Aktualności

Złoto w 3-boju lekkoatletycznym

Złoto w 3-boju lekkoatletycznym

Bardzo bogaty w starty lekkoatletyczne był mijający rok szkolny. W kalendarzu pojawiły się nowe zawody w 3-boju LA. Od klasycznego 4-boju różnią się brakiem biegu długiego i tym, że prawo startu w nim mają tylko najmłodsi adepci lekkiej atletyki (11 lat i młodsi). W związku z tym, że takich u nas nie brakuje postanowiliśmy wystawić swoją reprezentację.

Zawody od początku "miały pecha" i były przekładane ze względu na złe warunki pogodowe. Ostateczny termin przypadł na 10 czerwca... i wtedy pech dopadł nas. Okazało się, że mamy problem z transportem na zwody ale dzięki niezawodnym rodzinom naszych zawodniczek w osobie p. Magdaleny Spławskiej oraz p. Janusza Furmaniaka dotarliśmy na zawody. Od pierwszej konkurencji nasze dziewczyny wykazywały wysoką dyspozycję i poziom sportowy. Szczególnie dobrze prezentowała się  Nikola Sobierajska, która wygrała bieg na 60m (9,55) i skok w dal (4,01m). Tak dobre wyniki przełożyły się na końcowy sukces Nikoli, która zdeklasowała rywalki i została mistrzynią powiatu. Dużym zaskoczeniem okazał się dla nas wynik w klasyfikacji drużynowej, w której nasze zawodniczki zgromadziły dokładnie tyle samo punktów co ich koleżanki z Osiecznej. O zwycięstwie decydował wynik najlepszej zawodniczki, a w związku z tym że Nikola wygrała to również na szyjach pozostałych dziewcząt z drużyny zawisły złote medale. W skład zespołu weszły: Nikola Sobierajska, Martyna Grzesiecka, Zuzanna Kaczmarek, Maja Poniży i Julia Konieczna.

I tak dotarliśmy do końca naszych występów w tym roku szkolnym. Roku szkolnym, który obfitował w liczne sukcesy do których należy zaliczyć: 2 brązowe medale mistrzostw powiatu w sztafetowych biegach przełajowych, 5 złotych i 2 brązowe medale mistrzostw powiatu w biegach przełajowych oraz 4 miejsce dziewcząt starszych w mistrzostwach Wielkopolski. Złoto (drużynowo) i komplet medali (indywidualnie) w 4-boju LA (powiat) i 7 miejsce w Wielkopolsce, Złoto w 3-boju (drużynowo i indywidualnie) 4 złote medale w Lidze lekkoatletycznej. Indywidualne sukcesy Oliwii Spławskiej (najlepsza w powiecie oraz złoto i srebro w finale wielkopolskim) oraz Nadii Szady (najlepsza w powiecie) w zawodach z cyklu "Czwartki lekkoatletyczne" a także 10 nowych rekordów szkoły. W tym miejscu bardzo dziękuję wszystkim naszym sympatykom za okazaną pomoc, życzliwość i wsparcie, a zawodniczkom i zawodnikom za poświęcenie na treningach i wspaniałe chwile na zawodach.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 1033 gości oraz 0 użytkowników.