Aktualności

Egzamin na uzyskanie certyfikatu ,, Dobrze czytam”

Tradycją naszej szkoły jest przystępowanie uczniów klas II i III do egzaminu na możliwość uzyskania certyfikatu ,,Dobrze czytam”. 29 listopada 2021 roku kolejni uczniowie zmierzyli się z tym wyzwaniem.

Komisja w składzie: dyrektor szkoły pan Daniel Piasecki, polonistka pani Anna Grochowczak, a także wychowawczynie klas II i III pani Magdalena Drobnik i pani Magdalena Miś, wysłuchała najpierw tekstów przygotowanych wcześniej przez dzieci. Do tekstów tych zadawane zostały pytania, na które uczniowie bez problemu odpowiadali. 

Kolejnym zadaniem egzaminowanych było przeczytanie nowego tekstu przygotowanego przez polonistkę. Kierując się wskazówkami nauczycieli , a także rodziców, drugoklasiści i trzecioklasiści pamiętali o tym, iż należy czytać płynnie, z właściwą intonacją, zwracając uwagę na znaki przestankowe oraz modulację głosu. Oczywiście należało wykazać się i tym razem zrozumieniem tekstu, odpowiadając na pytania zadawane przez komisję.

Wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze i zdali ten być może pierwszy w ich życiu egzamin.

Certyfikat ,, Dobrze czytam” na uroczystym zakończeniu roku szkolnego otrzymają: z klasy II Vanessa Biedrzyńska, Igor Miś, Marcel Szady oraz Krzysztof  Świętkowiak. Natomiast z klasy III Laura Bajonczak, Karol Jasiński,  Nikodem Kaźmierczak, Jan Samol oraz Stanisław Smuk.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 598 gości oraz 0 użytkowników.