straszliwe konsekwencje, za które trzeba zapłacić najwyższą cenę. Ten film nie tylko wzruszył mnie i moich rówieśników, lecz także uświadomił nam jak niewiele trzeba, by uniknąć tragedii, a także że trzeba jeszcze mniej by ją wywołać.

W sobotę, 6 listopada 2021r. 52 – osobowa grupa uczniów wraz z 4 opiekunkami: p. Magdaleną Drobnik, p. Iwoną Grygiel, p. Magdaleną Miś i p. Wiolettą Zając, wybrały się do Krzycka Wielkiego. Był to XXVI rajd pieszy organizowany przez MKKT – PTTK „ŁAZIKI” z okazji 123 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O godzinie 10.00 z uczniami z Włoszakowic wyruszyliśmy spod ich szkoły. Podczas marszu pogoda nam sprzyjała. Na trasie było chłodno, ale słonecznie. Szybko mijały nam kolejne kilometry. Na miejscu otrzymaliśmy okolicznościowe znaczki. Czekały już na nas ciepłe napoje oraz kiełbaski. Sporo było też stanowisk z konkurencjami sprawnościowymi i wiedzowymi.

Nasz szkoła włączyła się do akcji „Szkoła do hymnu” i 10 listopada 2021 roku o godzinie 11.11 na placu zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego". W akcję włączyło się około 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych co stanowi około 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. W związku z powyższym dnia 8 listopada uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Panią Magdaleną Miś obchodzili „Dzień Zdrowego Śniadania”. W tym dniu na klasowych stołach znalazły się tylko i wyłącznie zdrowe produkty. Uczniowie samodzielnie według własnego pomysłu z przyniesionych składników przygotowywali pyszne, kolorowe kanapki. Hitem, a zarazem przysmakiem okazał się świeżo wyciskany sok owocowy, który pomogła nam zrobić jedna z mam Pani Barbara Samol. Śniadanie zniknęło ze stołu w okamgnieniu.

Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

9 listopada 2021 roku uczniowie klasy I brali udział w niecodziennej uroczystości. Tego dnia na zaproszenie bibliotekarki pani Jadwigi  Paprockiej – Lempe, odświętnie ubrani pierwszoklasiści udali się do szkolnej biblioteki. Na początek czekały na nich zagadki o postaciach książkowych, pisarzach i pojęciach związanych z książkami.  Wszyscy potrafili odpowiadać na pytania, natomiast największą wiedzą czytelniczą wykazała się Ania. Następnie bibliotekarka z okazji Pasowania na czytelnika złożyła pierwszoklasistom najlepsze życzenia, zachęcając dzieci do częstego odwiedzania  biblioteki i  regularnego czytania. Wszyscy uczniowie otrzymali prezent w postaci książki pt. „Pierwsze abecadło”. Książki te pierwszoklasiści otrzymali w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów. Potem uczniowie mogli wypożyczyć swoje pierwsze książki. Podziękowaliśmy bibliotekarce za miłe przyjęcie nas do grona czytelników biblioteki szkolnej w Bukówcu Górnym i udaliśmy się na dalsze lekcje.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym podsumowaniu akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne spotkanie miało miejsce 28 października na terenie leśniczówki  Krzyżowiec. Uczniowie z klasy VIII A pod opieką pana Łukasza Koniecznego brali udział w zadaniach konkursowych. Jednym z nich było wykonanie kompozycji plastycznej z materiałów przyrodniczych, które pozbierali podczas spaceru po lesie. Tegoroczne hasło przewodnie akcji: „Myślę, więc nie śmiecę”.

piątek, 27 listopada 2020

Lekcja w planie

Informacja o zmianie

Godziny

Lekcja

Lekcja

Sala

Data

Godziny

11:50 - 12:35

3 SP - edukacja muzyczna (Grochowczak A.)

Lekcja odwołana

12:45 - 13:30

8 SP - j.polski (Grochowczak A.)

Lekcja odwołana

13:40 - 14:25

7 B SP - muzyka (Grochowczak A.)

Lekcja odwołana

 

25 listopada 2019 r. uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej im. ks. Teodora Kurpisza wzięli udział w spotkaniu z panem Kamilem Kutnym, który jeszcze do niedawna był nauczycielem historii i WOS-u w naszej szkole. Okazją do tego spotkania była kolejna publikacja pana Kamila – Straty osobowe i ofiary represji Gminy Włoszakowice 1939 -1945, której wydawcą był Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. W prezentacji książki wzięli udział też dyrektor naszej szkoły, pan Daniel Piasecki, a także dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – pan Paweł Borowiec.

Dnia 19 listopada 2019 roku uczniowie z klasy VII i VIII wraz z opiekunami panią Agnieszką Mierzyńską i panią Hanną Owsianną udali się do Leszna na spektakl teatralny p.t.: „Poeta Obojga Narodów”.  Przedstawienie odbywało się w Miejskim Ośrodku Kultury, a wystawiał je teatr ”Artenes” z Wrocławia.

