Aktualności

Pasowanie na czytelnika

9 listopada 2021 roku uczniowie klasy I brali udział w niecodziennej uroczystości. Tego dnia na zaproszenie bibliotekarki pani Jadwigi  Paprockiej – Lempe, odświętnie ubrani pierwszoklasiści udali się do szkolnej biblioteki. Na początek czekały na nich zagadki o postaciach książkowych, pisarzach i pojęciach związanych z książkami.  Wszyscy potrafili odpowiadać na pytania, natomiast największą wiedzą czytelniczą wykazała się Ania. Następnie bibliotekarka z okazji Pasowania na czytelnika złożyła pierwszoklasistom najlepsze życzenia, zachęcając dzieci do częstego odwiedzania  biblioteki i  regularnego czytania. Wszyscy uczniowie otrzymali prezent w postaci książki pt. „Pierwsze abecadło”. Książki te pierwszoklasiści otrzymali w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów. Potem uczniowie mogli wypożyczyć swoje pierwsze książki. Podziękowaliśmy bibliotekarce za miłe przyjęcie nas do grona czytelników biblioteki szkolnej w Bukówcu Górnym i udaliśmy się na dalsze lekcje.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 633 gości oraz 0 użytkowników.