Aktualności

Podsumowanie roku szkolnego 2018/2019

Podsumowanie roku szkolnego 2018/2019

"Sukces to nie to, co masz, ale to, kim jesteś." - Bo Bennet

Rok szkolny 2018/2019 przeszedł już do historii. Mury szkoły opuściły dwa roczniki, dwie klasy: po raz pierwszy klasa ósma szkoły podstawowej i po raz ostatni trzecia klasa gimnazjum.

Dzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego, tj. 18 czerwca, był dniem podsumowań oraz pożegnań. Najlepszą formą rozwijania zainteresowań uczniów jest praca na zajęciach pozalekcyjnych, na które dzieci przychodzą z własnej woli. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Niestety,  wszystko się kiedyś kończy, trzeba się rozstać.

Panie Zofia i Barbara Dragan, nie kryjąc wzruszenia,  pożegnały czworo uczniów klasy ósmej szkoły podstawowej, którzy od lat występowali w Szkolnym Zespole Regionalnym. Pani Zofia podziękowała dzieciom za oddanie,  serce włożone w pracę, za godne reprezentowanie szkoły oraz pozostałym osobom za pomoc i zaangażowanie w działalność zespołu. Uczniowie otrzymali książki oraz dyplomy.

Największe „straty” poniósł Chór Szkolny prowadzony przez panią Annę Grochowczak, ponieważ jego szeregi opuściło aż trzynaście dziewcząt z klasy ósmej szkoły podstawowej oraz trzeciej klasy gimnazjum. Śpiewać każdy może, ale nie tak pięknie jak  odchodzące dziewczęta - to zasługa pani Ani. Pożegnanie było pełne emocji, trudno było powstrzymać łzy. Pani Ania skierowała wiele ciepłych słów pod adresem uczennic i wręczyła pamiątkowe dyplomy.

Następnie pan Dariusz Wandolski podziękował uczniowi klasy ósmej, Arkadiuszowi Lipowemu za pomoc przy obsłudze technicznej uroczystości szkolnych i gminnych.

„Ruch jest życiem  -  życie jest ruchem”. Nauczyciele wychowania fizycznego z wielkim zaangażowaniem przygotowywali naszych uczniów do zawodów sportowych, co zaowocowało wieloma sukcesami. Pan Dariusz Wandolski  przedstawił wyniki klasyfikacji na Najlepszego Sportowca Roku. W tym roku zmagania o ten tytuł wygrała Oliwia Spławska z kl.V b.  Na dalszych miejscach  uplasowały się Zofia Marcinek, Jagoda Grześkowiak, Karolina Cukierska, Nikola Sobierajska oraz Rita Skorupińska. Nagrodę specjalną za  wysokie wyniki sportowe i godne reprezentowanie szkoły na arenach sportowych przyznano Błażejowi  Kotowi. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a pierwsza trójka klasyfikacji dodatkowo puchary.

Ponadto panowie Łukasz Stachowiak i Dariusz Wandolski  pożegnali i podziękowali absolwentom  opuszczającym w tym roku sekcję akrobatyczną i lekkoatletyczną. W tym momencie należy  wspomnieć, że nawet twardzi panowie wuefiści  nie kryli wzruszenia.

Pan dyrektor Daniel piasecki odczytał nazwiska uczniów, którzy otrzymali stypendium za wysokie  wyniki  w nauce oraz sukcesy sportowe.

Niektórzy z naszych uczniów zasłużyli w tym roku na wyróżnienie, ponieważ nie opuścili ani jednego dnia w szkole. To na pewno powód do dumy, ale również  okazja do otrzymania nagrody z rąk pana dyrektora Daniela Piaseckiego. Gratulujemy wytrwałości.

Uczniowie bukówieckiej szkoły odnoszą sukcesy nie tylko w sporcie, ale również w nauce. Spora grupa dzieci z klasy pierwszej oraz drugiej szkoły podstawowej wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Leon” 2019.  Dziewięcioro uczniów znalazło się w pierwszej dziesiątce. Panie Wioletta Zając oraz Magdalena Drobnik wręczyły wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu dyplomy.

Pani Wioletta Zając przedstawiła wyniki XXXII edycję konkursu Ligi Ochrony Przyrody pt. „Mój las”.  Wśród wyróżnionych uczestników znaleźli się uczniowie  naszej szkoły.

Pan dyrektor wręczył Dobrosławie Dworczak, uczennicy klasy ósmej nagrodę rzeczową za zdobycie wyróżnienia w konkursie fotograficznym  organizowanym przez GZK Sp. z o.o. oraz Nadleśnictwo Włoszakowice pt. "Przyroda w obiektywie"

Ważną rolę w codziennym życiu człowieka odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat.  Uczniowie, zwłaszcza młodszych klas chętnie wpłacają pieniądze na książeczki. Pani Grażyna Rolla, opiekun SKO wręczyła nagrody książkowe oraz drobne upominki  ufundowane przez Bank Spółdzielczy we Włoszakowicach - najsystematyczniej  gromadzącym środki pieniężne.

Uczniowie oraz pracownicy szkoły pożegnali odchodzącą na emeryturę wieloletnią pracownicę naszej szkoły - panią Małgorzatę Wojciechowską. Pan dyrektor podziękował pani Małgosi za sumienność i pełne zaangażowanie w wykonywane obowiązki, za trud włożony w pracę, za ład i porządek, za uśmiech, za pomoc innym i dobre serce.

Wszyscy  zgromadzeni odśpiewali gromkie „Sto lat” oraz  życzyli pani Wojciechowskiej dużo zdrowia oraz pomyślności na nowej drodze życia.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 822 gości oraz 0 użytkowników.