 Dnia 13 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przypadła 101 rocznica tego ważnego wydarzenia. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego.

Tradycyjnie w okolicach Rocznicy Odzyskania Niepodległości we Włoszakowicach odbył się Bieg upamiętniający to wydarzenie. Ta biegowa impreza doczekała się już VIII edycji. W każdej z nich udział brali uczniowie naszej szkoły. Nie inaczej było tym razem. W słonecznej acz chłodnawej listopadowej aurze, na blisko dwukilometrowej trasie rywalizowało 9 reprezentantów naszej szkoły.

Od 4 do 8 listopada biblioteka Szkoły Podstawowej im. ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym obchodziła swoje święto – tydzień ten został ogłoszony Tygodniem Biblioteki Szkolnej.

OD PONIEDZIAŁKU 26.11.2018 r. NASTĄPI KOREKTA PLANU LEKCJI

PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ ZE ZMIANAMI NA SZKOLNEJ STRONIE LUB W DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM

22 listopada uczniowie klasy I wraz z wychowawcą Panią Wiolettą Zając przybyli do biblioteki szkolnej, aby wziąć udział w pasowaniu na czytelnika.

Piątkowy wieczór, 16. listopada, zgromadził na bukówieckiej sali liczną publiczność. Wieczorem odbyła się promocja książki „By Bukwitz był znów Bukówcem” oraz towarzyszący jej koncert.

W piątek, 9 listopada 2018r . uczniowie klasy I i II wraz z opiekunami, paniami: Magdaleną Drobnik, Wiolettą Zając i Marią Zając wyjechali do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Tam obejrzeli przedstawienie pt. „Polskie miasta w baśni i legendzie” wystawiane przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

To już po raz siódmy Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach zorganizował we włoszakowickim parku bieg dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku, z okazji setnej rocznicy tak ważnego w dziejach Polski wydarzenia, impreza nie odbyła się pod tradycyjną nazwą "Bieg Licealisty" a przybrała nową - „Bieg Niepodległości”.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu każdego dziecka. Z niecierpliwością czeka ono każdego dnia na spotkanie z nowymi wiadomościami, zabawami i przygodami. Dziecko czeka na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej.

Tabela Szkolnej Ligi Piłki Nożnej

MIEJSCE

NAZWA DRUŻYNY

MECZE

PUNKTY

BRAMKI

1.

LiptonTeam

8

20

73:14

2.

Real Prestiż F.C.

9

18

55:24

3.

Tomatoes United

8

12

31:26

4.

F.C. Bulls

8

6

9:63

5.

Royal Tigers

5

4

20:31

6.

F.C. Świeżaki

5

0

12:46

 

 

Kolejność spotkań Szkolnej Ligi Piłki Nożnej:

 

drużyna

drużyna

wynik

1-2

LiptonTeam

Real Prestiż F.C.

2:2

3-4

Royal Tigers

Tomatoes United

2:3

5-6

F.C. Bulls

F.C. Świeżaki

5:2

1-3

LiptonTeam

Royal Tigers

18:0

2-4

Real Prestiż F.C.

Tomatoes United

3:1

5-1

F.C. Bulls

LiptonTeam

0:11

6-2

F.C. Świeżaki

Real Prestiż F.C.

6:10 

3-5

Royal Tigers

F.C. Bulls

0:1 

6-1

F.C. Świeżaki

LiptonTeam

1:15 

2-3

Real Prestiż F.C.

Royal Tigers

 4:4

4-5

Tomatoes United

F.C. Bulls

 4:0

3-6

Royal Tigers

F.C. Świeżaki

14:3 

4-1

Tomatoes United

LiptonTeam

4:6 

5-2

F.C. Bulls

Real Prestiż F.C.

0:9 

6-4

F.C. Świeżaki

Tomatoes United

0:3 

Runda wiosenna

LiptonTeam

Real Prestiż F.C.

4:0

Real Prestiż F.C.

Tomatoes United

7:2

F.C. Bulls

LiptonTeam

2:12

Tomatoes United

F.C. Bulls

11:1

Tomatoes United

LiptonTeam

3:7

F.C. Bulls

Real Prestiż F.C.

0:14

LiptonTeam

Real Prestiż F.C.

5:5

Real Prestiż F.C.

Tomatoes United

F.C. Bulls

LiptonTeam

Tomatoes United

F.C. Bulls

Tomatoes United

LiptonTeam

F.C. Bulls   

Real Prestiż F.C.

