Aktualności

Wkraczamy w Nowy Rok Szkolny 2019/2020

Wkraczamy w Nowy Rok Szkolny 2019/2020

               Uroczyście witamy…

               Pamiętamy…

               Ślubujemy….

Tysiące szkół , tysiące klas

Rozwarło swoje bramy…

Do wspólnej pracy stańmy dziś

UWAGA !  Za – czy – na – my !

Drugiego września 2019 r. uczniowie i nauczyciele uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020.

O godzinie 8.00 cała społeczność szkolna uczestniczyła we mszy św. , którą odprawił ks. proboszcz Marek Kantecki . Następnie wszyscy zgromadzili się przy tablicach upamiętniających  poległych za Ojczyznę Bukówczan i w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej oddano im hołd.

Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce w Sali WDK.

Wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczął  się uroczysty apel  inaugurujący Nowy Rok Szkolny.

Zgromadzonych uczniów , rodziców i nauczycieli powitał  Dyrektor Szkoły Daniel Piasecki. Następnie pan dyrektor omówił plan organizacji roku szkolnego , przydział wychowawców poszczególnych klas i szczególnie zachęcał wszystkich uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej , a tym samym do czytania książek i udziału klas w lekcjach bibliotecznych.

W dalszej części apelu odbyło się Uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów na Uczniów Szkoły .

Na Sztandar Szkoły  Uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie, Przyrzekali być dobrymi i uczciwymi ludźmi , strzec honoru i dobrego imienia swojej szkoły, szanować  nauczycieli , przełożonych i rodziców , uczyć się tego co piękne i mądre oraz kochać i czcić swoją Ojczyznę.

Po ślubowaniu nastąpiła ceremonia pasowania. Pan dyrektor pasował każdego ucznia długim ołówkiem przygotowanym specjalnie na tę okazję, wypowiadając do każdego ucznia słowa „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym , bądź dobrym uczniem i miłym kolegą.”  Na pamiątkę tego wydarzenia , każdy uczeń otrzymał z rąk pana Dyrektora Dyplom Pasowania Na Ucznia kl.1 , legitymację szkolną oraz książeczkę SKO. Pan Dyrektor złożył życzenia Pierwszoklasistom i życzył im powodzenia w nauce i przyjemności  w  szkole.

W Nowym Roku Szkolnym życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom  wielu sukcesów i satysfakcji.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 836 gości oraz 0 użytkowników.