Aktualności

Święto szkolnej biblioteki

Święto szkolnej biblioteki

Od 4 do 8 listopada biblioteka Szkoły Podstawowej im. ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym obchodziła swoje święto – tydzień ten został ogłoszony Tygodniem Biblioteki Szkolnej.

 Z tej okazji każdy, kto odwiedził salę nr 30 w głównym budynku szkoły i wypożyczył książkę, otrzymywał słodką niespodziankę.  Uruchomione zostało też „Książkowe Pudełko Marzeń”, do którego czytelnicy mogli wrzucać swoje czytelnicze życzenia – kartki z tytułami książek, o jakie należy doposażyć szkolną bibliotekę.  Oprócz stałych bywalców, pojawili się uczniowie, którzy po raz pierwszy postanowili skorzystać z szerokiej oferty zasobów bibliotecznych naszej szkoły.  W efekcie wypożyczono 190 książek, w tym 55 pozycji przez klasę 5 – przewodzącą od września tego roku w rankingu na najbardziej „oczytaną” klasę.  Należy dodać, iż w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, szkolna biblioteka wzbogaciła się o ok. 800 książek.

W ramach tego szczególnego tygodnia, 5 listopada nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, rozszerzając świętowanie o przypomnienie postaci  znanych ze szkolnych lektur. W tym dniu korytarze szkoły i sale lekcyjne zapełniły się wszelkiej maści królewnami, królami,  rycerzami, Czerwonymi Kapturkami, postaciami z komiksów i Stasiami Tarkowskimi. Na lekcję przybyło też kilka Pippi, hobbit Bilbo Baggins oraz bohaterowie „Zaczarowanej zagrody”.  Szkolną bibliotekę odwiedzili  uczniowie klasy I i II, by poznać  zasady jej funkcjonowania . Mali goście mogli też przedstawić swoich ulubionych bajkowych bohaterów.

Ten dzień stał się doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród młodych czytelników. Trzeba pamiętać, iż wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i wzbogacają słownictwo.

Stan czytelnictwa na 12.11.2019 r. – średnia wypożyczeń książek na poszczególną klasę

klasa I –  3,3

klasa II – 3,5

klasa III – 5,3

klasa V –  9,9

klasa VIa – 3,9

klaa VIb – 2,8

klasa VII – 5,5

klasa VIII – 1,4

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 969 gości oraz 0 użytkowników.