Aktualności

Sportowe zmagania...

Sportowe zmagania...

Dzień 17 października dla naszej szkoły minął pod znakiem sportu. Spora grupa starszych uczniów wzięła udział w szkolnym turnieju piłki ręcznej w hali sportowej we Włoszakowicach, z kolei młodsza reprezentacja dziewcząt po awansie w powiecie pojechała do Poznania na Mistrzostwa Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

 W turnieju piłki ręcznej wzięli udział zarówno chłopcy jak i dziewczęta z klas VII i VIII. O mistrzostwo gminy rywalizowały szkoły z Włoszakowic, Bukówca Górnego, Krzycka Wielkiego i Jezierzyc. Rywalizacja między poszczególnymi zespołami była bardzo zacięta, a oba nasze zespoły bardzo dobrze sie spisały.

Wyniki w kategorii dziewcząt:

  1. Krzycko Wielkie
  2. Włoszakowice
  3. Bukówiec Górny
  4. Jezierzyce Kościelne

Wyniki kategorii chłopców:

  1. Włoszakowice
  2. Bukówiec Górny
  3. Krzycko Wielkie
  4. Jezierzyce Kościelne

 

Z kolei nasze złote medalistki mistrzostw powiatu w sztafetowych biegach przełajowych walczyły o jak najwyższe miejsce w finale wojewódzkim ostatecznie zajmując 25 miejsce. Dziewczyny zostawiły na trasie kawał serca więc należą im się olbrzymie gratulacje. Warto wspomnieć, że nasza absolwentka Zosia Marcinek, która obecnie reprezentuje Liceum sportowe w Puszczykowie wraz ze swoimi koleżankami stanęła w dzisiejszych zawodach na najwyższym stopniu podium. Nasze gratulacje Zosia.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 901 gości oraz 0 użytkowników.