 

 

Klasyfikacja strzelców:

Imię i nazwisko

Ilość bramek

Szymon Lipowy

45

Błażej Kot

23

Bartosz Stępczak

18

Patryk Obiegała

15

Natan Lórych

14

Arkadiusz Lipowy

13

11

10

9

Jakub Sterna

Mikołaj Małecki

Marek Lipowy

8

7

Hubert Woroch

6

Filip Urbaniak

Przemysław Lipowy

Mikołaj Królikowski

5

Adrian Grzesiecki

4

Dawid Jasiński

Martin Malepszak

3

Dawid Lorych

Piotr Młynkowiak

Nikodem Jędroszkowiak

Kamil Kaczmarek

Adam Bura

2

Krystian Poloch

Bartosz Jakubowski

Jakub Majorek

Jakub Sobecki

Kacper Czapczyński

1

 

 

  •  

Powrót do: ZESPOŁY

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

13.30 – 16.30
CHÓR SZKOLNY
Anna Grochowczak

12.45 – 14.25
KAPELA DUDZIARSKA
(skrzypce)

Patryk Szulc

14.35 – 15.20
KAPELA DUDZIARSKA
(skrzypce)

Patryk Szulc

12.45 – 13.30
KAPELA DUDZIARSKA
(skrzypce)
Patryk Szulc

13.40 – 14.25
KAPELA DUDZIARSKA
(dudy)

Patryk Szulc

13.40 – 14.25
KAPELA DUDZIARSKA
(dudy/skrzypce)

Patryk Szulc

            24 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie odbył się półfinał Międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego o Laur Haliny Poświatowskiej. Udział w nim wzięły także reprezentantki Szkoły Podstawowej im. ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym: Rita Skorupińska z klasy VII oraz Karolina Cukierska, Nadia Lipowa i Zofia Marcinek z klasy II gimnazjum.

22 listopada 2017r. o godz. 9.30 rozpoczęła się uroczysta gala podsumowująca Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Mój ulubiony wiersz”. Wzięły w nim udział dzieci ze szkół z: Długich Starych, Garzyna, Goniembic, Jezierzyc Kościelnych, Kąkolewa, Lasocic, Święciechowy, Włoszakowic i Bukówca Górnego.

            We wtorek, 21 listopada 2017r., odbyła się wycieczka klasy VII do kina. Już od rana byliśmy bardzo podekscytowani, a uczucie to nasiliło się po piątej lekcji, kiedy ustawiliśmy się przed szkołą, gotowi do wyjazdu.

W dniu 21 listopada 2017 roku została oficjalna otwarta druga pracownia kuchenna w naszej gminie. W uroczystości udział wzięli Pan Stanisław Waligóra – Wójt Gminy Włoszakowice, Pani Monika Lucerek – dyrektor GOK, Pan Roman Hałupka – projektant, Pan Marek Wodawski – podinspektor UG, Pan Tadeusz Malepszy – sołtys wsi i Pan Amadeusz Apolinarski – fotograf UG.

Był to wyjazd - nagroda za ostatnie sukcesy Zespołu: I miejsce na Wojewódzkim przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Dziekanowicach oraz I miejsce i Kujawski Wianek na Ogólnopolskim Festiwalu Folklorystycznym „O kujawski wianek” we Włocławku. W obu wypadkach Zespół otrzymał nagrody finansowe, za które 17 listopada pojechaliśmy do Aquaparku we Wrocławiu.

Ni ma to jak naszo mowa, dur poezja wszystkie słowa

Można godać i żegotać, prawić, brynczeć i klekotać...

Nasza gwara znów pokazała swoją wyjątkowość , a o naszym Bukówcu słychać - i to w samych pozytywach - w Polsce i nie tylko.

Poniżej przedstawiamy sukcesy i osiągnięcia naszych uczniów w rywalizacji, od naukowych i sportowe w roku szkolnym 2017/2018:

Poniżej przedstawiamy sukcesy i osiągnięcia naszych uczniów w rywalizacji, od naukowych i sportowe w roku szkolnym 2018/2019:

Stało się... zadebiutowaliśmy.  Międzywojewódzkie Zawody w Akrobatyce Sportowej z okazji Dnia Niepodległości w Lesznie za nami. Sekcja gimnastyczna UKS SOKOLIK jak do tej pory raczej zajmowała się przygotowywaniem pokazów i występów. Tym razem było inaczej.

Dnia 10 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypadła 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności, po 123 latach zaborów. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie delegacja uczniów udała się pod znajdujące się  w naszej wsi tablice upamiętniające mieszkańców Bukówca Górnego, poległych w walce o wolność ojczyzny, by zapalić znicze.

Tradycyjnie tuż przed Świętem Odzyskania Niepodległości odbył się Bieg Licealisty. Ta biegowa impreza doczekała się już VI edycji. W każdej z nich udział brali uczniowie naszej szkoły. Nie inaczej było tym razem. W iście listopadowej, rześkiej aurze na blisko dwukilometrowej trasie rywalizowało 10 reprezentantów naszej szkoły.

W czwartek 9 listopada 2017 roku, czteroosobowa reprezentacja naszej szkoły wraz z opiekunem- Dariuszem Wandolskim miała okazję wziąć udział w Turnieju Strzeleckim z okazji Święta Niepodległości odbywającym się na strzelnicy sportowej przy III Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie. Zawody te były jednocześnie podsumowaniem Szkolnej Ligi Strzeleckiej za rok 2017.

