Aktualności

Ogromny sukces naszych lekkoatletek

Znakomity występ zaliczyły reprezentantki naszej szkoły na Mistrzostwach Wielkopolski w Sztafetach Lekkoatletycznych. Dziewczęta w składzie: Martyna Grzesiecka, Nikola Sobierajska, Jagoda Grześkowiak i Oliwia Spławska startowały w sztafecie szwedzkiej (100m-200m-300m-400m). Pierwszym krokiem do udziału w finale były eliminacje rejonowe, czyli rywalizacja z najlepszymi zespołami z powiatów: leszczyńskiego, gostyńskiego, rawickiego i wolsztyńskiego. Nasze dziewczęta w tej stawce uplasowały się na II miejscu, gwarantując sobie udział w finale wojewódzkim i bijąc wieloletni rekord szkoły o 7 sekund.

Do finału który odbył się na stadionie lekkoatletycznym w Poznaniu, oprócz nich awansowało 13 innych zespołów, z 7 rejonów obejmujących obszar całej wielkopolski. Wynik jaki uzyskały w kwalifikacjach pozwolił im na rywalizację w serii z najlepszymi drużynami. W tej wyrównywanej stawce zajęły V miejsce, poprawiając ustanowiony zaledwie kilka dni temu rekord szkoły o kolejne 3 sekundy (obecnie wynosi on 2:40,28s). Sukces tym większy, że byliśmy najmniejszą szkołą, startującą w finale wojewódzkim.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 1621 gości oraz 0 użytkowników.