Aktualności

Historyczny sukces bukówieckich biegaczek. Medale Mistrzostw Wielkopolski w Biegu Ulicznym

Historyczny sukces bukówieckich biegaczek. Medale Mistrzostw Wielkopolski w Biegu Ulicznym

24 września 2019 roku na długo zapadnie w naszej pamięci. W tym dniu po raz pierwszy w historii naszej szkoły, nasi reprezentanci zdobyli medale Mistrzostw Wielkopolski w konkurencjach lekkoatletycznych. Po raz pierwszy odbyły się też mistrzostwa w biegu ulicznym. Organizatorzy przygotowali ciekawą formułę biegu, która polegała na przebiegnięciu 800 metrowej pętli honorowej a następnie kolejnych pętli w formie wyścigu.

Dziewczęta  rywalizowały na dystansie 800m+800m a chłopcy 800m + 1200m. Rzecz jasna nie mogło nas tam zabraknąć... i nie zabrakło, a wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania. Wyścig ze startu wspólnego dla wszystkich grup wiekowych wprowadził wprawdzie trochę zamieszania, jednak nasi reprezentanci poradzili sobie doskonale na trasie biegu. Najwyższe miejsce indywidualne zajęła Aldona Kot, która zdobyła srebrny medal. Świetnie pobiegły jej młodsze koleżanki: piąta Jagoda Grześkowiak, siódma Oliwia Spławska, czternasta Nikola Sobierajska oraz Malwina Poniży, Wiktoria Maciejewska i najmłodsza w całej stawce Zuzia Kaczmarek. Ich wysokie lokaty pozwoliły na zajecie 3 miejsca w klasyfikacji drużynowej i zdobycie brązowych medali. Chłopcy, z których część zaczęła regularnie uczęszczać na zajęcia z lekkiej atletyki plasowali się w drugiej części stawki. Na uwagę jednak zasługują dość wysokie lokaty Kamila Mikołajczaka, który był 17 oraz Bartosza Obiegały, który na mecie zameldował się 20.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 811 gości oraz 0 użytkowników.