            29 listopada 2016 r. społeczność Zespołu Szkół w Bukówcu Górnym obchodziła Dzień Patron - księdza Teodora Kurpisza. To wyjątkowy dzień w kalendarzu szkolnych uroczystości, szczególnie celebrowany.

Dnia 25 listopada 2016 roku uczniowie klasy III a i III b uczestniczyli w zajęciach baśniowo - - dramowych, które odbyły się w ramach projektu Tabor Wielkopolski 2016 – Akcja Wokół Wesela.  Zajęcia poprowadził pan Grzegorz Ajdacki wespół  z panem Michałem Umławskim.

16 listopada 2016r. odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt dla klas gimnazjalnych. Zawody rozgrywane były we Włoszakowicach na hali sportowej. Głównymi organizatorami spotkania byli uczniowie klas gimnazjalnych z Włoszakowic,  którzy przeprowadzali  te zawody w ramach projektu gimnazjalnego. 

To już po raz czwarty Samorząd Uczniowski działający przy naszej szkole postanowił  przeprowadzić akcję promującą zdrowe odżywanie a zarazem mającą charytatywny cel. Akcja „ Zdrowe Śniadanie”, która  polegała na sprzedaży wcześniej przygotowanych kanapek  i rozprowadzaniu ich wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły, również i w tym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i stała się nieodłącznym elementem naszego szkolnego życia.

                11 listopada to jedna z najważniejszych dla Polaków dat w ciągu roku. Obchodzone jest wtedy Święto Niepodległości, które upamiętnia powrót Polski na mapy Europy w 1918r., po stu dwudziestu trzech latach zaborów, gdy to nasze ziemie zabrały nam Prusy, Rosja i Austria. Jak co roku, klasa IIIG przygotowała apel na temat właśnie tego wydarzenia, który odbył się we wtorek, 8 listopada br.

Tradycyjnie tuż przed Świętem Odzyskania Niepodległości odbył się Bieg Licealisty. Ta biegowa impreza doczekała się już V edycji. W każdej z nich udział brali uczniowie naszej szkoły. Nie inaczej było tym razem. Przy pięknej, słonecznej, jesiennej aurze na blisko dwukilometrowej trasie rywalizowało 11 reprezentantów naszego gimnazjum wraz ze swym trenerem p. Łukaszem Stachowiakiem.

TURNIEJ STRZELECKI Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI odbył się 8 listopada na strzelnicy sportowej w Lesznie. W zawodach przygotowanych przez Zarząd Rejonowej Organizacji LIGI OBRONY KRAJU w Lesznie uczestniczyło 8 zespołów szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych Miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego. Było to podsumowanie comiesięcznych zajęć na strzelnicy w ramach SZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ LOK.

Włączając się w wigilijne dzieło pomocy Samorząd Uczniowski działający przy naszej szkole postanowił już po raz kolejny przeprowadzić akcję charytatywną na wzór popularnej w całym kraju „Szlachetnej Paczki”. Członkowie SU aby zgromadzić potrzebne fundusze postanowili przeprowadzić akcję „Zdrowe Śniadanie”, która  polegała na sprzedaży wcześniej przygotowanych kanapek (bułek) i rozprowadzaniu ich wśród uczniów i pracowników naszej szkoły.

          27 listopada 2015 roku   Zespół Szkół im. księdza Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym przeżywał jedną z najważniejszych uroczystości w szkolnym kalendarzu – Dzień Patrona.

W ostatni czwartek przed adwentem odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Nie była to jednak dyskoteka w stylu do jakiego zdążyliśmy się przyzwyczaić na przestrzeni ostatnich kilku lat.

26 listopada 2015r. w szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. Uroczystego pasowania dokonała pani Grażyna Haase - bibliotekarka szkolna filii biblioteki w Bukówcu Górnym. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o zasadach obowiązujących w bibliotece i czytelni oraz przedstawiła wiersz, w którym zawarte były prośby książki skierowane do nowych czytelników.

W dniach od 21-22 listopada 2015 r. odbywały się IV Wielkopolskie Konfrontacje Dudziarzy i Skrzypków Kapel Dudziarskich „Ignysiowy Laur”. Impreza miała charakter konkursu o zasięgu całej Wielkopolski, a odbywała się w Nietążkowie i Śmiglu. Konkurs rozgrywany jest co dwa lata, startować mogą w nim dudziarze i skrzypkowie, którzy gry na tych instrumentach uczą się nie dłużej niż cztery lata.

18 i 19 listopada 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach, odbyły się warsztaty recytatorskie dla uczniów gimnazjów gminy Włoszakowice. Prowadził je instruktor teatralny, pan Jan Głowinkowski.

Zespół od pięciu lat nie był na żadnym przeglądzie konkursowym. Festiwali konkursowych, w których mogą uczestniczyć dzieci jest obecnie mało . Często trzeba opłacić wysoka akredytację (niekiedy kilkaset złotych od dziecka), a niekiedy są bardzo daleko, najczęściej na południowym wschodzie Polski. Wtedy autokar kosztuje około 5 000 zł, co dla naszego Zespołu jest bardzo dużą kwotą.

