Aktualności

Mistrzostwa Gminy w 4-boju lekkoatletycznym 2019

Mistrzostwa Gminy w 4-boju lekkoatletycznym 2019

W piękny, słoneczny czwartek, 6 czerwca mieliśmy okazję gościć uczestników mistrzostw gminy w 4-boju lekkoatletycznym. W tym roku wyjątkowo odbyły się one w czerwcu. Do Bukówca zjechały wszystkie reprezentacje szkół z terenu naszej gminy aby rywalizować w czterech konkurencjach (60m, skok w dal, rzut piłeczką oraz bieg długi).

Mimo nieobecności naszych czołowych czwórboistek Oliwii Spławskiej i Nadii Szady, które z dużymi sukcesami startowały w finale wojewódzkim „Czwartków Lekkoatletycznych” klasą dla siebie były nasze dziewczęta, które zdecydowanie wygrały klasyfikację drużynową. Ponadto dwie z nich stanęły też na podium w klasyfikacji indywidualnej. Mistrzynią gminy została Jagoda Grześkowiak a brąz zdobyła Wiktoria Sieracka, wyprzedzając zaledwie o 1 punkt inną naszą reprezentantkę  Annę Wojciechowską. Na uwagę zasługuje występ debiutantki w zawodach lekkoatletycznych Zuzanny Kaczmarek, która mimo że najmłodsza (rocznik 2010) zajęła miejsce w połowie stawki skacząc w dal 3,40m!.  Skład mistrzyń gminy stanowiły: Jagoda Grześkowiak, Wiktoria Sieracka, Anna Wojciechowska, Nikola Sobierajska, Zuzanna Kaczmarek i Maja Poniży.

Z bardzo dobrej strony pokazała się reprezentacja chłopców naszej szkoły. Chłopcy ostatnio poważnie zabrali się za trening i już można zauważyć tego efekty. Wprawdzie nie zdołali wygrać zawodów, w których bezkonkurencyjni okazali reprezentanci Włoszakowic ale zdobyli srebrne medale poprawiając przy okazji wieloletni rekord szkoły wynikiem 840 punktów. Wisienką na torcie był brązowy medal Kamila Mikołajczaka.

Najlepsze drużyny i zwycięzcy klasyfikacji indywidualnej otrzymali okazałe puchary i piękne medale przygotowane przez firmę EX’S SPORT z Leszna. Z kolei fundatorem tych trofeów był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, który od początku swego istnienia wspiera sport szkolny w naszej gminie.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 1087 gości oraz 0 użytkowników.