Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Tegoroczny 1 września znacznie różnił się od tych, które odbywały się dotychczas. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną inauguracja Rozpoczęcia Roku Szkolnego miała zupełnie inny przebieg w stosunku do lat ubiegłych. O godzinie 8.00 na sali WDK w Bukówcu Górnym zebrali się wyłącznie uczniowie klasy I, ich rodzice oraz nauczyciele z panem Dyrektorem Danielem Piaseckim na czele.

Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego oraz powitaniu  przez Dyrektora szkoły, minutą ciszy uczczono Polaków poległych w czasie II wojny światowej. Następnie odbył się długo wyczekiwany przez dzieci moment.

 Najpierw pierwszoklasiści ślubowali, że będą starać się zdobywać nowe wiadomości, pomagać innym, szanować ojczyznę oraz dbać o przyrodę. Później miał miejsce kolejny bardzo ważny akcent tej uroczystości, a mianowicie  pasowanie na ucznia klasy 1 szkoły podstawowej. Pan Dyrektor  pasował każdego ucznia długim ołówkiem wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym, bądź dobrym uczniem i miłym kolegą.” Każdy uczeń otrzymał także z rąk pana Dyrektora oraz wychowawczyni Magdaleny Drobnik - Dyplom Pasowania, legitymację szkolną oraz książeczkę SKO. Na tym nie skończyły się niespodzianki. Pierwszoklasiści otrzymali również upominki i życzenia od Samorządu Uczniowskiego, które przekazała opiekunka p. Iwona Grygiel, a także  Rady Rodziców.

Słowami pana Dyrektora ,,Rok szkolny 2020/2021 uważam za otwarty” zakończyła się część oficjalna.

Tak wyglądało rozpoczęcie klasy I. Pozostałe klasy powitały rok szkolny wraz z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych.

Mimo tego, iż nie było radosnego gwaru wszystkich uczniów zgromadzonych na sali, tak, jak dotychczas, dzień 1 września 2020 roku na długo zapisze się  w pamięci wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks. Teodora Kurpisza

w Bukówcu Górnym

ul. Powstańców Wlkp. 114
64 -140 Włoszakowice
woj. wielkopolskie

T: +48 65 5 372 207
F: +48 65 5 372 207
E: bukzs@wp.pl

Najczęściej oglądane

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.