            12 listopada 2015r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Program przygotowała klasa III gimnazjum z panią Zofią Dragan.

Dnia 10 listopada 2015 w Lesznie reprezentacja naszej szkoły wzięła udział Finale Szkolnej Ligi Strzeleckiej LOK  REJON  LESZNO 2015, organizowanym przez Rejonowy Oddział Ligi Obrony Kraju w Lesznie. Zawody te są całorocznym podsumowaniem umiejętności strzeleckich zawodników z naszego rejonu i przeprowadzane są w kategoriach drużynowych oraz indywidualnych.

6 listopada 2015r. uczniów klasy I SP odwiedził sierż. sztab. Piotr Górny, policjant z Rewiru Dzielnicowych Policji we Włoszakowicach. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa stosowanymi w ruchu drogowym.

4 listopada 2015r. uczniowie klas I – III wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Lesznie. Celem ich wyjazdu było obejrzenie spektaklu edukacyjnego pt. „Wielki odkrywca”.

             28 listopada 2014 roku odbyły się eliminacje do XXVII Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego, którego celem jest upowszechnianie bogactwa literatury staropolskiej oraz doskonalenie sztuki recytacji. W tym roku uczestników tego etapu konkursu wraz z opiekunami, wśród których znaleźli się reprezentanci m.in.  szkoły w Brennie, Dłużynie, Krzycku Wielkim, Jezierzycach Kościelnych, Włoszakowicach, gościł Zespół Szkół im. ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym.

W czwartek 27 listopada uczniowie klas pierwszych SP brali udział w niecodziennej uroczystości. W szkolnej bibliotece odbyło się bowiem pasowanie na czytelnika.

25 listopada gościliśmy w szkole gimnazjalistów wschowskiego gimnazjum przy Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. Przyjechali na lekcję regionalną przygotowaną przez Szkolny Zespół Regionalny.

Dnia 24 listopada 2014 roku odbyła się gala podsumowująca projekt Jestem kibicem przez duże K. Wydarzenie to miało miejsce na auli PWSZ w Lesznie. Na galę zaproszone zostały wszystkie gimnazja, które 15 czerwca br. brały udział w meczu żużlowym prezentując kulturalne okrzyki i piosenki zagrzewające do walki naszych żużlowców.

             O filmie „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy było bardzo głośno od dawna, a dyskusje, jakie rozgorzały po specjalnym, przedpremierowym pokazie na Stadionie Narodowym w Warszawie 30 lipca 2014 r. i emocje im towarzyszące sprawiły, że uczniowie klasy II i III gimnazjum Zespołu Szkół w Bukówcu Górnym postanowili obejrzeć ten film, skonfrontować różne opinie na jego temat i dokonać samodzielnej oceny. W tym celu 9 października, pod opieką nauczycieli – pań: Karoliny Kowalczyk – Praiss, Agnieszki Sobeckiej oraz pana Łukasza Stachowiaka - wybrali się do kina Ciemna 3D w Lesznie. Podczas seansu panowała cisza i skupienie, wszyscy z uwagą śledzili historię trojga młodych ludzi: Stefana, Kamy i Biedronki, którzy zamiast przeżywać radości i smutki młodzieńczych lat, muszą - zasiliwszy szeregi Armii Krajowej - walczyć o przetrwanie w ogarniętej powstańczą walką Warszawie.

            Po projekcji opinie gimnazjalistów nie były zgodne. Głosy zachwytu nad najnowszym dziełem Jana Komasy przeplatały się z  krytycznie oceniającymi „Miasto 44”. Uczniowie III klasy swoje osądy przedstawili w formie recenzji, które poniżej prezentujemy.

Oto część głosów:

    Dnia 7 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyły się obchody 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku ta uroczystość odbyła się w nieco innej formie.

   Widowisko zostało zapoczątkowane o godzinie 18.00 występem scenicznym przygotowanym przez klasę III gimnazjum i ich wychowawcę p. Łukasza Stachowiaka oraz chór szkolny pod przewodnictwem p. Anny Grochowczak. Nad oprawą dźwiękową czuwał, jak zwykle, p. Dariusz Wandolski. W trakcie apelu zostały przedstawione informacje na temat odzyskania niepodległości przez polski naród. Klasa III gimnazjum ukazała to poprzez pantomimę, a także recytację tematycznych wierszy, które sprawiły, że można było odczuć powagę tych wydarzeń. Chór fenomenalnie zaśpiewał pieśni narodowe i bitewne.

Dnia 4 listopada 2014 w Lesznie reprezentacja naszej szkoły wzięła udział Finale Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2014, organizowanym przez Rejonowy Oddział Ligi Obrony Kraju w Lesznie. Zawody te są całorocznym podsumowaniem umiejętności strzeleckich zawodników z naszego rejonu i przeprowadzane są w kategoriach drużynowych oraz indywidualnych.

