Aktualności

Wyjazd na Koczury na podsumowanie akcji Sprzątania Świata 2019

Wyjazd na Koczury na podsumowanie akcji Sprzątania Świata 2019

17 października 2019r. piętnastoosobowa grupa uczniów z klasy II, V i VIII wyjechała na podsumowanie akcji Sprzątania Świata na Koczury.  Spotkaliśmy się tam z uczniami ze szkół z terenu naszej gminy oraz z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy.

Na początku zostaliśmy powitani przez organizatorów, czyli pana Krzysztofa Kaczmarka i pana Marka Wąsowicza. Następnie wybraliśmy się grupami do lasu w celu uzbierania jak największej ilości grzybów. Pogoda była wyśmienita. Z przyjemnością spacerowaliśmy po lesie. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w lesie jesienią i utrwaliliśmy wiadomości o grzybach jadalnych i trujących. Podobnie jak pozostałe grupy udało nam się zgromadzić sporą ilość grzybów. Później smażyliśmy kiełbasę przy ognisku.

Na zakończenie podczas podsumowania okazało się, że wszyscy zostali zwycięzcami. Wszystkie grupy zostały nagrodzone upominkami od organizatorów. Była to ciekawa lekcja przyrody w terenie.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 916 gości oraz 0 użytkowników.