Aktualności

Skąd się bierze chleb? Wycieczka do piekarni.

Pieczywo jest jednym z podstawowych pokarmów znanych na całym świecie. Chleb to nie tylko pokarm ale i ważny symbol”.

Dnia 11 października uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami Panią Wiolettą Zając, Panią Magdaleną Drobnik, Panią Magdaleną Miś oraz Panem Tomaszem Dybą wybrali się na pieszą wycieczkę do piekarni WIATRAK do Włoszakowic. Celem naszej wycieczki było poznanie pracy piekarza i różnych etapów produkcji ciasta, kształtowanie szacunku do pracy innych ludzi, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, kształtowanie kultury zachowania oraz integracja grupy.

Tuż po przekroczeniu progu piekarni przywitał nas cudowny zapach świeżego pieczywa. Czekały na nas również miłe Panie oraz Pan Andrzej Stanek, który stał się naszym przewodnikiem po piekarni. Na początku Pan Andrzej dokładnie opowiedział nam, do czego służą wszystkie urządzenia w piekarni. Obserwowaliśmy, jak w ogromnej elektrycznej dzieży miesza się składniki na chleb.  Również w sposób bardzo szczegółowy zapoznał nas z kolejnymi etapami wypieku chleba. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które Pan Andrzej w sposób wyczerpujący udzielał uczniom odpowiedzi. Następnie dzieci zobaczyły, jak Panie przygotowują bezy oraz jak wyciągają z gorącego i ogromnego pieca gotowe już upieczone ciasteczka.  Z zaciekawieniem obserwowały również jak kroi się świeżo upieczony chleb i jak się go pakuje. W piekarni wszystko było ciekawe.

Dzięki uprzejmości pracowników piekarni wszyscy mieliśmy okazję skosztować świeżutkich chrupiących bułeczek, które były przepyszne.

Niestety, wszystko, co dobre kiedyś się kończy i nadszedł czas, powrotu do szkoły. Uczniowie pięknie i z całego serca wierszykiem, laurką i bukietem kwiatów podziękowali naszemu przewodnikowi oraz całej załodze piekarni, za wspaniały czas spędzony w piekarniki. Dzięki tej wizycie dzieci zgłębiły tajniki wypieku pieczywa. 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

 

 

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 1667 gości oraz 0 użytkowników.