    Jakiś czas temu razem z koleżankami wybrałam się do kina. Postanowiłyśmy obejrzeć film pod tytułem Mój biegun. Dobrze wiedziałyśmy, o kim będzie ten film, bowiem każdy z nas zna dość dobrze historię Jaśka Meli, szczerze jednak powiedziawszy, nigdy jakoś nie zainteresowało mnie bardziej życie tego chłopaka. Wiedziałam, że przeżył on wiele, ale dopiero ten film mi to przybliżył.

    28 listopada czworo gimnazjalistów z naszej szkoły: Tomasz Sowijak, Luiza Kowalczyk, Magdalena Sieracka i Sylwia Grodziska wzięło udział w eliminacjach do XXVI Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. A. Krzyckiego, które miały miejsce w Zespole Szkół w Dłużynie.

    Dnia 27 listopada 2013 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Na tę okazję dziewczyny z samorządu ozdobiły salkę i przygotowały tradycyjne andrzejkowe serduszka. W trakcie dyskoteki otwarty był też sklepik ze słodyczami i napojami.

    15 listopada 2013 roku uczniowie klasy IV brali udział w programie zdrowotnym pn. „Profilaktyka wad postawy i otyłości dla dzieci szkół podstawowych kl. IV” realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Lesznie. Zajęcia przeprowadziły panie rehabilitantki z Gabinetu Rehabilitacji i Fizykoterapii mgr Teresy Mikołajczyk – Machowiak.

    Dnia 15 listopada we Włoszakowicach odbył się Bieg Licealisty. Jest to, można już powiedzieć, cykliczna impreza biegowa dla młodzieży naszej Gminy. Choć nazwa sugeruje, że startują w niej tylko uczniowie Liceum, to organizator przewidział również kategorię klas gimnazjalnych.

    W dniu 14 listopada , w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lesznie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”.  Praca konkursowa polegała na wykonaniu plakatu propagującego zdrowy tryb życia: ruch i właściwe odżywianie oparte na zrównoważonej diecie.

    12 listopada na strzelnicy w Lesznie odbyły się finałowe zawody Szkolnej Ligi Strzeleckiej „LOK Leszno 2013”. Zawody miały zasięg powiatu leszczyńskiego.  Organizatorem była Rejonowa Organizacja  Ligi Obrony Kraju w Lesznie.

    Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły mieli okazję gościć przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Tym razem wybraliśmy się na mecz Lech Poznań – Ruch Chorzów.

Właśnie ze środowym targiem najbardziej kojarzy nam się Śmigiel. A przecież jest to miasteczko z bogatą historią, wieloma zabytkami, z ciekawymi ludźmi. Śmigiel, w ramach zajęć z plastyki, odwiedziły klasy I i III Gimnazjum.

    W tym roku szkolnym Dzień Patrona obchodziliśmy 23 listopada. W kalendarzu szkolnych uroczystości to wyjątkowy dzień, bo zwykle zajęci nauką i zabawą, właśnie w tym czasie mieliśmy okazję pochylić się nad sylwetką osoby, której imię nosi nasza szkoła.

    Już od kilku lat uczniowie bukowieckiej szkoły biorą udział w Turnieju Recytatorskim Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego. Eliminacje do udziału w finale srebrnej rocznicy tego konkursu (bo odbywa się już po raz XXV) miały miejsce 21 listopada 2012r. w szkole w Krzycku Wielkim. W zmaganiach wzięli udział uczniowie ze szkół gminy Włoszakowice i uczniowie ze szkoły w Brennie. Nasze gimnazjum reprezentowały: Magdalena Poprawska, Monika Fliger, Dominika Jerzyk, Sandra Śledź oraz Ewelina Konieczna. Przygotowania do udziału w konkursie rozpoczęły się już miesiąc wcześniej.

    W niedzielę 18 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym wyjechali na mecz T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa. Ligowy klasyk przyciągnął tłumy na stadion w Poznaniu, na którym zasiadło ponad 40 tyś kibiców.
Przy Bułgarskiej byliśmy 1,5 godziny przed meczem i z daleka słychać było śpiewy rozgrzewających się fanów Kolejorza.

    15 listopada 2012r. uczniowie klas I- III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”. Spektakl odbył się w leszczyńskim  MOK – u. Został przygotowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia.

    Z początkiem roku szkolnego 2012/2013 ruszyła II edycja programu „Profilaktyka wad postawy i otyłości dla dzieci szkół podstawowych kl. IV” realizowanego przez Powiat Leszczyński. W poniedziałek 12 listopada 2012 roku zostało przeprowadzone spotkanie w naszej szkole.

    12 listopada 2012 roku gościliśmy w „czerwonej szkole” przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Głównym celem  wizyty policjanta było przeprowadzenie pogadanki wśród uczniów klasy I na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz właściwego zachowania się wobec nieznajomych. Ponadto uczniowie zostali uświadomieni jak prawidłowo przechodzić przez pasy, zapinać pasy bezpieczeństwa w aucie, nosić kamizelki i elementy odblaskowe.

