Aktualności

MEMORIAŁ MATEMATYCZNY IM. EDYTY ORDON-GROBECKIEJ

14 marca 2022 r. w naszej Szkole odbył się po raz pierwszy „Memoriał Matematyczny” poświęcony pamięci wspaniałej i wieloletniej nauczycielki matematyki naszej Szkoły Pani Edyty Ordon-Grobeckiej. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III.

Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki oraz wdrażanie do samodzielnego działania. Zadania matematyczne o różnym stopniu trudności zostały przygotowane przez wychowawczynie klas I – III Panie: Magdalenę Drobnik, Wiolettę Zając i Magdalenę Miś z uwzględnieniem norm programowych obowiązujących w danej klasie. Na rozwiązanie zadań matematycznych uczniowie mieli 45 minut.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom „Memoriału matematycznego” odbyło
się dnia 17 marca przez dyrektora Szkoły Pana Daniela Piaseckiego, który zwycięzcom I-III miejsca wręczył nagrody w postaci pucharów i książek. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w postaci słodkiej niespodzianki.

W klasie I najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce - Franciszek Grygiel

II miejsce – Anna Maćkowiak

III miejsce – Wojciech Mikołajewicz

W klasie II najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce – Krzysztof Świętkowiak

II miejsce – Marcel Szady

III miejsce – Vanessa Biedrzyńska

W klasie III najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce – Jakub Apolinarski

II miejsce – Malcherek Weronika

III miejsce – Nikodem Kaźmierczak

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom „Memoriału matematycznego” i życzymy wielu sukcesów w dalszej edukacji.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 552 gości oraz 0 użytkowników.