Aktualności

Pasowanie na czytelnika 2019

Pasowanie na czytelnika 2019

My, uczniowie pierwszej klasy

uroczyście przyrzekamy,

że będziemy kochać książki

krzywdy zrobić im nie damy…

- takie słowa wybrzmiały w szkolnej bibliotece 3 grudnia 2019 r., kiedy w obecności gości: dyrektora szkoły, pana Daniela Piaseckiego; wychowawczyni, pani Grażyny Rolli oraz bibliotekarki filii Gminnej Biblioteki Publicznej, pani Grażyny Hasse, uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej biblioteki.

Najpierw jednak pierwszoklasiści zostali poddani egzaminowi. Musieli odgadnąć zagadki, które dotyczyły książek oraz znanych im baśni, a następnie odpowiedzieć na pytania związane z zachowaniem w bibliotece i korzystaniem z wypożyczonych książek. Egzamin został przez wszystkich pomyślnie zdany, zatem po chwili, po wysłuchaniu próśb książki, każdy uczeń został oficjalnie pasowany na nowego czytelnika szkolnej biblioteki, a następnie złożył przysięgę miłości i szacunku do książki. Na zakończenie mali czytelnicy otrzymali drobne, pamiątkowe upominki od Rady Rodziców i szkolnej bibliotekarki, pani Agnieszki Mierzyńskiej, a także od pani Grażyny Hasse. Pierwszaki z kolei złożyły serdeczne podziękowania na ręce gości i pani Agnieszki Mierzyńskiej. Po części oficjalnej dzieci mogły wypożyczyć książki.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie, a także każde spotkanie małych czytelników ze szkolną biblioteką pozwoliło zrozumieć, że jest to w szkole miejsce szczególne. Mieszkają tu książki, które – jeśli uczniowie tylko zechcą – staną się ich najlepszymi przyjaciółmi, przyjaciółmi na dobre i na złe. Oby nowi użytkownicy biblioteki często do niej zaglądali i czerpali z jej zasobów pełnymi garściami.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 1016 gości oraz 0 użytkowników.