Aktualności

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2020

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2020

W piątek 25 września, wczesnym rankiem wyjechaliśmy na pierwsze, po długiej przerwie zawody lekkoatletyczne. Były to tradycyjnie rozgrywane z początkiem roku szkolnego mistrzostwa powiatu w sztafetach. W tym roku do rywalizacji przystąpiły trzy nasze drużyny.

Dziewczęta oraz chłopcy z roczników 2008 i młodszych, którzy rywalizowali w formule 6x800m oraz dziewczęta starsze (2007 i 2006), którym przyszło zmierzyć się z dystansem 6x1000m. Ze względu na obecną sytuację i długi okres bez treningów, dyspozycja naszych zawodników nie należała do najwyższych, ale wola walki i hart ducha jak najbardziej. Na pierwszy ogień poszły najmłodsze sztafety. Po zaciętej walce dziewczęta w składzie: Martyna Grzesiecka, Weronika Lasik, Wiktoria Maciejewska, Alicja Lorych, Wiktoria Krawczyk oraz Nikola Sobierajska zdobyły brązowy medal.

Reprezentacja chłopców, podobnie jak przed rokiem, należała do najmłodszych w całych zawodach, bo stanowili ją w znakomitej większości uczniowie klasy II i III. Ostatecznie chłopcy zajęli IV miejsce, zdobywając kolejne doświadczenia, które na pewno zaprocentują w przyszłości. Skład tej drużyny stanowili: Eryk Malepszak, Nikodem Kaźmierczak, Marcel Maćkowiak, Dawid Golczak, Adam Kazubski oraz Hubert Sterna.

Ostatnie do walki o medale przystąpiły dziewczęta z klasy 7b i 8. Od początku narzuciły mocne tempo zmieniając się na prowadzeniu z ekipą z Pawłowic. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a dziewczęta kończyły swoje zmiany naprawdę wyczerpane. Ostatecznie przybiegły tuż za reprezentacją SP Pawłowice zdobywając srebrne medale, mimo że w naszej drużynie zabrakło podstawowej zawodniczki, Oliwii Spławskiej, które leczy kontuzję kolana. W skład srebrnej sztafety weszły: Wiktoria Sieracka, Barbara Kicińska, Nadia Szady, Anna Wojciechowska, Malwina Poniży i Jagoda Grześkowiak.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 887 gości oraz 0 użytkowników.