Aktualności

Wycieczka klasy 3 Gimnazjum (2019)

Wycieczka klasy 3 Gimnazjum (2019)

W dniach od 13 do 15 maja 2019 udział w wycieczce edukacyjnej wzięła klasa III gimnazjum wraz ze swoją wychowawczynią panią Karoliną Kowalczyk Praiss oraz panią Magdą Drobnik.  Wycieczka rozpoczęła się od zbiórki przed budynkiem szkoły o godzinie 3.20.

Pierwszym punktem zwiedzania było Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. O godzinie 9.30 rozpoczęła się pierwsza część wycieczki po muzeum. Po około 1.5 godziny zwiedzania oraz 10 minutowej przerwie kontynuowano wycieczkę w drugiej części muzeum.

Po tym nastąpił przejazd do ośrodka wypoczynkowego „Jędruś” w Zawoi, gdzie na uczestników czekały już przygotowane pokoje oraz obiadokolacja. Po godzinnym odpoczynku odbył się spacer po okolicy, którego celem było dotarcie do pobliskiej bacówki.

Na kolejny dzień wycieczki zaplanowana była wyprawa na szczyt Babiej Góry. Niestety niesprzyjające warunki pogodowe – śnieg i oblodzona trasa, nie pozwoliły na zdobycie szczytu, ale udało się dotrzeć inną trasą do schroniska, przy którym znajdowało się Muzeum Turystyki Górskiej na Markowych Szczawinach. Po powrocie uczestnicy wycieczki mogli skorzystać z tężni solnej oraz sauny.

Trzeciego dnia po śniadaniu, spakowani uczniowie wraz z opiekunkami udali się do Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej. Po zwiedzeniu skansenu, wycieczka udała się do Chochołowa, aby skorzystać z tamtejszych term. Po 2,5 godzinach zabawy i odpoczynku w Chochołowskich Termach, smutni kończącą się wycieczką, uczestnicy wsiedli do autobusu, z którego zmęczeni po 7 godzinach drogi wysiedli przed budynkiem szkoły w Bukówcu.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 631 gości oraz 0 użytkowników.