Aktualności

Wizyta...

Jego zawód zna z nas każdy- strażak silny jest, odważny.

Co dzień życie swe naraża, kiedy innym coś zagraża…”

Wiele uczniów marzy by w przyszłości zostać strażakiem. Aby więc przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka w dniu 1 kwietnia 2022 r. klasa I i III naszej szkoły wraz z wychowawczyniami Panią Wiolettą Zając i Panią Magdaleną Miś wybrały się z wizytą do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukówcu Górnym. Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy strażaków oraz zapoznanie z wyposażeniem jednostki i wozu strażackiego.

W trakcie spotkania strażacy Pan Eryk Poniży i Pan Dominik Poniży zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą oraz zaprezentowali  sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji  o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka.

Udostępnili uczniom do przymiarki hełmy i odzież ochronną jaką używają w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Uczniowie mogli choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy. Największe zainteresowanie wzbudził jednak wóz strażacki, który czekał na nas przed jednostką OSP. Dzieci mogły go z bliska oglądać, wejść do środka oraz zapoznać się z jego wyposażeniem.

W podziękowaniu za miłe i życzliwe spotkanie uczniowie wręczyli strażakom własnoręcznie wykonane laurki. Życzymy wszystkim strażakom , by ich służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

Ta miła i pełna wrażeń wizyta w OSP Bukówiec Górny z pewnością na długo zostanie w pamięci uczniów.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 584 gości oraz 0 użytkowników.