Aktualności

Finał wojewódzki 4-boju lekkoatletycznego.

Finał wojewódzki 4-boju lekkoatletycznego.

Z tarczą wróciły dziewczęta z finału Mistrzostw Wielkopolski w 4-boju LA. Już sam awans do grupy 18 najlepszych drużyn w Wielkopolsce był dla nas wielkim wyróżnieniem ale dziewczęta nie spoczęły na laurach, wręcz przeciwnie najlepszą formę pokazały właśnie w finale zdobywając 1218 punktów (nowy rekord szkoły) i ustanawiając wiele rekordów życiowych.

Na szczególną uwagę zasługują wyniki skoku w dal, w którym jako drużyna zdecydowanie dominowaliśmy - nasze wyniki to Oliwia Spławska (4,55m), Nadia Szady (4,52m), Jagoda Grześkowiak (4,42m) Ania Wojciechowska (4,18m) i Nikola Sobierajska (4,05). Wynik drużynowy pozwolił nam zająć znakomite 7 miejsce w województwie Wielkopolskim. Zostawiając w pokonanym polu drużyny z Poznania, Piły czy innych dużych miast okazaliśmy się też najlepszą drużyną w województwie reprezentującą wiejską szkołę. Byliśmy też zdecydowanie najmłodszą spośród startujących reprezentacji (większość drużyn stanowiły uczennice klas 6).

Nasza najlepsza 4-boistka Oliwia Spławska uplasowała się w ścisłej czołówce, zajmując 7 miejsce pośród 115 zawodniczek. Fakt, że po raz drugi z rzędu awansowaliśmy do finału zajmując miejsce tuż za podium (nagradzano 6 drużyn) dowodzi, że dzięki odpowiedniemu treningowi i zaangażowaniu zawodniczek, rodziców i dyrekcji szkoły można osiągać znaczące sukcesy. Medal był już naprawdę blisko… trenujemy dalej.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 545 gości oraz 0 użytkowników.