Aktualności

Rajd mikołajkowy

W sobotę 11 grudnia 2021 roku tuż po godzinie 10.00,  grupa uczniów z klas I – V wraz z opiekunkami: p. Magdaleną Drobnik, p. Iwoną Grygiel, Magdaleną Miś oraz p. Wiolettą Zając wzięła udział w XXVII Złazie Mikołajkowym. Trasa rajdu wiodła z Włoszakowic poprzez piękny, ośnieżony las do Leśniczówki Koczury. Droga minęła w radosnej, świąteczno – zimowej atmosferze dzięki mroźnej aurze oraz mikołajkowym strojom, w które przebrani byli uczestnicy.

Na mecie rajdu czekał na uczestników Święty Mikołaj częstujący pysznymi cukierkami, smażone kiełbaski oraz herbata z cytryną. Oprócz tego można było się rozgrzać siedząc przy ognisku.

Rozstrzygnięty został również konkurs na najlepszy strój mikołajkowy. Z naszej szkoły nagrodę w postaci stroika świątecznego otrzymali: Klaudia Czapczyńska z klasy II oraz Adam Kazubski z klasy IV. Pozostali ,, przebierańcy” otrzymali kalendarze adwentowe.

Nie zabrakło losowania nagród, gdyż każdy uczestnik oprócz znaczka rajdowego otrzymał również los. Dla niektórych szczęście się uśmiechnęło

i wracali do domów z nagrodą.

Mimo niskiej temperatury, na Koczurach panowała gorąca, pełna świątecznej magii atmosfera, która trwała do godziny 13.00.

Wielkie brawa i podziękowania należą się organizatorom rajdu, zwłaszcza państwu Irenie i Kazimierzowi Jankowiakom, ale również wszystkim uczestnikom rajdu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny rajd, który odbędzie się w lutym.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 794 gości oraz 0 użytkowników.