Aktualności

Czary-mary, czary-mary niech się spełnią andrzejkowe czary

Andrzejki to nie tylko wspaniała okazja do dobrej zabawy, ale przede wszystkim źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji.

Uczniowie klas I-III naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami Paniami Magdaleną Drobnik, Wiolettą Zając i Magdaleną Miś kultywowały tradycje związane z Andrzejkami. Ten dzień był pełen magii, wróżb, czarów, tańców i zabawy. Wszystkie dzieci były bardzo ciekawe tego, co je spotka w przyszłości. Uczniowie wróżyli z wosku, układali buty, tańczyli z balonami, przekuwali serce wróżąc sobie dorosłe życie, odczytywali z kart  jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb.

 Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

Wszyscy uczniowie z uśmiechem na twarzy oraz pełnią wiary, że spełni im się to wszystko, co wywróżyli sobie tego cudownego i pełnego magii dnia udali się do swoich domów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 774 gości oraz 0 użytkowników.