Aktualności

Rajd listopadowy

W sobotę, 6 listopada 2021r. 52 – osobowa grupa uczniów wraz z 4 opiekunkami: p. Magdaleną Drobnik, p. Iwoną Grygiel, p. Magdaleną Miś i p. Wiolettą Zając, wybrały się do Krzycka Wielkiego. Był to XXVI rajd pieszy organizowany przez MKKT – PTTK „ŁAZIKI” z okazji 123 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O godzinie 10.00 z uczniami z Włoszakowic wyruszyliśmy spod ich szkoły. Podczas marszu pogoda nam sprzyjała. Na trasie było chłodno, ale słonecznie. Szybko mijały nam kolejne kilometry. Na miejscu otrzymaliśmy okolicznościowe znaczki. Czekały już na nas ciepłe napoje oraz kiełbaski. Sporo było też stanowisk z konkurencjami sprawnościowymi i wiedzowymi.

Spośród uczniów biorących udział w konkursie krajoznawczym nagrodzeni zostali: V miejsce zdobył Krzysztof Świętkowiak (kl.II), a VI miejsce Nikodem Kaźmierczak (kl.III). W konkursach sprawnościowych: I miejsce w rzucie piłkami zajęła - Laura Bajonczak (kl.III) oraz II miejsce Aleksander Szulc (kl.IV), II miejsce w przenoszeniu grochu słomką zajęła Martyna Marszałek (kl.I), III miejsce w rzucie monetami zdobyła Vanessa Biedrzyńska (kl.II) Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody indywidualne. Naszą szkołę spotkało również miłe wyróżnienie, w związku z tym, że zostaliśmy uznani za „Najliczniejszą Drużynę na XXVI Rajdzie Jesiennym Szlakiem Niepodległości”, to otrzymaliśmy puchar z rąk pana Kazimierza Jankowiaka. Po podsumowaniu konkursów, około godziny 14.00, udaliśmy się do domów. Kolejny rajd „mikołajkowy” odbędzie się w grudniu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 909 gości oraz 0 użytkowników.