Aktualności

Previous Next

Uczniowie klasy I na „zielonej szkole”

14 maja 2019 roku 18 uczniów z klasy I z wychowawczynią Wiolettą Zając i opiekunką z grona rodziców panią Pauliną Lipową wzięło udział w akcji „Zielona szkoła” organizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa – Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Zajęcia edukacyjne odbyły się w budynku Nadleśnictwa Karczmy Borowej. Prowadził je leśniczy pan Jan Marecki. Uczniowie usłyszeli ciekawostki o zwierzętach występujących w wielkopolskich lasach. Poznali zagrożenia jakie mogą ich spotkać podczas wizyty w lesie. Zostali przeszkoleni jak mają zachować się podczas spotkania z dzikiem, ukąszenia przez żmiję zygzakowatą, czy kontaktem z kleszczem. Uczniowie bliżej poznali pracę leśniczego, jego codzienne obowiązki i pasje przyrodnicze. Uczniowie mogli zadawać pytania panu leśniczemu. Z kolei dzieci udzielające prawidłowych odpowiedzi na pytania leśniczego zostały nagrodzone.

Wszystkim uczniom bardzo podobała się niecodzienna lekcja przyrody.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 964 gości oraz 0 użytkowników.