Aktualności

CZŁOWIEK UCZY SIĘ CAŁE ŻYCIE

    14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji  Narodowej – święto wszystkich pracowników szkoły i uczniów.  Był to wyjątkowy dzień, ponieważ w szkole pojawili się goście - byli pracownicy szkoły, a zamiast lekcji odbyły się spotkania klasowe, konkursy i uroczysty apel. 

  Podczas spotkań klasowych uczniowie wykonywali portrety swoich nauczycieli. Od wtorku trwał w naszej szkole konkurs „Kto to jest”. Pani Iwona Grygiel przygotowała wystawę zdjęć przedstawiających nauczycieli  jako dzieci . Konkurs polegał na odgadnięciu kto jest na zdjęciu. Wyniki konkursy ogłoszono podczas apelu, a uczniowie, którzy wskazali najwięcej poprawnych odpowiedzi otrzymali czekolady.

  O godzinie 11.00 rozpoczął się uroczysty apel. W pierwszej części wystąpili uczniowie klasy IV, którzy przedstawili  humorystyczną scenkę, wiersz i piosenkę. Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła  wszystkim pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom życzenia, a uczniowie klasy VIII wręczyli im piękne róże zakupione przez Radę Rodziców.

  Kolejną atrakcją w tym dniu był koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Jako pierwsza wystąpiła Gabriela Furman  - gitara,  a po niej Marek Sieracki – fortepian, Olivia Tajchert , Magdalena Mikołajewicz, Maja Ratajszczak – wokal,  Kacper Poloszyk – fortepian, Julia Konieczna  (mażoretka)– pokaz solo baton, Maksymilian Apolinarski i Dagmara Obiora (uczennica szkoły we Włoszakowicach) – taniec.

  W ostatniej części apelu doszło do konfrontacji  wiedzy muzycznej nauczycieli i uczniów.  Na scenie spotkały się dwie drużyny ( nauczyciele i uczniowie) , które odgadywały tytuły  słyszanych  piosenek. Siły były bardzo wyrównane, jednak jury uznało zwycięstwo drużyny uczniów, którzy otrzymali czekolady.

  Po części artystycznej  głos zabrał pan dyrektor Daniel Piasecki , który złożył wszystkim zgromadzonym życzenia oraz podziękował uczniom, pani Annie Grochowczak i panom Łukaszowi Koniecznemu i Łukaszowi Stachowiakowi za przygotowanie apelu.

„Prawdziwie wielki jest ten człowiek,

który chce się czegoś nauczyć”

Jan Paweł II

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

 

  

 

 

 

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 1084 gości oraz 0 użytkowników.