Aktualności

„Gala róż”

„Gala róż”

„Naprawdę wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

     (Jan Paweł II)

Przewracając dziś kolejną kartkę w kalendarzu czytamy: „14 października  Dzień Edukacji  Narodowej”.  Jest to  święto wszystkich pracowników szkoły. W związku z tym w naszej szkole dzień ten nie rozpoczął się tradycyjnie dzwonkiem na lekcje, lecz uroczystym apelem.

W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: pan Wójt Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, przedstawiciele Rady Rodziców oraz byli pracownicy naszej szkoły. Na sali zasiadł pan Daniel Piasecki Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym, obecne grono pedagogiczne oraz uczniowie.

Podczas „Gali róż” (pod taką nazwą przebiegała uroczystość) uczniowie swoimi występami wyrazili wdzięczność dyrekcji , nauczycielom oraz pracownikom obsługi naszej szkoły. W części artystycznej wysłuchaliśmy humorystycznych tekstów prezentowanych przez uczniów klasy VIII oraz zachwycaliśmy  się utworami muzycznymi. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali chłopacy  z klasy VII – Igor Praiss, Gracjan Kowalczyk, Jakub Małecki, Kamil Kaczmarek oraz Aldona Kot – kl. VIII i Oliwia Tajchert – kl. VIa. Apel wzbogaciła również muzyka instrumentalna, której wykonawcami byli: Igor Praiss – fortepian, Jan Samol – fortepian, Kacper Poloszyk – fortepian, Wiktoria Sieracka – skrzypce, Artur Lipowy – perkusja. Uroczystość poprowadziła para konferansjerów – Krystyna Śliwa i Kacper Małecki. Niecodzienną atrakcją był pokaz tańca ze skrzydłami wykonany przez siostry Natalię i Julię Konieczne.

Jak przystało na „Galę róż” każdy  z zaproszonych gości oraz pracowników szkoły otrzymał piękną różę.

Na zakończenie uroczystości pan dyrektor Daniel Piasecki oraz pan wójt Robert Kasperczak złożyli życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a uczniowie odśpiewali tradycyjne „Sto lat”.

Apel został przygotowany pod nadzorem nauczycieli : pani Anny Grochowczak i pana  Łukasza Koniecznego, a o nagłośnienie zadbał pan Dariusz Wandolski.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 1095 gości oraz 0 użytkowników.