Aktualności

Wycieczka klasy III do Wolsztyna

Wycieczka klasy III do Wolsztyna z wychowawczynią Panią Magdaleną Miś oraz opiekunkami P. Pauliną Kurpisz i P. Urszulą Malcherek wybrała się na wycieczkę do Wolsztyna.

Punktualnie o godzinie 8.17 wyruszyliśmy pociągiem z Włoszakowic do Wolsztyna. Po 50 minutach jazdy parowozem dotarliśmy do celu. Pierwszym punktem wycieczki był spacer wzdłuż Jeziora Wolsztyńskiego, gdzie mogliśmy podziwiać obszary chronione pod względem przyrodniczym. Następnie odwiedziliśmy kręgielnię Falapark, której celem było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu oraz integracja środowiska uczniowskiego. Uczniowie mieli do dyspozycji cztery tory bowlingowe wyposażone w najnowocześniejsze mechanizmy rozstawiania kręgli. Większość uczniów po raz pierwszy miała możliwość poznania gry w kręgle.

Pierwsze rzuty kulą były dość nieprecyzyjne, ale z każdym kolejnym rzutem było coraz to lepiej i uczniowie zdobywali coraz więcej punktów. Współzawodnictwo na torze okazało się świetną zabawą, która dostarczyła uczniom wielu sportowych emocji i przyjemnych wrażeń.  Uczniowie szybko przekonali się, że kręgle to nie tylko dyscyplina sportowa, ale przede wszystkim świetna zabawa. Godzina gry upłynęła bardzo szybko i z żalem musieliśmy opuścić kręgielnię. Po opuszczeniu kręgielni dodatkową atrakcją dla uczestników wycieczki była pozostawiona na placu zabaw słodka niespodzianka od „zajączka”. Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć czasu na wspólny posiłek. Tak więc udaliśmy się do pobliskiej pizzerii gdzie oczywiście zjedliśmy pyszną pizzę. Następnie posileni i pełni sił wybraliśmy się na spacer na wolsztyński rynek. Ostatnim przystaniem wycieczki była wizyta w cukierni i przepyszne lody. Uśmiechnięci i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną na dworzec PKP, gdzie o godzinie 13:40 czekał na nas pociąg do Włoszakowic. Po 34 minutach jazdy szynobusem dotarliśmy do Włoszakowic, gdzie na peronie powitali nas z uśmiechem rodzice.

Wycieczka do Wolsztyna z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 829 gości oraz 0 użytkowników.