Aktualności

Święto Patrona Szkoły 2019

„Myśl dobrze o wszystkich, czyń dobrze wszystkim”  to dewiza życiowa patrona naszej  szkoły -  księdza Teodora Kurpisza.

Dnia 22 października obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień Patrona. W ten piękny jesienny poranek zebraliśmy się w koście parafialnym na  Mszy Świętej, która odprawił i piękną homilię wygłosił ks. Marek Kantecki.

Następnie wszyscy uczniowie i nauczyciele uczestniczyli  w uroczystym apelu, podczas którego uczniowie klasy VII przedstawili najważniejsze fakty z życia ks. Teodora Kurpisza oraz teksty literackie skłaniające do refleksji nad własnym życiem. Uroczystości dodał blasku występ Oliwii Tajchert oraz Aldony Kot, które wykonały utwór pt. „Miłość, to wierność wyborowi”.

Kolejną atrakcją tego  wyjątkowego dnia – prawdziwą „wisienką na torcie” – był koncert Łódzkiego Duetu Akordeonowego. Panowie Kazimierz Beresiński oraz Zbigniew Sobieraj zachwycili nas swoją brawurową i perfekcyjną grą na akordeonach. Wśród  prezentowanych utworów znalazły się największe hity muzyki klasycznej, a prowadzący w bardzo ciekawy sposób przekazał nam różne ciekawostki muzyczne. Koncert zakończył się brawami na stojąco, a pan dyrektor Daniel Piasecki podziękował  za przygotowanie uroczystości.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 208 gości oraz 0 użytkowników.