Aktualności

I Finał Konkursu „Gmina Włoszakowice – Moja Mała Ojczyzna”

I Finał Konkursu „Gmina Włoszakowice – Moja Mała Ojczyzna”

            27 maja 2019 r. Szkoła Podstawowa w Bukówcu Górnym gościła finalistów etapu szkolnego konkursu „Gmina Włoszakowice – Moja Mała Ojczyzna”. Wcześniej, do połowy maja odbyły się eliminacje szkolne w trzech z pięciu szkół gminy Włoszakowice. Były to szkoły w Bukówcu Górnym, Jezierzycach Kościelnych i Krzycku Wielkim.

            Punktualnie o 10:00 w sali konferencyjnej szkolnej kuchni finalistów i ich opiekunów przywitał gospodarz  - dyrektor SP w Bukówcu Górnym p. Daniel Piasecki. Następnie w imieniu organizatorów głos zabrał p. Kamil Kutny, który przywitał i przedstawił organizatorów, a jednocześnie sponsorów nagród. Do grona dobrodziejów należą gmina Włoszakowice, Gminny Ośrodek Kultury reprezentowany przez dyrektora p. Pawła Borowca oraz Nadleśnictwo Włoszakowice, które reprezentowała p. Katarzyna Józefowska – Mitras. Warto podkreślić, że honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Włoszakowice p. Robert Kasperczak.

            Kilka minut później dwunastu z uczniów przystąpiło do rywalizacji o miano najlepszego znawcy swojej małej ojczyzny. Na napisanie testu przeznaczone było 30 min. Pytania dotyczyły historii, gospodarki, kultury, turystyki , życia codziennego, rozpoznania zabytków i osób zasłużonych dla gminy. Oto wyniki:

Kategoria IV – VI Szkoła Podstawowa:

1 miejsce – Natalia Pawłowska, klasa VI, Krzycko Wielkie, opiekun Tomasz Furmańczak

2 miejsce – Wiktoria Sieracka, klasa VI, Bukówiec Górny, opiekun Kamil Kutny

3 miejsce – Hubert Konieczny, klasa V, Krzycko Wielkie, opiekun Tomasz Furmańczak

Kategoria VII – VIII Szkoła Podstawowa i III Gimnazjum:

1 miejsce – Rita Skorupińska, klasa VIII, Bukówiec Górny, opiekun Kamil Kutny

2 miejsce – Tomasz Piasecki, klasa VIII, Krzycko Wielkie, opiekun Tomasz Furmańczak

3 miejsce – Kamil Łukaszewski, klasa VII, Krzycko Wielkie, opiekun Tomasz Furmańczak

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks. Teodora Kurpisza

w Bukówcu Górnym

ul. Powstańców Wlkp. 114
64 -140 Włoszakowice
woj. wielkopolskie

T: +48 65 5 372 207
F: +48 65 5 372 207
E: bukzs@wp.pl

Najczęściej oglądane

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.