Aktualności

Lekkoatletyczne sukcesy Oliwii Spławskiej...

Lekkoatletyczne sukcesy Oliwii Spławskiej...

Oliwia Spławska, uczennica klasy Vb naszej szkoły po raz pierwszy przyszła na zajęcia z lekkiej atletyki, będąc uczennicą klasy drugiej, wcześniej jej potencjał zauważył podczas lekcji w-f p. Dariusz Wandolski.

Od tamtego czasu minęły cztery lata, podczas których Oliwia z pasją, niezwykłą pracowitością i godną pozazdroszczenia ambicją rozwijała swój lekkoatletyczny talent zdobywając 10 medali (w tym 8 złotych) mistrzostw powiatu w konkurencjach lekkoatletycznych, pobijając 8 rekordów szkoły i stając się jedną z najlepszych lekkoatletek w województwie wielkopolskim. W mijającym roku szkolnym Oliwia odniosła jeden z największych sukcesów w swojej dotychczasowej karierze sportowej. Wygrywając miejski finał "Czwartków Lekkoatletycznych" awansowała do finału wojewódzkiego gdzie startowała w biegu na 60m i skoku w dal. W obydwu tych konkurencjach, startując w gronie najlepszych zawodniczek województwa wielkopolskiego z rocznika 2007 zdobyła medale. Srebro w skoku w dal oraz złoto w biegu na 60m. Oliwia, mimo swego młodego wieku (12 lat) ma już na swoim koncie 8 rekordów szkoły: 60m (8,46s), 100m (13,75s), skok w dal (4,72m), 300m (48,01), skok wzwyż (127cm), rekord bieżni 250m (40,2s) oraz 4-bój indywidualnie (328 pkt) i będąc liderką drużyny (1218 pkt.).  

Ogromny talent Oliwii to mimo wszystko tylko ułamek wkładu w jej sukcesy sportowe, lwią część stanowi systematyczny trening, na który Oliwa uczęszcza pięć razy tygodniu (oprócz zajęć z lekkiej atletyki, uczęszcza również na zajęcia z gimnastyki), niezwykła pracowitość oraz imponująca zaciętość w pokonywaniu własnych słabości i dążeniu do poprawiania swoich wyników okraszona sporą dozą pokory i skromności. Oliwia otrzymuje też ogromne wsparcie ze strony rodziców, którzy starannie troszczą się o harmonijny rozwój swojej córki poświęcając na to dużo czasu i energii. Sukcesy te nie byłyby też możliwie bez współpracy szkolnych trenerów i wsparcia ze strony dyrektora szkoły. Szkoła współpracuje również z lekkoatletycznym klubem "Achilles" z Leszna, którego Oliwia jest członkiem i mimo, że w większości trenuje pod okiem szkolnych trenerów to co raz częściej reprezentuje klub "Achilles" na mityngach lekkoatletycznych i uczestniczy w obozach sportowych przez niego organizowanych.

Z pewnością warto śledzić sportowe poczynania Oliwii, której wyniki już budzą zachwyt trenerów lekkiej atletyki, kto wie może kiedyś będziemy mogli podziwiać jej występy na największych sportowych arenach świata i z dumą mówić "...to nasza Oliwia, stąd, z Bukówca..."

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 852 gości oraz 0 użytkowników.