Aktualności

Wyjazd do EDULAB do Poznania

Wyjazd do EDULAB do Poznania

Uczniowie klasy III i V dwa lata temu uczestniczyli w Projekcie „KoderJunior – Szkoła mistrzów programowania”. Był on realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020 w działaniu „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”. Działanie to zostało zaplanowane przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Jego celem było przygotowanie szkół do wdrożenia nauki programowania do podstawy programowej. Szkoła w ramach projektu została wyposażona wówczas w tablety i gry edukacyjne, a dla wszystkich uczniów, którzy do projektu byli zarejestrowani i w nim uczestniczyli przewidziana została nagroda w postaci wycieczki do Poznania do Laboratorium Szkoły Przyszłości EDULAB.

21.10.2019 r. odbyła się wyczekiwana realizacja nagrody, czyli wyjazd na warsztaty do Poznania. Opiekunami podczas wyjazdu byli nauczyciele, którzy wcześniej prowadzili z uczniami zajęcia z programowania. Byli to p. dyrektor Daniel Piasecki, p. Magdalena Drobnik i p. Wioletta Zając. Na miejscu zostaliśmy podzielenie na trzy grupy. Każda grupa wraz z opiekunem udała się do innej sali. Tam dzieci mogły eksperymentować z najnowszymi technologiami. Pierwszym zadaniem było zbudowanie bolida, a następnie przetestowanie swojej pracy na torze. Dzieci musiały późnej naszkicować swój pojazd. Wszystkie zadania odbywały się w określonym czasie. Dzieci trzykrotnie wykonywały te same czynności, ale za każdym razem ulepszały swój projekt i zadania wykonywały w coraz krótszym czasie. Drugie zadanie polegało na stworzeniu animacji w programie komputerowym i za jego pomocą wprawieniu w ruch pojazdu.

Dzieci korzystając z najnowszych technologii były tak zajęte zabawą, że nikt nie zauważył, jak szybko minęły dwie godziny zajęć w laboratorium. Wszyscy bawili się znakomicie. Uczniowie udowodnili, że potrafią być kreatywni i umieją pracować w zespole.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 1031 gości oraz 0 użytkowników.