    Dnia 9 listopada ZS we Włoszakowicach zorganizował Bieg Licealisty. Biegacze startowali w 2 kategoriach: Liceum oraz Gimnazjum.
Gimnazjum w Bukówcu Górnym wystawiło skromną ale bardzo silną reprezentację składającą się z 3 chłopców klasy 3 g – Dawid Marcinek, Michał Paul oraz Mateusz Ginter.

     Tatuaże były znane już kilkanaście wieków temu. W wielu plemionach i kulturach miały one znaczenie rytualne, a ich posiadanie było bardzo wielkim wyróżnieniem i nagrodą.  Do niedawna kojarzono je głównie z marginesem społecznym - przestępcami, narkomanami, którzy tatuowali na swoim ciele znaki rozpoznawcze swoich gangów lub klanów, jako formę potwierdzenia lojalności i wierności wobec członków zgrupowań. Mimo, iż w społeczeństwie nie były odbierane pozytywnie, popularność tatuaży z roku na rok stale rośnie, nie tylko wśród dorosłych, ale i też młodzieży. 

    Dnia 6 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 94 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tradycją w naszej szkole jest, że apel z tej okazji przygotowuje klasa III gimnazjum.

    Podczas apelu z okazji Święta Niepodległości odbyło się podsumowanie konkursu rysunkowego organizowanego wspólnie z biblioteką pt. „Bohater mojej ulubionej książki”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej. Dzieci wykonywały portrety bohaterów ulubionych bajek. Na konkurs wpłynęło 61 prac.

Laureatami zostali:

    Nie każdy wie, że w Lesznie od 7 lat odbywa się...  Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej. W tym roku impreza ta odbywała się 28 października w sali Miejskiego Ośrodka Kultury.

Image    Jak co roku, uroczyście obchodziliśmy dzień poświęcony naszemu patronowi. 22 listopada obchody rozpoczęła Msza święta, którą odprawił proboszcz parafii Marek Kantecki.

    Tradycją już się stało, że dla najmłodszych zawodników naszego klubu organizowana jest wycieczka na turniej Lech Cup.
    W tym roku grający na co dzień w UKS "Sokolik" Bukówiec Górny w kategorii "Orlik" zawodnicy, mogli zabrać ze sobą rodziców i rodzeństwo by wspólnie oglądać zmagania 12-latków w Poznańskiej Arenie.

Image    Listopad kojarzy nam się z jesiennymi liśćmi, świętem zmarłych, andrzejkami ale także z 11 listopada czyli Świętem  Niepodległości. To tego dnia w 1918r Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli.

Image    Pod hasłem integracji między włoszakowickimi i bukówieckimi uczniami odbyła się  dyskoteka andrzejkowa w naszej szkole. Zabawa miała miejsce 25 listopada, na sali WDK w Bukówcu Górnym. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili przy muzyce prezentowanej przez naszego kolegę Eryka Woźniaka.

    Recytowanie wierszy jest trudną sztuką, którą nie każdy potrafi opanować. Uczniowie naszej szkoły, chcąc doskonalić tę umiejętność, udali się do Gminnego Ośrodka kultury we Włoszakowicach. Wraz z młodzieżą z okolicznych szkół mieli okazję poznać tajniki sztuki recytatorskiej.

Image    W naszej szkole świętowanie dziewięćdziesiątej rocznicy odzyskania niepodległości zaczęliśmy we wtorek dziewiątego listopada. W tym dniu odbył się uroczysty apel, który został przygotowany przez uczniów klasy trzeciej gimnazjum.

    W piątek pierwszego października uczniowie bukowieckiego gimnazjum pojechali wraz z opiekunami do Leszna na spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza. Przedstawienie zostało przygotowane na podstawie książki Ireny Jurgielewiczowej  pt. "Ten obcy".

Image    Czwartkowe popołudnie ubiegłego tygodnia upłynęło uczniom naszej szkoły na miłej zabawie. Po południu rozpoczęła się impreza andrzejkowa dla dzieci z klas I-III SP. Panie wychowawczynie przygotowały andrzejkowe wróżby oraz odbyła się „mini” dyskoteka.
    Klasy starsze rozpoczęły zabawę o 16:00. Na początku większość uczestników zabawy „podpierała” ściany, ale wkrótce uległo to zmianie dzięki wspaniałej muzyce puszczanej przez p.Darka Wandolskiego i Macieja Danielewskiego.

Image    W tym roku XXII Turniej Recytatorski Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego odbył się 24 listopada w Bukówcu Górnym. Brali w nim udział uczniowie z Bukówca Górnego, Krzycka Wielkiego, Włoszakowic, Jezierzyc Kościelnych i Leszna. Naszą szkołę reprezentowali Angelika Mikołajewicz, Alicja Maciejewska, Marta Rolla, Katarzyna Sobecka, Daria Gnacińska, Mateusz Zapłata oraz Dawid Kaczor.

