Aktualności

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W niezwykły dzień,  bo w 30 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do parlamentu w historii III Rzeczpospolitej odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Najpierw przedstawiono sylwetki kandydatów, by po niespełna dwóch tygodniach przystąpić do jednego z najważniejszych głosowań w szkolnym życiu.

Każdy uczeń, począwszy od IV klasy otrzymał specjalnie przygotowaną kartę do głosowania i przy nazwisku swojego kandydata stawiał znak X. Następnie komisja w składzie: Opiekun SU p. Łukasz Stachowiak, nauczyciel historii p. Kamil Kutny i przedstawiciele dotychczasowego Samorządu podliczyli głosy. Łączna ilość oddanych, ważnych głosów wyniosła 129, a wyniki przeprowadzonych wyborów przedstawiają się następująco:

  1. Jagoda Grześkowiak - 47 głosów
  2. Nikodem Jędroszkowiak - 29 głosów
  3. Oliwia Spławska - 18 głosów
  4. Jakub Małecki - 15 głosów
  5. Martyna Grzesiecka - 12 głosów
  6. Wiktoria Sieracka - 8 głosów

Zgodnie z regulaminem Samorządu Uczniowskiego przez następną, 3 letnią kadencję funkcję przewodniczącej  pełnić będzie Jagoda Grześkowiak, natomiast funkcję zastępcy przewodniczącej Nikodem Jędroszkowiak. Świeżo wybranej Radzie SU serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 1656 gości oraz 0 użytkowników.