Aktualności

Turniej Akrobatyczny w Poznaniu

Turniej Akrobatyczny w Poznaniu

Ledwie złapaliśmy oddech po występach w Boszkowie, a już trzeba było zbierać siły na kolejne wyzwanie. W niedzielę 26 maja pięć naszych zawodniczek wzięło udział w Turnieju Akrobatycznym w Poznaniu, organizowanym przez tamtejszą szkołę Akrobatyki AKRO.PL.

Na turniej wraz z rodzicami pojechały Karolina, Rita, Nikola, Jagoda, które startowały w kategorii A5, czyli w skokach na ścieżce oraz Rita w kategorii A4, czyli ćwiczeniach wolnych, indywidualnych. Dziewczęta ciężko pracowały, by przygotować się do zawodów, tym bardziej, że startowały na kompletnie nieznanym gruncie. W kategorii A4 prezentacja polegała na wykonaniu układu ze ściśle określonymi elementami obowiązkowymi. Rita za swój układ otrzymała łączną notę 14,60 pkt. Pozwoliło jej to na zajęcie bardzo dobrego 7 miejsca. W skokach na ścieżce (A5), dziewczęta prezentowały dwa pięcioelementowe układy. Ostatecznie w wyniku rywalizacji na podium stanęły Rita (18,85 pkt.) zajmując 2 miejsce oraz Karolina (18,80 pkt.) plasując się na trzeciej pozycji. Nikola z wynikiem 18,60 pkt. zajęła czwarte miejsce, a Jagoda zdobywając 17,40 pkt. uplasowała się na 6 pozycji. 

Zawody te z pewnością dały dziewczętom wiele nowych doświadczeń i utwierdziły przekonaniu, że ciężką pracą mogą jeszcze wiele osiągnąć. Jako trener bardzo dziękuję im za solidne przygotowanie się i godne reprezentowanie naszych barw. 

Dziękuję również rodzicom, którzy byli przez cały turniej z dziewczętami dzielnie dopingując i wspierając nasze zawodniczki. Ukłony także dla Pana Adama za serwis foto.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 729 gości oraz 0 użytkowników.