Image    18 listopada 2009r. klasa IV SP udała się na zorganizowaną w Starostwie Powiatowym w Lesznie wystawę fotograficzną "Dzika Polska" oraz towarzyszące jej warsztaty.Wystawa przedstawiała najdziksze, najcenniejsze i najbardziej  naturalne obszary Polski takie jak Puszcza Białowieska,dolina Biebrzy, rozlewisko Narwi, Bieszczady i Tatry oraz prezentowała dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku np. wilki,żubry, orły, bociana czarnego i wiele innych.

Image    Po raz dwudziesty czwarty zjechali do Bukówca dudziarze i skrzypkowie z województwa Wielkopolskiego.
Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach, Zespół Szkół im. ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym, Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego i bukówieccy dudziarze.
Uczniowie pana Tomasza Kicińskiego pokazali się jak zwykle w najlepszym swietle i rewelacyjnie wypadli w tym już XXIV konkursie.

    Dzień 11 listopada dla Bukówczan jest nie tylko ważny, dlatego, że Polska odzyskała niepodległość, ale także dlatego, że w tym samym dniu przypada święto naszej parafii.
Dzień ten rozpoczął się uroczystą mszą, koncelebrowaną przez księdza kanonika Jana Górnego, podczas której modlono się za ojczyznę oraz tym, którzy polegli w czasie II wojny światowej.

ImageWieloletnią tradycją w naszej szkole jest to, że klasa III gimnazjum przygotowuje apel z okazji Święta Niepodległości. Tak było i w tym roku. Uczniowie przedstawili apel mający na celu przekazanie młodszym kolegom historii odzyskania Niepodległości przez nasz kraj.

    Dnia 5 listopada 2009r. cała klasa III wraz z wychowawczynią wybrała się do bukówieckiej piekarni państwa Magdaleny i Rafała Paulów. Dzięki uprzejmości właścicieli mogliśmy zapoznać się z pracą w piekarni „od kulis”. Realizując blok tematyczny „Historia chleba” wizyta w piekarni była swoistym zwieńczeniem naszej pracy dydaktycznej w tym temacie.

    W  Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach odbyły się Warsztaty Recytatorskie, prowadzone przez pana Jana Głowinkowskiego, poetę, pisarza oraz jurora różnych konkursów recytatorskich, specjalistę teatru i recytacji w Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie. Spotkania te trwały dwa dni. Pierwszy dzień przeznaczony był dla początkujących, natomiast  drugi dla osób bardziej zaawansowanych. Razem z młodzieżą z okolicznych szkół mieliśmy okazję poznać tajniki sztuki recytatorskiej.

ImageDzień 27 października bieżącego roku był szczególny dla pierwszoklasistów, ponieważ zostali oni uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły.
    Po oficjalnym przywitaniu gości przez przewodniczącą Sarę Łuczak, mieliśmy przyjemność obejrzeć część artystyczną w wykonaniu naszych maluchów, które podzczas przedstawienia wcieliły się w role Smerfów, m. in. Papę Smerfa, Śpiocha, Osiłka, Łasucha, Smerfetkę... Wielkie zaskoczenie i uśmiech widzów wzbudziła również piosenka zaśpiewana w języku angielskim.

    Dnia 7 listopada 2008 r. w Zespole Szkół w Bukówcu Górnym odbył się apel z okazji 90-tej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem szkolnego sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego.

    2 listopada minęło 140 lat gdy w Bukówcu przyszedł na świat jeden z najznamienitszych z bukówczan – Teodeor Kurpisz, wielki salezjański wychowawca młodzieży, obecnie patron bukówieckiej szkoły. Z tej okazji przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli udali się na grób Teodora Kurpisza.

ImageStanisław Malepszak – znany wszystkim głównie dzięki książce  „Bukówiec na tle dziejów krainy przemęckiej”,  swoistej bukówieckiej „biblii”. Urodził się w ?abikowie 4 października 1927, gdzie zawędrował i osiadł ojciec Jan Malepszak, rodowity Bukówczanin (mieszkał tam gdzie dziś rodzina Koniecznych).  Skończył piątą klasę szkoły powszechnej gdy wybuchła wojna i tak na 6 lat zakończyła się jego edukacja, a zaczęła się ciężka praca. Jako 15 –latek wstawał o 3.30 i szedł na 12 godzin do pracy w cegielni. Stojąc nad gigantycznym mieszadłem wyciągał z masy gliny kamienie – praca ciężka i niebezpieczna, nikt jednak nie martwił się co stanie się z młodym Polakiem…  W niedzielę praca trwała nieco krócej, trzeba była załadować „tylko”  5000 sztuk cegieł.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks. Teodora Kurpisza

w Bukówcu Górnym

ul. Powstańców Wlkp. 114
64 -140 Włoszakowice
woj. wielkopolskie

T: +48 65 5 372 207
F: +48 65 5 372 207
E: bukzs@wp.pl

Najczęściej oglądane

Odwiedza nas 434 gości oraz 0 użytkowników.