Aktualności

11 listopada

W tym roku szkolnym, ze względu na  panującą pandemię i obecność kilku klas na kwarantannie, nie udało się zorganizować uroczystego apelu z okazji  11 listopada – Święta Niepodległości. Mimo tego, uczniowie klasy VIII b wspólnie z wychowawczynią, przygotowali  przedstawienie o tematyce niepodległościowej pt. „Ławeczka”.

   Główną bohaterką jest uczennica, która za niewłaściwe zachowanie na lekcji historii ma napisać referat o odzyskaniu przez Polskę wolności.  Znudzona i niezadowolona udaje się na przechadzkę do parku. Tam spotyka się z niezwykłymi przechodniami. Najpierw dosiada się do niej pani Szlachcic, która opowiada jej o przyczynach upadku Polski. 

Następnie przychodzi dwóch powstańców listopadowych, którzy tłumaczą dziewczynie dlaczego Polacy walczyli u boku Napoleona i jak narodził się nasz hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.  Kolejni niezwykli przechodnie to żołnierze z roku 1918.  Relacjonują oni przebieg I wojny światowej i  sam dzień 11 listopada 1918r.

  Dziewczynie udaje się napisać referat, a co najważniejsze spotkanie z niezwykłymi postaciami powoduje ,że autentycznie zainteresowała się historią.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 780 gości oraz 0 użytkowników.