Aktualności

WOŚP w Bukówcu Górnym

ImageJuż po raz trzeci w Zespole Szkół im. ks. T. Kurpisza w Bukówcu Górnym  ( i po raz piętnasty w Bukówcu ) grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W tym roku podczas XVI Finału graliśmy i zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu oraz wsparcie oddziałów laryngologicznych i otolaryngologicznych, zajmujących się leczeniem najmłodszych.

ImageJuż po raz trzeci w Zespole Szkół im. ks. T. Kurpisza w Bukówcu Górnym  ( i po raz piętnasty w Bukówcu ) grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W tym roku podczas XVI Finału graliśmy i zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu oraz wsparcie oddziałów laryngologicznych i otolaryngologicznych, zajmujących się leczeniem najmłodszych.

Sztab naszej orkiestry mieścił się w sąsiedniej szkole w Jezierzycach Kościelnych. W dniu 13 stycznia 2008 roku, w dniu XVI Finału WOŚP od rana przeprowadzaliśmy zbiórki pieniędzy. Nasze wolontariuszki kwestowały przed każdą msza świętą . W sumie zebrały kwotę 528,37 zł.

Od godziny 15.00 na sali WDK zaczęli zbierać się mieszkańcy Bukówca Górnego, aby uczestniczyć w otwartej imprezie, podczas której również zbierane były fundusze dla ratowania życia dzieci. Pierwsza część imprezy upłynęła w bardzo wesołej atmosferze za sprawą „Kabaretu Wuefistów”, który pod kierunkiem pana Darka Wandolskiego przygotował wiele skeczy. Pomiędzy kabaretowymi występami zaprezentował się SKS „Sokolik”, który rozruszał nie tylko młodszych , ale także i starszych. Debiutował duet taneczny dziewczyn z gimnazjum, który za swój występ został nagrodzony gromkimi brawami. Publiczność mogła wziąć udział w konkursie „Mikrofon dla wszystkich”, śpiewając swoją ulubioną piosenkę. Szczególnie chętnie prezentowali swoje muzyczne talenty nasi najmłodsi koledzy , którzy jeszcze nie uczęszczają do szkoły.

Przez cały czas czynna była kawiarenka z domowymi ciastami, słodyczami i kawą . W kawiarence uzbieraliśmy kwotę 181, 48 zł. Kolejną atrakcją była loteria fantowa, w której co drugi los wygrywał. W tym roku sprzedaliśmy wszystkie losy, uzyskując tym samym kwotę 440 złotych. Przy wejściu na salę i podczas przerwy wolontariuszki nadal zbierały pieniądze, a każdy datek nagradzały serduszkiem WOŚP.  Podczas zbiórek na sali zebraliśmy kwotę 531, 32 zł.

Po przerwie odbyła się ostatnia część naszego programu czyli jasełka szkolne przygotowane przez panią Annę Grochowczak. Tak jak i inne występy zostały bardzo miło przyjęte brawami.

Łącznie udało nam się zebrać 1681,17 złotych. Mamy nadzieję, że ta kwota wspomoże tegoroczny cel fundacji Jurka Owsiaka. Dziękujemy za to wszystkim ofiarodawcom z całego serca.

Dziękujemy również wszystkim nauczycielom, którzy pomogli nam przeprowadzić tę akcję, pani dyrektor, która prowadziła naszą imprezę, rodzicom za ufundowanie nagród do naszej  loterii oraz upieczenie pysznych ciast. Dziękujemy także wszystkim uczniom oraz absolwentom naszej szkoły za udział w występach.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 493 gości oraz 0 użytkowników.